Çocuk Haberleri

İşitme Engelli Çocuklar için Kaynaştırma Kreşi Açılıyor

Bakırköy Belediyesi, İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kulak-Burun-Boğaz Anabilim Dalı ile Sağlık BilimleriFakültesi Odyoloji Bölümü, işitme engelli çocukların yaşıtlarıyla beraber eğitim görebileceği kaynaştırma krelerii için bir işbirliği protokolü imzaladı.

Anlaşma kapsamında Bakırköy Belediyesi'ne ait kreşlerde işitme engelli çocukların faydalanması için çalışmalar yapılacak.

Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, "4 işitme engelli çocukla eğitime başladık. Duyulmaya devam ettikçe sayıları da artacaktır" diye konuştu.

Erzen, "Bakırköy Belediyesi olarak şu anda Osmaniye ve Kartaltepe Mahallelerinde toplam 185 çocuk kapasiteli iki kreşimiz var. 23 Nisan’da da Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nün girişinde açılışını yapacağımız, Ülkü Adatepe’nin adını verdiğimiz üçüncü bir kreşimiz var. Önümüzdeki aylarda da 3 yeni kreş daha hizmete açacağız. Bu 6 kreşten de işitme engelli çocuklarımız diğer çocuklarımızla beraber yararlanabilecek. Bu kreşlerimizin tamamı ücretsizdir." dedi. 

İşbirliği protokolü Ateş Ünal Erzen, İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı ve Kulak-Burun-Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgün Enver ile İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği Başkanı Viki Özromano arasında imzalandı.

İşbirliği protokolüne göre; Bakırköy Belediyesi işitme engelli çocuklar için kaynaştırma kreşleri açacak, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi de işitme yetersizliği olan çocukların erken tanı ve tedavisini yaptıracak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir