Çocuk Haberleri

İstanbul Doğum Akademisi Doğuma Hazırlık Seminerleri Veriyor

Doğum sürecinde ebeveynlerin yanında olan anne-bebek ve baba dostu bir doğuma hazırlık merkezi olarak hizmet veren İstanbul Doğum Akademisi, 3 Mart Pazartesi günü, Levent Kültür Merkezi’nde 11.00-13.00 ve 19.00-21.00 saatlerinde 2 ayrı seminer düzenleyecek. Kadın Doğum Uzmanı ve Keşkesiz Doğum Eğitmeni Op. Dr. Hakan Çoker ve Türkiye’nin Tek Hamile Psikoloğu Uzman Psikolog Neşe Karabekir, “Keşkesiz Doğum” felsefesi, rahatlama, hypnobirthing, lamazze, gevşeme gibi çeşitli doğum teknikleri hakkında birçok bilgiyi anne-baba adaylarıyla paylaşacak. Seminere katılım ücretsiz olacak.

Doğumların kalitesi kuşakların ve medeniyetlerin de kalitesini oluştur

Dr. Hakan Çoker, İstanbul Doğum Akademisi olarak, her kadının kendi doğum şekline kendinin karar vermesi gerektiğini savunduklarını belirterek, “Müdahaleler sadece gerektiğinde uygulanmalıdır. Kadının doğaldürtüleri doğumu yönlendirir. Kadın ve bebek bunun için gerekli içsel zekâya sahiptir” dedi.

“Doğum tecrübesi anne, baba ve aileyi derinden etkiler. Anne-bebek arasındaki güven ilişkisi doğum tecrübesi ile yakından ilgilidir” diyen Uzm. Psk. Neşe Karabekir, doğumların kalitesi kuşakların ve medeniyetlerin de kalitesini oluşturduğuna değinerek, doğumda hedefin sağlık personeli de dâhil olmak üzere, doğuma şahit olan herkes için “Keşkesiz Doğum” olması gerektiğini vurguluyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir