1997 yılında kurulan BT Müzik ve Sahne Sanatları, öğrencilerin yaşamlarında müzik ve sahne sanatlarını kalıcı kılarak, kişisel ve sosyal gelişimlerini evrensel değerleri gözeterek yapılandırmayı amaçlamaktadır.

BT Müzik ve Sahne Sanatları   Dr. Benal Tanrısever Şimşek tarafından kurulmuştur  ve İstanbul’da  Levent, Kemerburgaz ve Ataşehir’deki eğitim merkezlerinde hizmet vermektedir.

Her insanın, özel bir yeteneğe sahip olmadan bir enstrüman çalabileceğine, tiyatro ve dans ile kendini ifade edebilecek donanımı elde edebileceğine inanan BT Müzik ve Sahne Sanatları, çoklu zekâ ile öğrenebilmenin mümkün olmasını hedefleyerek,  BT Eğitim Programı ve BT Eğitim Yayınlarını hazırlamaktadır.

Müzik, tiyatro ve dans alanında eğitimler veren  BT Müzik ve Sahne Sanatları, pedagojik formasyon ve uzman eğitim kadrosu ile eğitimlerini sürdürmektedir.

Ünlü klasik bestecilerini konu alan çocuk kitapları dizisi “Klasik Müzik Masalları”, canlı müzisyenler ve sahne sanatçılarının icrasıyla Aile Tiyatrosu konsepti ile sahnelenmeye başlanmıştır.

Çocuklara ve gençlere müziği anlatmayı, sevdirmeyi, benimsetmeyi ve rehberlik etmeyi amaçlayan BT Müzik ve Sahne Sanatları binlerce çocuk ve gence eğitim vermektedir.

Adres
Figen Sokak No:5 34330 Levent / İstanbul

Telefon
(212)-270 8314

Web Sitesi

Şubeler
Ataşehir BT Müzik ve Sahne Sanatları
Kemerburgaz BT Müzik ve Sahne Sanatları