Çocuk Haberleri

MEB: Öğrenciler Öğretmenlerin Performansını Değerlendirecek

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2016-2017 eğitim öğretim döneminde, öğretmenlere performans değerlendirme sistemi getirileceğini ve öğrencilerle velilerden, öğretmenlerin performansı hakkında görüş alınacağını açıkladı.Öğretmen ve tableti

Antalya’da düzenlenen “Eğitimden Üretime Sektörlerle İşbirliği” temalı kongrede açıklama yapan MEB Bakanı, öğrencilere “Öğretmenlerinizden memnun musunuz?” gibi sorular sorulacağını ve velilerin de öğretmen değerlendirmesine katılacağını belirtti. “Öğretmenlerin performansını artırma” hedefiyle yapıldığı açıklanan değerlendirmelere ilişkin, eğitim sendikalarından ise itiraz geldi.

Eğitim-Sen’den Uygulamaya İtiraz

Eğitim-Sen Merkez Yürütme Kurulu tarafından yapılan açıklamada, öğretmenlerin değerlendirilmesinin objektif bir zeminde gerçekleştirilemeyebileceğinin altı çizilerek, öğretmenlerin bu durumdan olumsuz etkileneceği vurguladı. Açıklamada, MEB politikaları da eleştirilerek, öğretmenlerin “piyasa kuralları” ile çalıştırılmaya zorlandığına dikkat çekildi. Velileri “müşteri memnuniyeti” anlayışı çerçevesinde değerlendiren uygulamanın, öğretmenlerin müşterileri (öğrencileri) memnun etmek için daha fazla çalışmaya iteceğini belirtildi.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir