Forestanbul, açık alan macera ve etkinlik parkı olarak hizmet vermekle birlikte, 65 bin metrekarelik açık alanla Türkiye’nin en büyük açık etkinlik parkıdır. Her yaştan ziyaretçiye hitap eden Forestanbul’da, çocuklar ve yetişkinlikler, yüksek güvenlik önlemleriyle çeşitli parkur, oyun ve etkinlik alanlarını deneyimleyebilmektedir.

Macera Parkı, Paintball, Tırmanma Duvarı, Dev Salıncak, Serbest Atlayış, Binicilik, Go Kart, Okçuluk, Oryantiring ve Piknik Alanları olarak adlandırılan bölümleriyle hizmet veren açık alan parkında, doğum günü gibi özel günler için etkinlikler de yapılmaktadır.

Macera Parkımacera-parki

Macera Parkı, 10 bin metrekarelik alanda bulunduğu gibi, 2 ile 16 metre arasında değişen yüksekliklere sahip parkurlardan oluşmaktadır. Doğa ile uyum içerisinde spor yapmak ve adrenalin yaşamak isteyenler için uygun olan Macera Park’ı, çocuklar da kullanabilmektedir.

Paintball  paintball

Paintball sevenler, bir saat boyunca özel alanda takımlarını oluşturarak mücadele edebilmektedir. Ancak 14 yaşından küçük olan çocuklar için Paintball alanını kullanamamaktadır.

Tırmanma Duvarıtirmanma-duvari

13 metre yükseklikteki duvar ile 4 farklı rotada eğimlerle tırmanış yapılabilen Tırmanma Duvarı, çocukların en sık kullandığı alanlar arasında yer almaktadır. Yüksek güvenlik önlemleriyle, boy ölçüleri ve yaşı uygun olan çocuklar, Tırmanma Duvarı’nı kullanabilmektedir.

Dev Salıncakdev-salincak

15 metre yükseklikte bulunan dev salıncakta, hem çocuklar hem de yetişkinler sallanabilmektedir. Ağaçların arasında salıncağa binmek isteyenler için ideal olan dev salıncak, güvenlik önlemleri alınarak kullanılmaktadır.

Serbest Atlayış

Forestanbul içerisinde bulunan Serbest Atlayış bölümüyle, 13 metre yükseklikten aşağı atlayış yapılabilmektedir. Yaş, kilo gibi özellikler doğrultusunda kullanılabilen Serbest Atayış alanı, tüm ağaçlık alanı görmeye de imkan sağlamaktadır.

Oryantiring

200 bin metrekarelik alan içerisinde, ağaçların arasında gizlenen hedefleri, harita ve pusulular yardımıyla bulmaya çalışan yarışmacılar, zorlu parkurlarda profesyonel ekip tarafından eğitim de alabilmektedir.

Piknik Alanları

Ziyaretçiler, etkinliklerin ardından piknik alanlarını kullanarak yemek yeme ve dinlenme fırsatı bulabilmektedir.

Binicilik, Go Kart ve Okçuluk hizmetleri henüz aktif olmadığı gibi, Forestanbul’da 2016 yılında bu hizmetler de faaliyete geçmiş olacaktır.

Macera Parkı Seansları

  1. Seans (1st Session): 09.00 – 12.30 (İndirimli – Discounted)
  2. Seans (2nd Session): 13.00 – 16.30
  3. Seans (3rd Session): 17.00 – 20.30

 

Etkinliklerİlk seanslar Hafta sonu
Macera Parkı – 13 yaş altı30 TL40 TL
Macera Parkı – 13 yaş üstü40 TL50 TL
Paintball – Giriş + 100 Top25 TL30 TL
Paintball – Ek 50 Top7,50 TL7,50 TL
Dev Salıncak10 TL10 TL
Tırmanma Duvarı10 TL10 TL
Serbest Atlayış10 TL10 TL
At Gezisi – Kısa TurÇok Yakında!Çok Yakında!
At Gezisi – Uzun TurÇok Yakında! Çok yakında!
OryantiringTalep Üzerine Talep Üzerine
OkçulukTalep ÜzerineTalep Üzerine

 

Adres
Kurt Kemeri Mesire Yeri (Mithatpaşa Mh. Davutpaşa Cd., Çiftalan Kemerburgaz Yolu Üzeri) Kemerburgaz - Eyüp / İSTANBUL 34075

Telefon
0 (542) 740 0 740

Web Sitesi