Çocuklar için Eğlence

LEGO Türkiye Şampiyonası’nda finale son bir adım

Bu yıl ikincisi düzenlenen LEGO Türkiye Şampiyonası’nda, ön elemelerde sona yaklaşılıyor. Geçen hafta Ankara 365 AVM’de gerçekleştirilen elemelerin ardından son yarışma ise 30-31 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Kanyon AVM’de gerçekleştirilecek.

2 farklı yaş grubunda yarışacak olan minik şampiyon adayları, Danimarka’daki LEGOLAND’e bir yakınları ile gitme hakkını kazanabilmek için hayallerini LEGO parçalarıyla ile birleştirecekler.

LEGO’nun Türkiye’deki tek yetkili distribütörü Adore Oyuncak tarafından düzenlenen LEGO Türkiye Şampiyonası’nda, minik şampiyon adayları 5–7 ve 8–9 yaş gruplarında yarışıyorlar.

LEGO Türkiye Şampiyonası için yapılan eleme yarışmaları sonucunda, Bursa, Adapazarı, İzmir,Tekirdağ ve Ankara’da kendi yaş gruplarında birinci olarak büyük finale katılmaya hak kazanan minikler belirlendi. İstanbul Kanyon AVM’de yapılacak olan İstanbul elemeleri ise, son finalistleri ortaya çıkaracak.

Minik şampiyon adayları, Haziran ayında Palladium AVM’de yapılacak finalde ise, aralarında sürpriz ünlü isimlerin de bulunduğu, alanında uzman kişilerden oluşan jüri karşısında, rengarenk LEGO parçalarıyla, belirlenen tema doğrultusunda yaratıcılıklarını ve yeteneklerini sergileyecekler.

Dışarıdan izleyicilerin kabul edilebileceği büyük final sonunda jüri, finalistler arasından her iki yaş grubunun birer şampiyonunu seçecek. 2 ayrı yaş grubunun 2009 LEGO Türkiye Şampiyonları, bir yakınlarıyla birlikte Danimarka Billund’daki LEGOLAND’e konuk olacaklar.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir