Çocuklar için Eğlence

İsmail Tarman İlköğretim Okulu Matematik Oyunları 2. Kez Gerçekleşiyor

Yenilikçi Cumhuriyet markası İpekiş’in Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Tarman’ın kurup devlete bağışladığı İsmail Tarman İlköğretim Okulları’nda 12 Mayıs Cumartesi günü, 4., 5. ve 6. sınıflarında okuyan öğrenciler arasında 2. Matematik Oyunları gerçekleşecek. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Matematik Oyunları” başvuruları 26 Mart ile 4 Mayıs tarihleri arasında alınacak.

İsmail Tarman İlköğretim Okulu, öğrencilere matematiği sevdirmek, muhakeme ve ilişkileri keşfetme yetisi, bilimsel düşünce ve inceleme alışkanlığı, özgüven duygusu ve okulunu temsil etme bilinci kazandırmak amacıyla 4., 5. ve 6. sınıflarında okuyan öğrenciler arasında 2. Matematik Oyunları’nı düzenliyor. İstanbul ili sınırları içindeki okulların her düzeyden 3’er öğrenciyle katılabileceği yarışma 12 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek.

40 sorudan oluşan yarışma sonucunda ilk üçe giren öğrencilere altın madalyanın yanı sıra dizüstü bilgisayar, video kamera ve dijital fotoğraf makinesi ile ödüllendirilirken, 4., 5.,6. ve 7. olan öğrencilere gümüş madalya, 8., 9. ve 10. olan öğrencilere de bronza madalya verilecek. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiyi http://www.ismailtarmanioo.k12.tr/ adresinden alabilirsiniz.

İpekiş Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Tarman’ın kurup devlete bağışladığı İsmail Tarman İlköğretim Okulu eğitim alanında faaliyetlerini sürdürürken, 87 yıllık İpekiş de dünyanın önde gelen kumaş markalarından biri olma yolunda hızla ilerliyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.