Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumu ve Gözlemevi 2012 yılında açıldı. Bugünün ve gelecek nesillerin yaşamlarını iyileştirecek üstün kalite ve değerde ürünler ve hizmetler sunan Procter&Gamble (P&G) ile Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Darüşşafaka’nın birlikte yürüttüğü “Hayalden Gerçeğe” projesi, çocukları yıldızlara taşımaya devam ediyor.

Türkiye’nin geleceği olan çocukların sanattan spora, bilimden kültüre farklı dallarda içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarması amacıyla hayata geçirilen “Hayalden Gerçeğe” projesinin ilk adımı, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda açılan “Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumu” oldu. İki yılda 15 binin üzerinde öğrenciye gökyüzünü keşfetme fırsatı sunan planetaryumun ardından “Hayalden Gerçeğe” projesinde önemli bir adım daha atıldı. Çocukların bilim alanında kendilerini geliştirmelerini ve yeni keşifler yapmalarını sağlayacak olan “Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Gözlemevi”, törenle açıldı.

Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumu ve Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Gözlemevi, sömestr tatili boyunca Cuma hariç her gün saat 13:00 – 18:30 saatleri arasında açık olacak. Ziyaret etmek isteyenler planet@dek.k12.tr veya busra.ozsahin@dek.k12.tr adresine ya da 0212 286 22 00-181 numaralı telefona gün ve saat bilgilerini ileterek randevu alabilirler.

Adres
Darüşşafaka, Darüşşafaka Cad. 5/9, 34457 Sarıyer/İstanbul

Telefon
0212 286 22 00