Çocuk Haberleri

Ickabog Türkçe Yayınlandı

Ickabog Türkçe yayınlanmaya başladı. J.K. Rowling’in internetten ücretsiz yayınladığı yeni kitabını YKY Türkçeleştiriyor.

Harry Potter roman serisiyle dünya çapında üne kavuşan Joanne Kathleen ‘Jo’ Rowling veya bilinen adıyla J. K. Rowling, 10 Temmuz’dan itibaren yeni çocuk kitabı Ickabog’u internetten ücretsiz yayınlamaya başladı.

Yapı Kredi Yayınları Ickabog’u Türkçeleştiriyor. Kitabı bölüm bölüm yayınlayan YKY’nin sayfasını bu linkten ulaşabilirsiniz. Ickabog Türkçe bölümlere linkten erişebilirsiniz. YKY Rowling’in yeni kitabı Ickabog kapsamında bir de resim yarışması düzenliyor.

Ickabog Resim Yarışması

“Minik sanatçılara açık davet!

J.K. Rowling sizleri Ickabog’un resimlenmesine yardım etmeye davet ediyor. Her gün bu internet sitesinde hikâyenin yeni bölümleriyle beraber, hikâyede yer alan ve resmini yapabileceğiniz olay ve karakterlere yönelik J.K. Rowling’in önerileri yayımlanacaktır. Hayal gücünüzü serbest bırakın!

Size iyi bir haberimiz var: Yedi ile on üç yaşları arasındaysanız eğer, anneniz, babanız ya da yasal temsilciniz çizimlerinizi veya resimlerinizi sizin adınıza YAPI KREDİ YAYINLARI’nın düzenlediği resmî resim yarışmasına gönderebilir. Böylece Aralık ayında yayımlanacak olan Ickabog kitabında sizin de resimleriniz yer alabilir.

Yaptığınız resimler ebeveynleriniz veya yasal temsilciniz tarafından resmî yarışmanın internet sitesi üzerinden gönderilmelidir (aşağıya bakınız). Yarışmaya gönderilen resimler Yapı Kredi Yayınları tarafından değerlendirilecektir.

Ickabog Resim Yarışması’nı kazanan herkes için bir ödül var ama en büyük ödül, binlerce insanın göreceği bir kitapta resimlerinizden birinin yer alması olacak!

Kazananlara ödül olarak seçtikleri bir okula ya da halka açık kütüphaneye 500 TL değerinde kitap bağışı yapılacaktır.

Yarışmaya aşağıdaki formu doldurarak katılabilirsiniz. Yarışma kurallarının tamamına, yarışma rehberine, katılım koşullarına, yarışmanın başlangıç ve bitiş tarihlerine buradan veya SSS sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Hayal gücünüzü çalıştırın, iyi şanslar!”

Yarışma şartlarına ve bilgilere ulaşmak için de bu linke tıklayabilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir