Çocuk Haberleri

İTÜ Geliştirme Vakfı Mini Konservatuvar

İTÜ Geliştirme Vakfı; öğrencilerin müzik bilgisini geliştirmek, kaliteli müzik eğitimi almalarını sağlamak ve müzik alanındaki yeteneklerini desteklemek amacıyla başlattığı proje ile Mini Konservatuvar’ı kurdu.

itu-mini-konservatuvar-3

2015-2016 eğitim-öğretim yılında ilkokul ve ortaokul öğrencilerine eğitim vermek amacıyla açılacak olan Mini Konservatuvar; hareket, söz-dil, ritim-ezgi birlikteliğine dayanan Orff Yaklaşımı doğrultusunda çocuklara ders verecek.

Müziğin temel öğeleri, ses eğitimi, müziksel işitme, müzik yazısı, müziksel yaratıcılık ve Orff Çalgıları ile tanışma konusunda ders alacak olan öğrenciler haftada bir gün 50 dakika sürecek eğitimlere katılacak.itu-mini-konservatuvar-2

Her hafta cumartesi günü İTÜ TMDK Çalgı Bölümü’nde düzenlenecek olan Mini Konservatuvar’ın kontenjanı henüz açıklanmamakla birlikte, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinden oluşacak. Bir yıl süreyle ders alacak olan öğrenciler, Ekim ayı ile Haziran ayı arasında eğitim takvimine göre ders planına uyum sağlayacak.

Mini Konservatuvar, 28 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak açılış töreni ile 2015-2016 eğitim öğretim yılında çocuklara ders vermeye hazır hale gelecek.

 

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.