Çocuk Haberleri

İSTEK Okulları 3. Uluslararası İngilizce Öğretimi Konferansı Sona Erdi

İSTEK Okulları’nın 3 yıldır düzenlediği Uluslararası İngilizce Öğretimi Konferansı-ELT, bu yıl 27 – 28 Nisan 2013 tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi'nde gerçekleşti.

Bu yıl konferansın teması "Öğretim ve Öğrenim Süreçlerini Öğrencinin Gözüyle Görebilmek" oldu.

6 ana oturum, 20 paralel oturum ve 40 workshop'tan oluşan konferansa, dünyanın farklı yerlerinden 1000’in üzerinde İngilizce öğretmeni katıldı.

Konuşmacılar ilk iki konferansta da olduğu gibi alanlarında olan uzmanlıklarını katılımcılara en etkili şekilde aktaracak olan uluslararası tanınırlığa sahip konuşmacı ve yazarlardan oluşuyordu.

Konferansın açılış konuşmasını "En iyi öğretmenler ve okullar, onlara en fazla ihtiyaç duyulan yerlerde bulunmazlar" diyen ve bu sorunla baş etmek için yıllardır çalışan eğitimbilimci Sugata Mitra yaptı.

Sugata Mitra, Yeni Delhi'de, Güney Afrika'da ve İtalya'da yaptığı deney serilerinde çocuklara kendi kendilerine internete erişim olanakları sunuyor ve deneylerin sonuçlarıyla öğrenme ile ilgili düşüncelerimizin değişebileceğini gösteriyor.

Sugata Mitra'nın yanı sıra; Herbert Puchta, JJ Wilson, Zeynep Ürkün, Ralph Tabberer ve Jan Blake ana oturum gerçekleştiren konuşmacılardandı.

Her bir konuşmacı profesyonel ve kişisel birikimlerini aktararak, eğitimcilerin gelişimlerine katkıda bulundular.

Tüm ana oturumların internetten canlı yayınlandığı konferansta sosyal medya kullanımını teşvik etmek için ayrı bir ekip görev aldı. Konferans boyunca Twitter, Instagram, Facebook gibi sosyal ağlardan ve bloglardan konferansla ilgili paylaşımlarda bulunularak sosyal ağları en etkili kullanan öğretmenler ödüllendirildi.

İSTEK ELT Konferansı'nın açılışında kum sanatçısı Veysel Çelikdemir, kapanışında ise Shaman Dans Tiyatrosu'nun performanslarını sergiledi.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir