Kültür Sanat

İstanbul Film Festivali Çocuk Mönüsü 2016

Bu yıl 35.kez izleyicilerle buluşacak olan İstanbul Film Festivali kapsamında, çocuklara yönelik gösterimler de yapılacak. 7-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan İstanbul Film Festivali kapsamında, iki çocuk filmi çocuklarla buluşacak.

Uluslararası çocuk filmi festivallerinde beğeni toplayan yapımları, hem çocuklarla buluşturmayı hedefleyen İstanbul Film Festivali kapsamında, Çocuk Mönüsü kapsamında toplam 4 gösterim yapacak. Festivali kapsamında, “Adama” ve “Talihsiz Sophie” adlı yapımlar Akbank Sanat ve Rexx 5’te gösterilecek.

Talihsiz SophieTalihsiz Sophie

Ailesiyle birlikte yaşadığı şatoda haylazlığın çekiciliğine dayanamayan Küçük Sophie, kuzeni Paul ile yasak tanımadan yaramazlığa devam eder. Ailesi ABD’ye taşınmaya karar verince çok mutlu olan Sophie, bir sene sonra Fransa’ya üvey annesi ile döner. Üvey annesinin kötü davranışları ile mücadele etmek için ise yakın arkadaşlarından yardım alır.

Talihsiz Sophie, 10 Nisan 2016’da saat 16.00’da Akbank Sanat’ta; 16 Nisan 2016’da saat 11.00’de ise Rexx 5’te gösterilecek.Adama

Adama

Animasyon türündeki film, ağabeyi Samba ortadan kaybolunca, hiç düşünmeden yollara düşerek onu aramaya koyulan 12 yaşındaki Adama’nın öyküsünü anlatıyor. Ağabeyini ararken, Avrupa’ya kadar giden ve Birinci Dünya Savaşı’nın içine düşen Adama, cepheye vararak, ağabeyini kurtarmaya çalışır. Avrupa Film Akademisi ödüllerinde, En İyi Animasyon dalında aday olan film, 10 yaş ve üzerindeki çocuklara hitap ediyor.

Adama, 9 Nisan 2016 saat 11.00’de Rexx 5’te; 17 Nisan 2016 saat 13.30’da ise Akbank Sanat’ta gösterilecek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir