Çocuk Eğitimi

Hisar Okulları – Özel Okullar

Robert Kolej mezunları tarafından 1970 yılında kurulan Hisar Eğitim Vakfı; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde 1996’dan bu yana Eyüp’te bulunan yerleşkesiyle eğitim veriyor.

Demokratik ve laik bir düzlemde, evrensel ve çağdaş değerleri savunan bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Hisar Okulları; öğrencilere akademik düzeyin yanı sıra toplumsal sorumluluk, sorgulayıcılık ve yaratıcılık yönünden de geliştirmeyi hedefliyor.

Hisar Okulları, öğrencilerin deneyimlerini çeşitlendirmek amacıyla 5,6,7, ve 8. sınıflarda her yarıyılda farklı bir kulüp seçmelerini teşvik ediyor.

Hisar Okulları Eğitim Anlayışı

Öğrencilere; kendini gerçekleştirme, gelişime açık olma, geleceği şekillendirme ve eko-sistemin ayrılmaz bir parçası olduğunu bilme farkındalığı kazandırmayı hedefleyen Hisar Okulları, öğrencilerin sadece akademik anlamda değil, her anlamda geliştirmesini ve bilinçli, duyarlı, çevresinin farkında olan bireyler yaratmayı hedefliyor.

Hisar Okulları’nın Bölümleri

Hisar Okulları, yaklaşık 21 bin metrekarelik alanda; atölye, laboratuvar, kütüphane, spor salonu ve teknolojik bölümler ile öğrencilere destek veriyor.

Kütüphaneler

Hisar Okulları, ilköğretim 1.kademe, 2.kademe ve lise bölümlerine yönelik üç farklı kütüphaneyi öğrencilerin kullanıma sunuyor. Dewey Onlu Sınıflama sistemine göre sın ıflandırılan kütüphane, internet üzerinden de taranabiliyor. Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırma, kaynak gösterme ve bilgi kaynaklarından yararlanma konusunda teşvik etmek amacıyla kütüphane kullanımı özendiriliyor.

Hisar Okulları Sosyal Olanaklar

551 kişi kapasiteli tiyatro salonu, 350 kişilik açık hava tiyatrosu, 257 metrekarelik sergi alanı, müzik derslikleri ve ses kayıt stüdyosu yer alıyor. Spor merkezinde; basketbol, hentbol ve voleybol sporlarına yönelik 760 seyirci kapasiteli spor salonu ve jimnastik, fitness, bale, dans, squash, Uzakdoğu sporları ile masa tenisi alanı yer alıyor.

Hisar Okulları’nda Yabancı Dil

Yabancı dil öğrenimine önem veren Hisar Okulları, öğrencilerin mezun olduklarında “üst seviye yabancı dil” konuşabilmelerini hedefliyor. Ana dili İngilizce olan ya da ana diline yakın düzeyde İngilizce bilen öğretmenler ile eğitim veren okul, öğrencilerinin yabancı dil gelişimlerini destekliyor.

Hisar Okulları – Okul Öncesi Eğitim

Okul öncesi eğitimde; yabancı dil, sosyal kulüpler, ölçme ve değerlendirme metodları, “planla-yap-değerlendir” modeli ile eğitim veren Hisar Okulları, yaratıcı düşünen, sorgulayan, problem çözme yeteneğine sahip, özgüvenli, zaman yönetimi ve sorumluluk konusunda başarılı öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyor.

Hisar Okulları – İlkokul ve Ortaokul Eğitimi

Hisar Okulları ilkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencileri; ders ve etkinliklere katılım, proje ve performans görevi kapsamında değerlendiriyor. Öğrencilerin sorumluluk alması, ilgi duydukları alanda kendisini geliştirmeye teşvik edilmesi, başarısız olduğu noktalardaki eksiklerini gidermesi anlayışı ile eğitim veriyor.

Hisar Okulları – Lise Eğitimi

Hisar okulları, öğrencilerin yurt içi ve yurt dışında istedikleri üniversiteye girebilmeleri için akademik programı ve ders dışı etkinlikleri ile destekliyor. Yüksek akademik becerinin yeterli olmadığı, bireyin kendini iyi tanıması, hedeflerine bağlı olması ve çok yönlü bir kişiliğe sahip olması gerektiğine inanan Hisar Okulları, lise eğitimini bu anlayış ile veriyor.

Şubeler

Hisar Okulları’nın tek şubesi İstanbul Eyüp’te bulunuyor.

Adres : Göktürk Merkez Mahallesi İstanbul Caddesi No:3 Eyüp/İstanbul 34077
Telefon : +90 212 364 00 00
Fax : +90 212 322 03 07
E-Posta : kurumsalgelistirme@hisarschool.k12.tr

 

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.