Victor, Amerika’nın Memphis kentinde yaşayan 11 yaşında bir çocuktur. Kasabanın en iyi beyzbol oyuncularından olan Victor, kekelemeden, kendi adı da dahil olmak üzere, tek bir kelime bile söyleyemez.

Günlerden bir gün Victor, gazete dağıtan bir arkadaşının görevini temmuz ayı boyunca üstlendiğinde, bir kısmı sorunlu olan müşterilerle iletişim kurmak zorlanır. Ancak Victor,  azete dağıtmanın sandığı kadar kolay geçmeyeceği, tanışacağı insanların ve o yaz yaşanacak olayların onun hayatını değiştireceğini bilmez.

Yazar, romanını kendi yaşam öyküsüne dayanarak kaleme alırken, okurlara cesur bir çocuğu ve hayatına giren tuhaf karakterleri tanıtır ve kekemelerin dünyasına ilginç bir pencere açar. Yazar, kekemelerin zihinlerindeki kelimeleri dışa vuramamalarının nasıl bir durum olduğunu Victor’un etkileyici hikâyesi aracılığı ile okurlarına anlatıyor. Gazeteci Çocuk, sürükleyici ve dokunaklı bir gençlik romanı olarak okurların karşısına çıkıyor.

Gazeteci Çocuk, 2014 yılında Ulusal Aile Yayınları Onur Ödülü’nü ve Amerikan Kütüphaneler Birliği Dikkate Değer Kitap Ödülü’nü almaya hak kazandı.