Partilerinizde palyaçolardan daha fazlasını görmek istiyorsanız, İTÜ Bilim Merkezi’nin düzenlediği bilimsel eğlence destekli doğum günü partilerini deneyebilirsiniz.

İTÜ Bilim Merkezi’nde doğum günü partinize, bilim gösterisi ya da bilim atölyelerinden birini dâhil edebilirsiniz.

Bilim Gösterisi

En ilginç hava, girdap ve köpük deneylerini barındıran gösteride çılgın profesörümüz bize, etrafımızı saran havanın ne kadar güçlü olduğunu, bir girdabın kaç farklı şekilde oluşturulabileceğini anlatıyor ve bunları görseli yüksek deneylerle sunuyor. Tüm bunları araştırırken ise, hem çok ilginç şeylerle karşılaşıyor, hem de oldukça komik durumlara düşüyor.

Atölye Çalışmaları

1. Mutfakta Bilim

Besin maddelerini birbirinden ilginç deneylerde kullanılıyor, birçok bilimsel gerçek, bir anda karşımıza çıkıyor. Bu mutfakta çeşitli fizik ve kimya deneyleri, bilimin renkli yüzünü görmek için kullanılıyor.

2. Kuvvet ve Roket Atölyesi

Bu roketler çok farklı! Bazılarının kanatları, bazılarının uzaya açılan pencereleri var. Katılımcıların kendi hayal güçleri ile tasarladıkları bu roketlerin yakıtı ise, hava!

3. İlk Robotum Atölyesi

Atölye katılımcıları, bu atölye kapsamında kendi robotlarını yapma ve hareket ettirme şansına sahip olacaklar. Kısa bir robotik bilgini ardından, katılımcılar mekanik ve elektrik parçalar kullanarak ortaya basit bir robot çıkaracak.

Adres
İTÜ Taşkışla Kampusu

Telefon
(0212) 251 60 13

Web Sitesi
http://www.bilimmerkezi.itu.edu.tr/

Çalışma Saatleri
Pazartesi hariç hafta içi her gün 10:00-17:00, hafta sonu 10:00-16:30 saatleri arasında ziyaret edilebilir.