Kültür Sanat

Kadıköy e yeni bir tiyatro

İstanbul’un Kadıköy ilçesi, yeni bir sahnenin doğuşuna hazırlanıyor. İstanbul’un, kültür- sanat faaliyetlerine en çok ilgi gösteren ve en fazla salona sahip ilçesi Kadıköy, yeni bir tiyatroya ev sahipliği yapmanın heyecanı içinde.

Kadıköy Bahariye’de yıllardır Euroimage sineması olarak faaliyet gösteren “Broadway Sineması”, ünlü tiyatro oyuncusu Selçuk Uluergüven’in Genel Sanat Yönetmenliğinde, içinde tiyatro, sinema ve sanat eğitim atölyesi olan bir “Sanat Merkezi”ne dönüştürülüyor.

Bundan böyle Broadway Sineması, “Bahariye Sanat Merkezi” adıyla yaşamını sürdürecek. Eylül ayında faaliyete geçecek olan Bahariye Sanat Merkezi’nde, 5 Eylül’den itibaren film gösterimleri, 20 Eylül’den itibaren çocuk oyunları, Ekim ayında da İstanbul Hayal Sahnesi’nin yeni prodüksiyonları İstanbullu sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Ayrıca, içinde “Eren Uluergüven Sanat Atölyesi” adıyla faaliyet gösterecek olan eğitim biriminde, yetişkinler ve çocuklar için oyunculuk, drama, diksiyon, gitar ,dans, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği atölye çalışmaları yapılacak. Sanat Atölyesi çalışmalarına 16 Eylül’de başlayacak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir