Kültür Sanat

Matilda Müzikali Yetenekli Çocuklar Arıyor

İzmir’de yer alan Mozart Akademi, son yıllarda en çok ses getiren gösterisi Matilda Müzikali için 8-15 yaş arasında çocuk ve gençler arıyor.

Matilda Müzikali’nde yer alacak çocuklar, yapılacak seçmeler ile belirleneceği gibi, bir yıl boyunca müzikal eğitimi alacak. Seçmelere katılmak isteyen çocuklar, 9 Ekim 2015 tarihine kadar, Mozart Akademi’ye başvuruda bulunabilecek. Matilda Müzikali için yapılacak seçmeler ise 10 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek.Mozart Matilda Müzakali Seçmeleri

Çocuk Müzikal Projesi

Çocukların hem çoksesli müzik ve orkestra hem de dans ve tiyatro alanında kendilerini geliştirmesini sağlayan müzikaller, aynı anda birçok sanat dalından beslendiğinden, çocukların estetik duygusunu ve bakış açısına da katkı sağlıyor. Müzikalde yer alan çocuklar kadar, müzikali izleyen çocukların da sanatla olan ilişkisinin pekiştiğine inanan Mozart Akademi, çocukların severek izledikleri müzikalde yer almalarına imkan sağlayarak, çocukların sanata olan ilgisini artırmayı hedefliyor.

Ali Hoca, Yrd. Doç. Dr. Özlem Belkıs, İlhan Cinpir, Fatma Cinpir ve Şencan Semerci’nin içinde bulunduğu kadro ile eğitim alacak olan çocuklar, hem müzik hem de sahne sanatları üzerine bilgi ve deneyim sahibi olacak.

Matilda Müzikal Seçmeleri

Çocuk Müzikal Projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan Matilda Müzikali seçmelerine, 8-15 yaş aralığındaki tüm çocuklar katılabilecek. Seçmelerde başarılı olan öğrenciler; koro, tiyatro ve dans eğitimleri alacak. Müzikalde yer almaya hak kazanan çocukların SGK girişleri de yapılacak. Matilda Müzikali’ne katılan çocukların alacağı koro, tiyatro ve dans eğitimleri ise ücretli olacak.

Başvuru

Müzikalde yer almak için seçmelere katılmak isteyen çocukların, mozartakademi.com adresinde bulunan başvuru formunu doldurarak, mozartakademi@gmail.com adresine göndermeleri ya da İzmir Alsancak’ta bulunan Mozart Akademi’ye doğrudan başvurmaları gerekiyor.

Detaylı bilgi için mozartakademi.com adresini ziyaret edebilir ya da 0 (232) 465 00 34 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir