Çocuk Haberleri

LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi Açıldı

LÖSEV tarafından, yurt içi ve yurt dışından yapılan bağışlarla inşa edilen ve kanser hastalarına ücretsiz olarak hizmet verecek olan LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi 10 Mayıs’ta Ankara’da açılışını yaptı. Ancak Sağlık Bakanlığı’nın ruhsat vermemesi nedeniyle hizmete başlayamadı.

Lösante Çocuk ve Yetişkin Hastanesi

“Bir Tuğla da Sen Koy”

LÖSEV tarafından başlatılan “Bir Tuğla da Sen Koy” kampanyası ile tamamlanan LÖSEV Onkoloji Kenti Ankara İncik’te inşa edildi. Kanser hastalarına ve hasta yakınlarına destek verecek olan LÖSANTE, kanser hastaları, hasta yakınları ve diğer katılımcılar ile gerçekleştirilen açılış töreninde Emre Altuğ da bir konser verdi.

LÖSANTE Ücretsiz Hizmet Verecek

LÖSEV Onkoloji Kenti içerisinde yer alan LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi, çocuk ve yetişkin kanser hastaları için ücretsiz hizmet verecek. Hastanenin yakınında bir okul ve otel bulunduğu gibi, kanser tedavisinde hastaların morali de büyük önem teşkil ettiğinden, hasta ve hasta yakınları için gösteri salonları, tiyatro salonları ve yüzme havuzu da yer alıyor.

LÖSEV’in Hastanesi için Henüz Ruhsat Verilmedi

LÖSEV, Sağlık Bakanlığı’ndan 400 yatak, 165 doktor kadrosu, çocuk ve yetişkin branşlarda acil servis ve yoğun bakım ünitesi talep ediyor. Ancak Sağlık Bakanlığı’nın 100 yatak için ruhsat vermeyi planlaması nedeniyle, hastanede hangi hizmetlerin yer alacağı belirsizliğini koruyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir