Panora Alışveriş Merkezi, havuzlarıyla, doğasıyla, açık hava spor alanıyla, Türkiye’deki alışveriş merkezleri arasındaki 40.000 m2 ‘lik en büyük peyzaj alanına sahip olan alışveriş merkezi olarak yer almaktadır. Panora Park’ta ziyaretçiler çimlerde dinlenme, spor yapma ve  aynı zamanda  konsept sokaklara da bulunmaktadır. En önemli mimari detayı olan gök kubbesi sayesinde Panora AVM’nin yağmuru, güneşi, karı ziyaretçilerine yakın hissettirirken gün ışığında alışverişin fırsatı sunmaktadır.

Panora AVM’ye gelen ziyaretçiler açık denizler ile macerayı, geziyi ve bilimi simgeleyen Piri Reis haritasını ile karşılaşmaktadır. Toplam 350.000 mozaiğin bir araya gelmesiyle, tamamı doğal renkteki mermerlerden oluşan, Topkapı Sarayı’ndaki orijinalinden 240 kat büyültülerek yapılmış Türkiye’nin en büyük tek parça uygulama mozaiği olan bu harita ile geçmişe ziyaretçiler yolculuğa çıkmaktadırlar. Panora AVM çocuklara yönelik sosyal ve kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

Alışveriş merkezinin birinci katında her biri 75 ton su kapasiteli iki dev akvaryum ile mavi bir dünya ziyaretçileri karşılamaktadır. Ziyaretçiler, Avrupa’nın 5. büyük resif akvaryumu ile Hint-Pasifik Okyanusu canlılarıyla tanışarak, köpek balığından, birbirinden göz alıcı balıklara ve farklı canlı çeşitlerine kadar su altındaki bu yaşam ile okyanus hayatına tanıklık edebilmektedirler. AVM’de yer alan Müjdat Gezen Sanat Merkezi ise sanatın ve kültürü ziyaretçilere sunmayı amaçlamaktadır.

Adres
Turan Güneş Bulvarı No:182 Oran Çankaya / Ankara

Telefon
0 (312) 490 42 50

Web Sitesi