Çocuk Haberleri

İstanbul’da Okullar Yarın Tatil Edildi (10 Ocak Salı)

Türkiye genelindeki kar yağışı devam ederken, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul’da eğitime bir gün daha ara verildiğini açıkladı. Vasip Şahin, yaptığı açıklamada “Artan kar yağışı, ara yollardaki tıkanma ve buzlanma nedeniyle yarın (10 Ocak Salı) okulların tatil edildiğini söyledi.

İstanbul Genelindeki Okullar Tatil Edildi

Cuma gününden bu yana etkisini artırarak sürdüren kar yağışının salı günü de devam etmesi bekleniyor. Kent genelindeki etkili kar yağışı nedeniyle İstanbul’da okullar salı günü de tatil edildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, kent genelinde kar yağışı bu gece geç saatlere kadar devam edecek.

İstanbul Valisi tarafından yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle herhangi bir sorun ve mağduriyet yaşanmaması adına okulların tatil edildiği belirtildi. İstanbul genelindeki tüm resmi ve özel anaokulu, kreş, ilkokul, ortaokul, liseler, gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde eğitime tedbir amacıyla bir gün ara verildi.

İstanbul'da Kar Tatiliİstanbul’daki Bazı Üniversiteler de Tatil

Okul öncesi eğitim, özel eğitim, ilköğretim ve ortaöğretimlerin yanı sıra, Marmara Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi rektörlüklerinden yapılan açıklamada da 10 Ocak Salı günü eğitime ara verildiği duyuruldu.

İstanbul’un yanı sıra, Türkiye genelinde devam eden kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilen kentler şöyle: Sinop, Sakarya, Tokat, Çanakkale, Yalova ve Bandırma. Diğer kentlerde yarın okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir