Kültür Sanat

İzmir’de Çok Sesli Çocuk Korosu Kuruluyor

İzmir Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) ile İzmir Güzel Ajans iş birliği ile, İzmir’de Çok Sesli Çocuk Korosu kuruluyor.Yaşar Üniversitesi Müzik Okulu

7-14 yaş aralığındaki çocuklardan oluşacak olan koro için seçmeler 14 Şubat Pazar günü Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenecek. Çok Sesli Çocuk Korosu seçmelerine katılacak olan çocuklar; piyano ile tek ses, çift ses, ezgi ve ritm tekrarı alanlarında değerlendirilecek. Çocuklar değerlendirmeye alınmadan önce, 13 Şubat’ta düzenlenecek olan hazırlık kurusuna katılabilecek.

Eğitimler 5 Ay Sürecek

Çok Sesli Çocuk Korosu, beş ay boyunca çalışma yapacak. Nefes teknikleri, estetik duruş, ses, ezgi, ritim duyumu geliştirme gibi alanlarda eğitim alacak olan çocuklar, “Klasik Batı Müziği Enstrüman Eğitimi” programına da katılabilecek.

YÜSEM bünyesinde gerçekleştirilecek olan eğitimlerle, çocukların müziğin eğitici ve birleştirici gücüne inanması; akademik müzik eğitiminden faydalanması, evrensel tekniklerle enstrüman çalmayı öğrenmeleri hedeflenecek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir