CiciPedia

Kütüphaneler Haftası

Kütüphanecilik Haftası, her yıl mart ayının son haftasında kutlanır. 2016 yılında, Kütüphane Haftası 28 Mart ile 3 Nisan tarihleri arasında kutlanacaktır.

Kitapların olmadığı bir dünya düşünülemez. Eğitimin, bilimin, sanatın temelleri kitaba dayanır. İnsanlar için bu kadar değerli olan kitaplar, kütüphanelerde konu ve araştırmacıların, öğrencilerin ve tüm vatandaşların hizmetine sunulur.

Çoğu kişinin kendi evinde kitaplığı vardır ama bunlardan sadece kendisi ve yakınları yaralanabilir. Oysa kütüphanelerden çok geniş kitlelerin yararlanma olanağı vardır.

Kütüphanelerin ve kütüphaneciliğin ne denli önemli olduğunun bilincindeki Türk Kütüphaneciler Derneği’nin girişimleriyle Mart ayının son pazartesi günü ile başlayan hafta 1964’ten beri ‘Kütüphaneler Haftası’ olarak kutlanır.kutuphaneler-haftasiBiz de Cicice olarak, sizler ve kütüphanelerin önemini mutlaka anlaması gereken çocuklarımız için, kütüphanelerin önemini, kütüphanelerde uyulması gereken kuralları, Atatürk’ün kitaplarına ve kütüphane oluşturmaya olan merakını anlatan anılarını, başlıca kütüphanelerimizi ve İstanbul’daki çocuk kütüphanelerinin listesini içeren özel dosyamızı, hazırladık.

2016 Kütüphaneler Haftası Etkinlikleri

Kütüphaneler Haftası ile İlgili Özlü Sözler

Kütüphaneler Haftası ile İlgili Şiirler

Kütüphanede Uyulması Gereken Kurallar

Kütüphanede Araştırma Yapma

Başlıca Kütüphane Türleri

Kütüphanelerin Tarihçesi ve Gelişimi

Kütüphaneler Haftası Hakkında Genel Bilgi

Eski Bir Kütüphane

Açıkhava Kütüphanesi

Kütüphaneleri Yeniden Keşfedelim

Şırnak Oyuncak Kütüphanesi

Beykoz Kütüphanesi

Turabibiba Kütüphanesi

Ali Dayı Çocuk Kütüphanesi

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.