Çocuk Etkinlikleri

Kültür Koleji “Oyunlarla Matematik” Etkinliği

Kültür Koleji, okul öncesi çocuklar için; problem çözme, bağlantı kurma, matematik dilini kullanma gibi matematiksel düşünceyi geliştirmeyi amaçlayan bir etkinlik düzenliyor.

Kültür Koleji İlkokulu Yaratıcı Aile-Çocuk Atölye çalışmalarıyla; çocuklara şekil, sayı, ölçüm gibi temel konularda beceri kazandırılmasının hedeflendiği etkinlik 21 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek.

Matematik Becerilerini Arttırılması Hedeflenecek

oyunlarla-matematikOkul öncesi çocuklarda analitik düşünme yeteneğini geliştirme ve matematiksel becerilerini artırmak amacıyla düzenlenecek etkinliğe aileler de katılabilecek. 21 Mart Cumartesi 13.00-15.00 saatleri arasında Ataköy Kampüsü’nde gerçekleşecek olan matematik etkinliğine 5-6 yaş aralığındaki çocuklar katılabilecek.

Çocuklara Matematiği Sevdirme Yolları

Çocuklara matematiği sevdirmek ve temel matematik bilgisi kazandırmak amacıyla düzenlenecek olan etkinlikte, diğer bilimlerin matematikle ilgisi hakkında da bilgi verilecek. Türkçe, fen bilimleri, müzik ve resim gibi disiplinlerde matematiğin yeri ve ilişkisi gösterilerek, çocuklara matematiğin önemi anlatılacak.

Simetri Yarışması, Terazide Denge, Akıl Oyunları Yarışması ve Sayılar Ülkesi gibi oyunlar ile devam edecek olan etkinliğe 5-6 yaşlarındaki tüm çocuklar ücretsiz olarak katılabilecek.

Etkinlik Detayları

Etkinlik Türü: Oyunlarla Matematik

Mekan: Kültür Koleji Ataköy Kampüsü

Tarih: 21 Mart Cumartesi

Saat: 13.00-15.00

Yaş Aralığı: 5-6

Ücret: Ücretsiz

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı