Çocuk Haberleri

Hour Of Code (Kod Saati) Etkinliği Başlıyor

Dünya genelinde, 180’den fazla ülkeye ulaşan Hour of Code, 7-13 Aralık tarihleri arasında bir etkinlik düzenleyecek.

Dünyanın farklı bölgelerinden, milyonlarca öğrencinin katılacağı etkinlikte, çocukların programlama konusunda sahip olduğu bilginin ve yeteneklerin geliştirilmesi hedeflenecek.

Kodlama Saati istanbulHour of Code Etkinliği Detayları

40 farklı dilde gerçekleştirilecek olan etkinliğe, okuma yazma bilen herkes katılabilecek. Çocuklar için kodlama etkinliklerinin yer alacağı projenin amacı, kodlamanın temel yapısını ve mantığını anlamasını hedefleyen etkinliğe, hafta boyunca istenen saatte katılmak mümkün olacak.

Kodlama Saati etkinliğine katılmak için, bilgisayar, akıllı telefon ya da tabletler kullanılabiliyor. Code.org, öğrencilerin daha hızlı öğrenebilmesi ve alıştırmaları daha çabuk kavrayabilmesi için eşli çalışmalarını öneriyor.

Code.Org Hakkında

Kod Saati etkinliğine katılmak için, etkinliğe üye olan bir okulun ya da topluluğun üyesi olmak gerekiyor. Çocukların kod öğrenmesi amacıyla başlatılan bir proje olan Hour of Code, Code.org’un gerçekleştirdiği bir çalışma. Okullardaki programlama derslerinin artırılması ve çocukların kodlama becerileri edinmesi amacıyla kurulan Code.org, Microsoft, Apple, Amozon gibi şirketler tarafından destekleniyor.

Kod Saati (Hour of Code) etkinliği hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için: https://hourofcode.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir