Foto Galeri

İkiz Bebek Fotoğrafları

İkiz bebek fotoğrafları ile gülümseyin, içini ısınsın. Birbirinden sevimli, birbirinin kpyası ikiz bebekler etraflarına neşe saçıyor. Onların neşesine ortak olmaya ne dersiniz?

Fotoğraflara bakmadan önce ikiz bebekler hakkında bilgi vermek istiyoruz.

İkiz ya da Çoğul Gebelik Nedir?   

Çoğul ya da ikiz gebeliklerin sıklığı, yardımla üreme tekniklerinin kullanımının artmasına ve gebeliğin ertelenmesiyle birlikte anne olma yaşının ilerlemesine paralel olarak artmaktadır. Çoğul gebeliklerde anne vücudunda gebeliğe bağlı olarak ortaya çıkan normal fizyolojik değişiklikler daha abartılıdır ve hem anne hem de bebek açısından riskler daha fazladır.

İkiz gebelikler kabaca tek yumurta ve çift yumurta ikizleri olarak sınıflandırılır. Çift yumurta ikizleri iki ayrı yumurtanın döllenmesiyle oluşur ve bu tür ikizlerin ayrı amniyotik keseleri (bebeğin içinde yer aldığı sıvı dolu kese) ve ayrı plasentaları vardır. Tek yumurta ikizleri ise tek bir yumurtanın döllenme sonrasında bölünmesiyle oluşur ve bölünme zamanına göre farklı özellikler gösterir.

Üçüz gebeliklerde ise durum biraz daha karmaşıktır. Üç ayrı yumurtanın üç ayrı spermle döllenmesi sonucu oluşabileceği gibi örneğin iki yumurtanın döllenmesi ve birinin bölünmesi sonucu da oluşabilir. Tek yumurta ikizlerinin sıklığı tüm dünyada benzer ve yaklaşık 1000 doğumda 4 oranında görülür. Çift yumurta ikizlerinin sıklığı ise ırk, anne yaşı, doğum sayısı ve doğurganlığı arttırıcı ilaçların kullanılıp kullanılmamasıyla ilişkili olarak değişkenlik gösterir.

İçinizi Isıtan İkiz Bebek Fotoğrafları

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir