Kültür Sanat

Madame Tussauds İstanbul 28 Kasım’da Açılıyor

Dünyanın en ünlü balmumu heykeli müzesi olan Madame Tussauds, 28 Kasım’da İstanbul’da açılıyor. Merkezi Londra’da olan müzenin, Amsterdam, Hong Kong, New York City, Los Angeles, Hollywood, Berlin ve Şangay’da da şubeleri bulunuyor. Madame Tussauds Müzesi İstanbul

Balmumu heykel ustası Madame Tussaud tarafından kurulan Madame Tussauds Müzesi; müzik, spor, bilim kültür, sinema gibi alanlarda ün yapmış isimlerin balmumu heykellerinden oluşuyor. Madame Tussauds Müzesi’nin dünyanın farklı yerlerinde bulunan şubelerinde; Marilyn Monroe, Elvis Presley, Tony Blair, Amy Winehouse, Albert Einstein, Adolf Hitler gibi müzik, politika, sinema ya da bilim kültür gibi alanlardaki yıldız isimlerin heykelleri yer alıyor. Madame Tussauds Müzesi’nin Berlin şubesinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeli de bulunuyor.

Madame Tussauds İstanbul’da Kimlerin Balmumu Heykeli Olacak?

Madame Tussauds İstanbul, müzik kategorisinden; Madonna ve Rihanna, spor kategorisinden; Maria Sharapova ve Rafeal Nadal, bilim kültür kategorisinden; Leonardo da Vinci ve Mozart ile sinema kategorisinden; Leonarda Dicaprio ile Brad Pitt’in balmumu heykelleri ile açılış yapılacak. Madame Tussauds İstanbul’da yer alacak olan balmumu heykeller zaman içerisinde değiştirilecek ve balmumu heykelleri müzede sergilenecek.

Madame Tussauds Müzesi İstanbulMadame Tussauds İstanbul Nerede Açılacak?

28 Kasım 2016’da ziyaretçilere açılacak olan Madame Tussauds İstanbul, haftanın her günü ziyaret edilebilecek. Madame Tussauds İstanbul, Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde bulunan ve 2009 yılında kapatılıp, 2013’te itiraz ve protestolara rağmen yıkılan Emek Sineması’nın yerine yapılan Grand Pera Alışveriş Merkezi’nin içerisine açılacak.

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı