Kültür Sanat

Kocaeli 7. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bu yıl 7.si düzenlenecek olan Kocaeli 23 Nisan Çocuk Festivali, toplam 44 ülkeden bini aşkın çocuğun katılımıyla gerçekleşecek.

kocaeli-cocuk-festivali

Kocaeli Belediyesi tarafından 2009 yılından bu yana düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği Eğitim ve Eğlence Fuarı 23 Nisan ile 26 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

Dünya Barışı Öne Çıkarılacak

Kocaeli 23 Nisan Çocuk Festivali ve 4. Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’nda çocukların dünya barışına sahip çıkması amaçlanıyor. Dünyanın farklı bölgelerinden gelen çocuklarla buluşacak olan Kocaelili çocuklar; din, ırk, dil ayrımı yapmadan barış içerisinde eğlenecek.

500 Binden Fazla Kişi Katılacak

Kocaeli’nde yapılacak olan 7. Uluslar arası 23 Nisan Çocuk Festivali ve 4. Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı dolayısıyla düzenlenecek etkinliklere 650 bin kişinin katılması bekleniyor.

Çocukların yanı sıra ebeveynlerin de ilgi gösterdiği fuar ve festival kapsamında, Kocaelili aileler de dünyanın farklı kesimlerinden gelen çocuklarla tanışacak.

23-26 Nisan tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 7. Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında, özel yarışmalar, müzikaller, atölyeler ve akrobat şovları da yer alacak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir