Kültür Sanat

İstanbul Sea Life Akvaryum

İstanbul Sea Life, Bayrampaşa Forum İstanbul içerisinde yer alıyor. Türkiye’nin en büyük akvaryumlarının da yer aldığı İstanbul Sea Life’te çocuklar binlerce farklı türdeki deniz canlısını yakından görme imkanı buluyor.

Okyanus Tüneli, 83 metre uzunluğuna sahip ve 270 derecelik panoramik açıyla görülebiliyor. Okyanus Tüneli içerisinde, farklı köpek balığı türleri, vatozlar, kılı balığı ve yılan balığı gibi, açık denizlerde yaşayan balık türleri de görülebiliyor.

15 Binden Fazla Deniz Canlısı

İstanbul Sea Life’te; Benekli Vatoz, Dev Müren Balığı, Timsah Avcısı Kaplumbağa gibi dünyada az görülen türler de bulunuyor.  Toplamda 5 milyon litrelik suyun yer aldığı akvaryumda, deniz anası türleri ve denizatları da yer alıyor.

İstanbul Sea Life Gösteriler

İstanbul Sea Life’te, gün boyunca, sunum ve gösteriler yapılıyor. Vatoz, kaplumbağa ve köpekbalığı besleme ve bakımları, canlı olarak izlenebiliyor.

Vatoz Sunumu: Vatoz sunumu, her gün gün boyunca gerçekleştiriliyor. Başta çocuklar olmak üzere, tüm ziyaretçiler, vatozlar hakkında bilgi edindiği gibi, vatozların nasıl beslendiklerini de izleyebiliyor.

Kaplumbağa Sunumu: Kaplumbağa hastanesinin yer aldığı İstanbul Sea Life’te, nesli tükenme tehlikesi bulunan kaplumbağaların nereden geldikleri, neden hayati tehlike altında oldukları ve tedavi süreçleri hakkında bilgi alınabiliyor. Kaplumbağaların tedavisi tamamlandıktan sonra, doğal yaşam alanlarına geri dönmeleri de sağlanyor. Kaplumbağa sunumu haftanın her günü tüm saatlerde yapılıyor.

Köpekbalığı Beslenmesi: İstanbul Sea Life Akvaryum’da, her salı ve cumartesi köpek balığı beslenmesi sunumu yapılıyor. Dalgıçlar, akvaryumdaki köpekbalıklarını tek tek besliyor. Okyanus Tüneli’nde gerçekleştirilen gösteri, 15.30’da başlıyor.

Avrupa’nın en geniş köpekbalığı türlerinin yer aldığı İstanbul Sea Life Akvaryum’da, Bowmouth, Bonnethead, Gri Yüzeçli, Zebra, Kum Kaplanı gibi birçok köpekbalığı türü incelenebiliyor. 15 binden fazla deniz canlısının bulunduğu İstanbul Sea Life’te, Dokunma Havuzu Deneyimi içerisinde yengeç tutma ve denizyıldızına dokunma imkanı bulunuyor.

Ziyaret Saatleri

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Pazar: 10.00 – 20.00
Cuma ve Cumartesi: 10.00 – 21.00

Giriş Ücretleri (2015)

Yetişkin (15 yaş ve üstü): 41,00 TL

Çocuk (3-14 yaş): 29,50 TL

Çocuk (3 yaş altı): Ücretsiz

Aile paketi (Anne+Baba+2Çocuk): 122,00 TL

65 yaş ve üzeri: 29,50 TL

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir