Kültür Sanat

İf İstanbul’da “Çocuk Hakları” Temalı Atölye Yapılacak

Bu yıl 15.si düzenlenecek olan !f İstanbul Film Festivali’nde, Yapımlab ortaklığı ile düzenlenecek olan Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi ve Pitcihng Platformu’nun konusu “Çocuk Hakları” olarak belirlendi.

if-istanbulKısa film projelerinin yer alacağı Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi ve Pitching Platformu için “Çocuk Hakları” temalı projeler ile başvuruda bulunabilecek. 14 Ocak ile 29 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan başvurular sonucunda, 8 film seçilecek. Seçilen filmler, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında gerçekleştirilecek olan atölyeye katılma hakkı kazanacak.

Kısa filmlere ilgi duyan herkesin katılabileceği atölyede, jürinin seçeceği bir projeye 5 bin TL değerindeki Yapımlab Ödülü verilecek. 29 Ocak’ta sona erecek olan atölye çalışmalarına, yalnızca “Çocuk Hakları” temalı projeler ile Türkiyeli yapımcı ve yönetmenler katılacak.

18-28 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali; 3-6 Mart’ta Ankara’da ve İzmir’de yapılacak.

Çocuk Hakları temalı atölye hakkında detaylı bilgi almak için: http://blog.ifistanbul.com/ifyapimlab2016/

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir