Çocuk Haberleri

MEB: Sömestr Tatilinde Telafi Eğitimi Yapılmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı, kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime ara verilen günlerin telafisinin sömestr tatilinde yapılmayacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklamada, telafi eğitimlerinin yarıyıl tatilinde yapılmayacağını belirtti ve tatilde öğrencilere ödev verilmemesi gerektiğini söyledi.

Öğrencilere Yarıyıl Tatilinde Ödev Verilmemeli

Yarıyıl tatilinde öğrencilere test çözme, özet çıkarma gibi tek tip alana yönlendiren ev ödevleri verilmemesi gerektiğini belirten İsmet Özel şu ifadeleri kullandı: “Yarıyıl tatilinde test çözme, özet çıkarma gibi öğrenciyi tek tip alana yönlendiren ev ödevleri verilmemesi, bunun yerine öğrencinin kendini tanıması, geliştirmesi ve sosyalleşmesine katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılması teşvik edilmelidir. Bu çerçevede, kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekan gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerin tavsiye edilmesi uygun olacaktır.”somestr tatilinde telafi eğitimi yapılmayacak

MEB Bakanı İsmet Özel, 2017-2018 yılındaki eğitim öğretim dönemleriyle ilgili de bilgi verdi. 1, 5 ve 9. sınıf öğrencileri için yeni hazırlanan müfredatla eğitime başlanacağını belirtti. Yılmaz, değişen müfredattan dolayı TEOG, YGS ve LYS sınavlarında herhangi bir değişiklik olmayacağını belirtti.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir