Çocuklar için Eğlence

”İşte Benim Öyküm”

TNT Ekspres Türkiye, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde 11 yıldır gerçekleştirdiği ve büyük ilgi gören “TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor” isimli kitap toplama kampanyasının devamında, yapılan “İşte Benim Öyküm” yarışması bu yıl beşinci kez gerçekleştiriliyor. Proje, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zeytinburnu Şubesi işbirliği ile yürütülüyor.

Katılım şartları

Türkiye çapında TNT Ekspres tarafından kitap götürülmüş okullardaki 7-10 ve 10-14 yaş grupları arasındaki ilköğretim öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecek olan bu yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, daha önce kampanya çerçevesinde kendilerine ulaştırılmış bir kitabı okuyarak, kendi öykülerini yazacaklar. Yarışmaya katılan tüm öyküler, oluşturulacak jüri tarafından değerlendirecek ve yarışmada birinci, ikinci, üçüncü olan ve mansiyon alan öğrenciler, TNT Ekspres Türkiye tarafından öğrenimleri boyunca burs ile ödüllendirilecekler ve birincilerin okullarına bilgisayar hediye edilecektir.

TNT Ekspres Türkiye tarafından kitap götürülen okullarda okuyan ilköğretim öğrencileri öyküleriyle 14 Mart 2011 tarihine kadar yarışmaya katılabilecekler. Jüri üyeleri Mart ayı içinde biraraya gelecek ve kazanan ilk üç adayı belirleyecek. Kazanan öğrencileri kamuoyuna açıklamak ve ödüllerini takdim etmek için İstanbul’da bir ödül töreni düzenleyecek olan TNT Ekspres, dereceye giren öğrencileri ağırlayacak ve çeşitli hediyeler sunacak.

TNT Ekspres için gençlerin eğitimi önemli

TNT Ekspres Türkiye’nin, ÇYDD Zeytinburnu Şubesi ile birlikte gerçekleştirdiği “TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor” projesi ve onun devamı niteliğinde olan “İşte Benim Öyküm” yarışması, TNT Ekspres’in tüm dünyada toplumsal alanda gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinin Türkiye’deki yansıması özelliğini taşıyor. Gençliğin eğitimine büyük önem veren TNT Ekspres, faaliyette bulunduğu ülkelerde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile topluma yatırımlar yaparak, diğer şirketlere örnek olmayı amaçlıyor.

TNT Ekspres Kitap Toplama Kampanyası’na 11 yılda 4 milyon 350 bin kitap bağışlandı

İlk kez 2000 yılında, TNT Ekspres’in kendi çalışanları ile müşterileri arasında başlattığı kitap toplama kampanyası, halkın da büyük ilgi göstermesiyle Türkiye’nin dört bir yanına ulaşan dev bir kampanya haline geldi. TNT Ekspres’in kitap toplama kampanyası ile 11 yıl içinde 2020 okula 4 milyon 350 bin’in üzerinde kitap bağışladı ve yüzbinlerce öğrenciye umut ışığı oldu.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.