“Yeni yetişen genç nesle bilimi sevdirmek ve bilimi kolayca anlamalarını sağlamaya yönelik görsel ve deneysel sunumlar hazırlamak” düşüncesiyle geçtiğimiz yıl Ekim ayında kapılarını açan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, başta çocuklar olmak üzere, tüm yaş gruplarından gördüğü yoğun ilgiyle ve yeni projelerle çalışmalarını sürdürüyor.

Açıldığından bu yana dört aylık sürede 150 bine yakın ziyaretçiyi ağırlayan merkez, Atatürk Kongre Kültür Merkezi içinde, 2 bin 500 metrekarelik alanda hizmet veriyor.

Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde 14 farklı başlıkta 150’den fazla deney düzeneği yer alıyor. Bu başlıklar; Ses, Renk-Işık, Göz-Yanılsamalar, Mekanik, Elektrik-Elektronik, Manyetizma, Enerji-Isı, Su, Uzay-Astronomi, Hava, Haberleşme-İletişim, Matematik-Geometri, Tabiat-Jeoloji ve Biyoloji.

Okul gruplarının ağırlıklı olarak katıldığı çocuklara yönelik bilimsel içerikli atölye çalışmalarında, çocuklar belirlenen konular üzerinden ayrıntılı bilgi sahibi oluyor. Sömestr ve yaz dönemlerinde düzenlenen Mucitler Akademisi kampları ise, Doğa Bilimleri ve Mühendislik’in alt dallarına yayılan iki haftalık atölyelerle çocukların yeni alanlar keşfetmelerine, yaratıcılıklarını kullanmalarına ve kendilerine keşfetmelerine olanak veriyor.

Adres
Altınova Mahallesi, Fuar Cd. No:23, 16250 Osmangazi/Bursa, Türkiye

Telefon
0 (224) 716 37 40

Web Sitesi