Foto Galeri

Kafadar Ayılar Fotoğrafları – We Bare Bears

Kafadar Ayılar ya da orijinal adıyla We Bare Bears, Daniel Chong tarafından Cartoon Network için yaratılmış bir Amerikan animasyon dizisidir.

Kafadar Ayılar’ın Hikayesi

Boz Ayı, Panda ve Kutup Ayısı, çevrelerine uyum sağlamaya ve arkadaş edinmeye çalışan üç kardeş. Malum, ayı olunca bunu yapmak biraz zorlaşıyor. Kardeşlerden en büyüğü Boz Ayı, kardeşlerine olabildiğince iyimser biri olarak yol gösterse de… Bu da bazen felaketle sonuçlanabiliyor. Ortanca kardeş Panda, iflah olmaz bir romantik. Kutup Ayısı aralarında en genci ve sağı solu belli olmuyor.

Kafadar Ayılar insan toplumuna uyum sağlamak için ellerinden gelen her şeyi yapan üç kardeşin hikayesi. Ayı oldukları için bu hiç kolay bir şey değil! San Francisco Körfez bölgesinde geçen çizgi filmde kardeşlerin en büyüğü ve en eğlence düşkünü Boz, sosyal medya meraklısı ve utangaç Panda, ayıların en genci ama güçlü, sessiz bir tip olan Kutup Ayısı baş rolde. Amerikan toplumuyla bütünleşebilecekler mi? Emin değiliz ama bunun için çabalamalarını izlemek eğlenceli! Boz, Panda ve Kutup ayısı; bir araya gelmesi güç bir üçlü olarak algılanabilir ama dostlukları tümüyle sağlam. Onların maceraların Cartoon Network’ten takip edebilirsiniz.  

Kafadar Ayılar’da üç evlatlık ayı kardeşi izliyoruz: Boz (Grizz), Panda (genellikle Pan-Pan) ve Kutup Ayısı (Ice Bear). Ayılar, insan toplumu içinde, yiyecek satın almak, insanlara eşlik etmek veya internette ünlü olmaya çalışmak gibi davranışlarıyla onlarla bütünleşmeye çalışmaktadır. Ayılar, sık sık şehri dolaşmak için kullandıkları bir  yöntem bulurlar. Üç panda üst üste çıkarak tüm şehri dolaşır. Bu animasyonda Ayılar’a zaman zaman Chloe Park, Charlie, Nom Nom, park bekçisi Tabes gibi karekterler de eşlik eder. Bazı flashback bölümleri ile maceralarının nasıl başladığı anlatılır.  

Türkiye’de de çok ilgi gören animasyonun konu edildiği pek çok obje de satılıyor. Türkçe dublajlı hali şu sanatçılar tarafından seslendiriliyor.

Seslendirenler

  • Levent Ünsal: Bozayı
  • İnan Ambarkütük: Panda
  • Kerem Kobanbay (1-13. bölümleri arası): Kutup Ayısı
  • Gökhan Akçakara (14. bölümden itibaren): Kutup Ayısı
  • Işıl Kılıç: Chloe
  • İlkgül Kaya: Bebek Bozayı

Kafadar Ayılar Fotoğrafları

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir