Kültür Sanat

Konak 23 Nisan Sokak Oyunları Şenliği

İzmir 23 Nisan etkinlikleri kapsamında, “Kentte Çocuk Var” temasıyla yola çıkan Konak Belediyesi, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı sokak oyunları ile kutlayacak.

“Kentte Çocuk Var”

konak-sokak-oyunlari-senligi17 Nisan Cuma günü Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleşecek olan şenlik kapsamında, renkli oyunlar ve gösteriler yapılacak. Binlerce çocuk, unutulmakta olan geleneksel Türk sokak oyunlarını öğreneceği ve oynayacağı gibi, şenlikte dans ve müzik gösterileri de yapılacak.

Sek sek, ip atlama, bezirgan, yakar top gibi geleneksel sokak oyunlarının yer alacağı şenlik, 17 Nisan Cuma günü sabah 11.00’da başlayacak.

Yürüyüş Sonrası Eğlence

konak-sokak-oyunlari

Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde yürüyüş yapacak olan kortejde, İzmir’deki okullardan yüzlerce öğrenci yer alacağı gibi, Konak Kent Konseyi Çocuk ve Engelli Çocuk Meclisi, Soma Halkevleri, Sokak Çocuklarını Koruma Derneği ve Konak Belediyesi Çocuk Korosu üyeleri de yürüyüşe katılacak.

Konak 23 Nisan Sokak Oyunları Şenliği, mülteci çocukların katılımı ile de renklenecek. Palyaço, kukla ve dans gruplarının eşlik edeceği kortej, Gündoğdu Meydanı’ndaki şenlik alanına geldiğinde; atölye çalışmaları, sokak oyunları, yüz boyama etkinlikleri ve birçok aktivite başlayacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilecek olan Konak 23 Nisan Sokak Oyunları Şenliği için tüm çocuklar davet edildiği gibi, çocukların bir gün boyunca istedikleri gibi eğlenebilmesi sağlanacak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir