Çocuk Haberleri

İsim Şehir Çocuk Projesi Oyuna Çağırıyor

İsim Şehir Çocuk projesi Önemsiyoruz Derneği ve Renkler Psikoeğtim işbiriliğiyle hayata geçirildi.

İsim Şehir Çocuk, kısıtlı imkan ve yaşam koşulu içindeki ailelerin çocuklarının gelişimine dair danışmak istediği soruları cevaplayan bir sosyal sorumluluk oyunu. Güvenilir uzman bilgisine ulaşamayan pek çok şehir ve aile var. Kısıtlı imkan ve yaşam koşullarından dolayı, bireysel danışmanlık alamayan ailelerin sorularını yanıtlamak, çocuklarının gelişimine destek olabilmek amacıyla hayata geçirdiğimiz proje @isimsehircocuk instagram hesabı üzerinden oynanıyor.

Oyunda; aileler, postların altına 0-12 yaş aralığındaki çocukları ile ilgili sorularını yazıyor, oyuna dahil olan uzmanlar ise yazılı veya görsel olarak hazırladıkları kaynaklarla, soruları yanıtlıyor. Uzmanların sosyal platformda kendilerini tanıtabilmelerine, bilgi birikimlerini aileler ve meslektaşları ile paylaşabilmelerine olanak tanıyan “isimşehirçocuk”, gönüllülük çerçevesinde oynanan bir oyun, ayrıca bir danışma kurulu tarafından içerikler onaylanarak yayına alınıyor.

Psikoloji, PDR, özel eğitim, çocuk gelişimi ve egitim alanındaki uzmanların katılımına açık olan bu oyunun parçası olmak için buradan anketi doldurabilirsiniz. Haziran ayının 3. haftası uzmanlar bir araya gelecek.

Oyuna katılmak için tıklayınız.

Önemsiyoruz Derneği Hakkında

Önemsiyoruz Derneği, risk altındaki çocukların ve çevresindeki yetişkinlerin; sosyal, kültürel ve ekonomik alanda nitelikli ve sürdürülebilir gelişimlerini sağlama, psiko-sosyal iyi oluş hallerini destekleme; bu alanlardaki ihtiyaçlarını tespit etme, bu ihtiyaçlara yönelik önleyici çalışmalar tasarlama, eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri düzenleme, bilimsel tabanlı ve destekli araştırma, geliştirme projeleri üretme; yerel, ulusal ve uluslararası işbirlikleri geliştirerek çalışmalar yürütme, çözüm geliştirme ve uygulama amacıyla kurulmuştur.

Renkler Psikoeğitim

Renkler Psikoeğitim erken çocukluk, çocukluk, ergenlik ve geç ergenlik dönemlerindeki gelişim alanlarına yönelik danışmanlık vermek amacıyla Uzm. Psk. Sandra PASENSYA tarafından kurulmuştur. Renkler Psikoeğitim, çocuk ve ergenlerin sosyo-duygusal gelişim, zihinsel gelişim, dil gelişimi, davranışsal gelişim, motor gelişim alanlarında gereksinim duydukları becerileri desteklemeyi amaçlarken, çocuklarının “rehberi” olmaları için ailelere de danışmanlık sunmaktadır.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir