Kültür Sanat

Karlar Ülkesi Frozen Karakterleri Hakkında

Karlar Ülkesi Frozen karakterleri hakkında bilmek isteyeceğin her şey burada. Haydi karakterleri birlikte tanıyalım. 

Karlar Ülkesi Frozen Karakterleri

Anna

Anna ağırbaşlı olmaktan çok cesur bir karakter ve bazen düşünmeden hareket eder. Ama aynı zamanda görüp görebileceğiniz en iyimser ve en şefkatli insandır. Kiz kardeşi Elsa ile yeniden çocukluklarında olduğu gibi yakın olmak ister. Elsa, Arendelle krallığını sonsuz bir kışa mahkum eden sihirli bir sırrı kazara açığa vurunca Anna işleri düzeltmek için tehlikeli bir maceraya atılır. Tek silahı korkusuzluğu olan Anna asla pes etmeyen tavrı ve diğerlerine olan inancıyla hem krallığını hem de ailesini kurtarmaya kararlıdır.

Karlar Ülkesi Frozen Karakterleri Anna

Karlar Ülkesi Frozen Karakterleri Anna

Elsa

Dışarıdan bakıldığında Elsa özgüvenli, gösterişli, ketum gibi görünür ama aslında büyük bir sırla mücadele ettiği için korku içinde yaşar. O, buz ve kar yaratmak gücüyle dünyaya gelmiştir. Bu güzel bir yetenektir ama aynı zamanda çok da tehlikelidir. Sihri, küçük kız kardeşi Anna’yı öldürmenin eşiğinden döndüğünden beri Elsa kendi içine kapanmıştır. Her anını giderek büyüyen güçlerini bastırmak için çabalayarak geçirir. Bastırdığı duyguları sihri tetikler ve kazara engel olamadığı sonsuz bir kış başlatır. Giderek canavarlaşmaktan ve hiç kimsenin, kız kardeşinin bile ona yardım edememesinden korkar.

Karlar Ülkesi Frozen Karakterleri Elsa

Karlar Ülkesi Frozen Karakterleri Elsa

Hans

Hans, Arendelle’e Elsa’nın taç giyme töreni için gelen komşu bir krallığın kraliyet ailesinin yakışıklı üyesidir. 12 tane ağabeyi olduğu için Hans görünmez olduğunu hissederek büyümüştür. Tıpkı Anna gibi. Hans zeki, itaatkar ve centilmendir.Elsa’nın aksine Hans, Anna’yı asla bırakmayacağına söz verir.Belki de onun yıllardır beklediği aşk kendisidir.

Karlar Ülkesi Frozen Karakterleri Hans

Karlar Ülkesi Frozen Karakterleri Hans

Kristoff

Kristoff tam bir doğa insanıdır. Dağların tepelerinde yaşar ve buz toplayıp Arendelle krallığına satar. Kaba saba bir adam olan Kristoff güçlü, mantıklı ve kendi kurallarına göre yaşayan biridir. Yalnızlığı sever gibi görünür ama en iyi arkadaşını yanından hiç ayırmaz: sadık ve aşırı derecede uyuz olan Sven adlı ren geyiği.

Karlar Ülkesi Frozen Karakterleri Kristoff

Marshmallow

Marshmallow Elsa’nın güçleriyle meydana gelen muazzam bir kadan adamdır. Onun buzdan sarayına yaklaşan işgalcileri uzaklaştırmakla görevli, gaddar bir fedai olarak görev yapar. Bu kötü huylu beyaz canavar pek konuşmaz ama yumrukları çok güçlüdür.

Karlar Ülkesi Frozen Karakterleri Marshmallow

Oaken

Oaken, “Wandering Oaken’s Trading Post and Sauna”nın işletmecisidir. Fakat Elsa’nın büyük kar fırtınası temmuz ortasında gerçekleşince ona da yazın para kazanmak için fırsat doğar. Onunla iş yapacaklar, dikkat: iyi niyetli ve yardımsever biri olmasına rağmen ona karşı çıkarsanız size mütevazı işletmesinden derhal kovar.

Karlar Ülkesi Frozen Karakterleri Oaken

Olaf

Onun adı Olaf ve Olaf sıcak kucaklamalardan hoşlanır. Elsa’nın sihirli güçlerinden ortaya çıkan Olaf, Arendelle dağlarının en arkadaş canlısı kardan adamıdır. Onun masumiyeti, dışa dönük karakteri ve sıradışı kendini iyi ve pek de iyi olmayan zamanlarda eritebilme yeteneği tuhaf ama gülünç anlar yaşatır. Ayrıca dünyanın gerçekleşmesi en mümkün olmayan hayaline sahiptir ama bilmediği şey onu eritmez. Yoksa eritir mi?

Olaf

Sven

Bir Labrador kalbine sahip olan ren geyiği Sven, Kristoff’un sadık dostudur. Kızak çeker ve vicdanlıdır. Sven, dağ adamı olan asi arkadaşınıtanır ve sever ve onun her dediğini ses çıkarmadan yapar. Genelde birkaç vurgulu homurtuyla derdini anlatır. Kristoff, Sven ile konuşurken kullanmayı çok sevdiği o ren geyiği sesinden (sanki ren geyikleri gerçekten öyle konuşuyormuş gibi) bir vazgeçse hayat bayram olacaktır.

Sven

Weselton Dükü

Weselton Dükü dış görünüşündeki eksikliği ukalalıkla ve gösteriş yaparak telafi eder. Yeni kraliçeyle yakınlaşmakta kararlı davranır—ta ki Elsa’nın sihirli sırrı ortaya çıkana kadar. Sonra Elsa’ya canavar diyen ilk kişi o olur ve krallığını ona karşı kışkırtmaya çalışır. Arendelle’in ticari kaynaklarını sömürmek için elinden geleni yapar.

3 Yorum

3 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.