Çocuk Eğitimi

İstanbul Amerikan Robert Lisesi

Robert Koleji, 1863 yılından bu yana İstanbul’da, ilköğretim sonrası eğitim veren bir lisedir. MEB tarafından düzenlenen sınavlarda %0,2 içerisine girebilen öğrencilerin kabul edildiği okulda, öğrencilere Türkiye ve dünyadaki en iyi üniversitelerde eğitimlerine devam etme olanağı sunulmaktadır.

Yaklaşık 150 yıllık tarihe sahip olan Robert Koleji’nde öğrencilere yatılı okuma imkanı da verilmektedir. Türkiye’nin her yerinden öğrenciye açık olan Kolej, öğrencilerin yüzde 20’sine yatılı okuma fırsatı sunmaktadır.

Yabancı Dil

Robert Koleji’nde eğitim Türkçe ve İngilizce olarak yapılmaktadır. MEB tarafından Türkçe olması ön görülmüş olan dersler Türkçe verilirken, Almanca ve Fransızca da seçmeli dil olarak verilmektedir. Öğrencilerin yabancı dillerini geliştirebilmeleri için hazırlık sınıfında yoğun dersler verildiği gibi, ders dışı etkinlikler ile de öğrencilerin yabancı dil okuma, yazma ve kendini ifade etme becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Kulüpler

Ders dışı etkinlikleri ön plana çıkarmayı hedefleyen Robert Koleji, 9., 10. ve 11. sınıflara en az bir kulübe katılma zorunluluğu getirmiştir. Yaratıcı Sanatlar çalışması hazırlık öğrencileri için zorunlu olan kulüp etkinliğidir. 12. sınıf öğrencilerinin kulüplere katılma zorunluluğu bulunmadığı gibi, öğrencilerin talepleri doğrultusunda kulübe katılım sağlanabilmektedir.

Kütüphane

Bireysel ve takım çalışmasına olanak sağlayan Robert Koleji Kütüphanesi, okulun tadilatı yapılırken okulun gelenekleri kapsamında, yalnızca yenilikçi öğeler dahil edilerek düzenlenmiştir. Kütüphane rehberleri, öğrenciler kütüphanede çalışırken; okunacak eserler önermekte, iş birliği ve yaratıcılık alanında yeni teknolojilerin kullanılmasını teşvik etmektedir.

Üniversite Danışmanlığı

Robert Koleji, yurt içi ya da yurt dışında üniversite eğitimi alacak olan öğrenciler için danışmanlık hizmeti de vermektedir. Öğrencilerin aileleri ile bireysel görüşmeler, tercih danışmanlığı, başvuruların alınması, sınıf ziyaretleri gibi hizmetler içeren üniversite danışmanlığı ile öğrencilerin yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda tercih yapmaları hedeflenmektedir.

Topluma Hizmet Programı

Topluma Hizmet Programı (TPH), Robert Koleji’nin öğrenciler tarafından düzenlenen ve bir öğretmen ya da okulda çalışan bir kimsenin danışmanlık yaparak yürüttüğü projelerdir. Robert Koleji’nden mezun olabilmek için okul yılları içerisinde toplamda en az 50 saat boyunca sosyal hizmetler projelerinde görev almak gerekmektedir. Kolej öğrencilerinin üçte biri bu süreden daha fazla çalışmaktadır. Kolejden mezun olabilmek için THP programlarındaki gerekli süreyi tamamlamak zorunludur.

Robert Koleji, bu çalışmalarına ek olarak; bilim, kültür sanat, spor gibi alanlarda geniş çaplı projeler yürütmekte ve çeşitli kuruluşlarla iş birliği yaparak, öğrencilere katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Adres: Kuruçesme Cad. No.87 34345 Arnavutköy – Istanbul, İstanbul Amerikan Robert Lisesi

Telefon: 0 (212) 359 22 22

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.