Kültür Sanat

LEGO Dünya Şampiyonası Türkiye Elemeleri başlıyor

Danimarka’daki Legoland’e gitmeye hak kazanmak için Türkiye genelinde 3 büyük ilde yapılacak olan ön elemelerin yer ve tarihleri belli oldu.

Danimarka’daki LEGOLAND’de bu yıl ilk kez düzenlenen LEGO Dünya Şampiyonası’nda, Türkiye’yi temsil edecek 5-7 ve 8-9 yaş gruplarından birer minik LEGO şampiyonunu belirlemek üzere, elemeler 16 – 17 Ağustos’ta Bursa Korupark Smart Play Oyun Merkezi’nde başlıyor. LEGO Türkiye Şampiyonası kapsamında, Bursa’nın ardından 23-24 Ağustos’ta Ankara Arcadium Alışveriş Merkezi ve 30-31 Ağustos’ta İstanbul Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilecek ön elemelerde, finalistler belirlenecek. LEGO Türkiye Şampiyonası’nın finali ise Eylül ayında gerçekleşecek.

“Yüzyılın Oyuncağı” LEGO’nun konuğu olarak Danimarka’nın Billund kentindeki LEGOLAND’e bir yakınıyla birlikte gitmeye hak kazanmak için, 5 ile 9 yaş arasındaki miniklerin, kampanya tutarında LEGO ürünü satın alarak, belirtilen tarihlerde ilgili alışveriş merkezlerinde düzenlenecek yarışmalara katılmaları gerekiyor. LEGO Türkiye Şampiyonası kapsamında 5-7 ve 8-9 yaş grupları için ayrı ayrı düzenlenecek yarışmalarda, minik şampiyon adaylarından, LEGO parçalarıyla belirlenen temaya uygun tasarımlarını oluşturmaları istenecek. Küçük yarışmacıların, LEGO parçalarıyla yaptıkları eserler adlarına kaydedilecek. LEGO’nun Türkiye Distribütörü Adore Oyuncak tarafından oluşturulacak eleme jürisi, yarışmaların ardından her yaş grubu için ayrı ayrı finalistleri belirleyecek. Finale kalan yarışmacılar, Eylül ayında gerçekleştirilecek LEGO Türkiye Şampiyonası finaline davet edilecek, ünlü isimlerden oluşacak büyük LEGO jürisi karşısında, hayal gücü, yaratıcılık ve el becerilerini canlı olarak sergileyecekler.

Minik şampiyonlar, LEGOLAND’de unutulmaz bir serüven yaşayacaklar…

LEGO bu yıl kuruluşunun 75’inci ve LEGO parçalarının patentini alışının 50’nci yıldönümünü kutluyor. Bu çerçevede, Danimarka’daki LEGOLAND’de, 30 farklı ülkeden seçilen minik LEGO şampiyonları biraraya geliyor. Bu yıl ilk kez düzenlenen LEGO Dünya Şampiyonası’nda 30 ülkeden minik katılımcılar, hem birlikte LEGO parçalarıyla unutamayacakları yeni deneyimler yaşayacaklar, hem de LEGOLAND’de hayallere sığmayacak LEGO Dünyası’nı keşfetme fırsatı elde edecekler. LEGOLAND’de, dünyaca ünlü eserlerin LEGO versiyonlarını yakından görecek, LEGO’dan yapılmış eğlence parkurlarında unutamayacakları bir zaman geçirecekler.

LEGO Türkiye Şampiyonası’na katılmak isteyen 5-7 ya da 8-9 yaş grubundaki minikler, detaylı bilgiyi www.adoreoyuncak.com internet sitesinden ve başta yarışmaların gerçekleştirileceği alışveriş merkezlerindekiler olmak üzere, tüm LEGO satış noktalarından edinebilecekler.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.