El faaliyetleri, drama, İngilizce, bilgisayar, müzik, bale ve dans, mutfak etkinlikleri, yoga ve oyun grubu alanında hizmet veriyor. Ayrıca farklı doğum günü seçenekleri bulunuyor.

2002 yılında Neşe Erberk’in kurduğu Joyfull House Yetenek Geliştirme Merkezi, İstanbul, Adana, Bursa, Diyarbakır, İzmir, İzmit, Kayseri, Mersin, Samsun, Konya ve Antalya’da bulunuyor.

Aynı konseptten yolan çıkan Neşe Erberk, ailelerin çocuklarını güvenle teslim edebilecekleri iki tane oyun evini, alışveriş merkezlerinde açtı.

İstinye Park’ta Funtime Çocuk Eğlence Merkezi adı ile hizmet veren oyun evi, Cevahir AVM’de kendi adı olan Joyfull House Oyun Evi ismini kullanıyor.

FunTime Çocuk Eğlence Merkezi ve Cevahir Joyfull House, 2-8 yaş veya 90-140 cm boyundaki tüm sağlıklı, eğlenmeyi ve keşfetmeyi seven çocuklara sahip ebeveynler, rahatlıkla ve güvenle çocuklarını bırakabilecekleri büyük bir oyun alanı.

Aynı zamanda, sanat köşesi, drama, yoga, fiziksel gelişim çalışmaları ve oyun kavramlarını bir araya getirip, çocukların eğlenerek yeteneklerini geliştirebileceği bir merkez. Zıp zıp şişme ünite, oyun parkı ve play-group aktivitelerinden oluşan oyun alanı, tamamen 'child-proof' olup Avrupa Birliği (AB) sağlık ve güvenlik standartlarında sertifikalandırılmış.

Saatlik Bakım: Giriş kayıt kabul bölümünde ebeveyne kısa bir form dolduruluyor. Arzu eden ebeveyn çocuğunu yetkili gözetmene teslim ettikten sonra camekanlı bölümden çocuğunu izleyebiliyor veya tekrar alış saatine kadar özel işlerini gerçekleştirebiliyor.

Yarım/Tam Gün: Tüm Joyfull House Yetenek Geliştirme Merkezleri’nde uygulanan play-group programı, çocuk gelişimi mezunu eğitmenleri tarafından alternatifli gün ve saat önerileriyle uygulanıyor. Haftada 2 yarım, 3 yarım, 5 yarım veya 5 tam gün gibi seçenekler ile yoga, oyun, anadili, el sanatları, drama-dans, müzik gibi kendi gelişim özelliklerine göre hazırlanmış özel programlarla hem oynayabiliyorlar hem de ilk sosyalleşme deneyimlerini yaşıyorlar.

Joyfull House Yetenek Geliştirme Merkezleri’nde gerçekleştirilen etkinliklerin içerikleri

El Faaliyetleri: Çocukların, el becerilerini keşfedebilmeleri ve geliştirebilmeleri için kendilerini özgürce ifade edebilecekleri, resim, maket yapımı, ahşap boyama, kukla, ebru yapımı, farklı materyalleri tanıma-tanımlama çalışmaları yapılıyor. İngilizce: Haftanın her günü, çocuklara yabancı bir dili hızlı ve akıcı biçimde, en doğal şekliyle tanıştırmak ve kalıcı hafızaya yönelik biçimde düzenlemek amacıyla çalışmalar yapılıyor.

Drama: Çocukların yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkarıcı, özgüvenlerini pekiştirici, jest, ses, mimik ile ifade edebilecekleri, çeşitli roller oynayarak sosyal simülasyonları da gerçekleştirebilecekleri çalışmalar yapılıyor.

Bilgisayar: Her sınıfın içinde çocuklar, kendi yaş grupları için seçilen özel programlar ile oynayarak, bilgisayar kullanma mantığını çözüyorlar.

Müzik-Ritim: Çocuklarda var olan ritim duygularını ortaya çıkarmak ve desteklemek, müzikal seslerdeki seçiciliği sağlamak, ses estetiği kazandırmak, ilerideki yaşlarda ezgisel belleğini geliştirmeye yönelik oyun tadındaki müzik çalışmaları, bu etkinlik kapsamında yapılıyor.

Bale&Dans: Uzman eğitimin yönlendirmesiyle sağlıklı bir vücut gelişimi sağlamak, çocuklardaki enerjiyi doğru yerlere yönlendirmek için, ortak çalışma bilincini geliştirmeyi amaçlayan bale ritim ve çeşitli dans çalışmaları yapılıyor.

Mutfak Etkinlikleri: Birçok kavramı tanıma fırsatı yaratan bu etkinlikte çocuklar, küçük gruplar şeklinde mutfak malzemelerini tanıyor ve farklı lezzetler ortaya çıkartıyor. Yoga: Yoga Mini Projesi, anaokulları, çocuk gelişim merkezleri ve çocuk kulüplerinde, 5-12 yaş grubu ile tamamen çocuklara özel olarak hazırlanmış.

Anadili, Fen ve Matematik Çalışmaları: Çocukların dil gelişimini destekleyen, tekerleme, parmak oyunu, şiir, bilmece, hikaye gibi eğlenceli ve eğitici aktiviteler ile bilgi dağarcıklarını geliştirmek amaçlı çalışmalar yapılır. Fen ve Matematik etkinliklerinde çocukların bilişsel gelişimini destekleyecek yıllık konularımızla ilgili deney çalışmaları, çevre gezileri, gruplama-eşleştirme, kavramlar ve sayıları tanıma çalışmaları yapılır.

Oyun Grubu: Kayıt mecburiyeti olmaksızın saatlik ve günlük olarak aktiviteye katılmak isteyen anne babalar, hafta içi belli bir zaman dilimine bağlı kalmadan, 1,5-3 yaş grubu çocuklarını getirebiliyorlar.

Joyfull House’da Doğum Günü Seçenekleri

1. Paket (10- 15 çocuk, 20 -25 yetişkin) Mekan kirası, animatör(1), Pasta, Gözetmen, Hediye, temizlik görevlisi, yetişkinlere sınırsız nescafe ve çay, çocuklara meyve suyu, dekor, yetişkin ikramında kullanılan plastik bardak, çatal vs. (Mekan, 3 saat boyunca kullanılabiliyor. Saatleri: 11.00-14.00, 15.00-18.00)

2. Paket (15 – 20 çocuk, 30 – 35 yetişkin) Mekan kirası, animatör ( 2), pasta, gözetmen, hediye, temizlik görevlisi, yetişkinlere sınırsız nescafe ve çay, çocuklara meyve suyu, dekor, yetişkin ikramında kullanılan plastik bardak, çatal vs.. Saatleri: 11.00-14.00, 15.00-18.00)

3. Paket ( 25 – 30 çocuk, 35 – 40 yetişkin) Mekan kirası, animatör (2), pasta, gözetmen, hediye, temizlik görevlisi, yetişkinlere sınırsız nescafe ve çay, çocuklara meyve suyu, dekor, yetişkin ikramında kullanılan plastik bardak, çatal. Saatleri: 11.00-14.00, 15.00-18.00)

Çocuk Kostümleri için seçebileceğiniz temalar: Batman, Süperman, Spiderman, Cars, Korsan, Barbie, Havai, Prenses, Papatya)

Adres
Dilek Yıldızı Sokak No:5 Etiler

Telefon
0 (212) 287 34 47 – 0 (533) 480 86 02

Web Sitesi
http://www.joyfullhouse.com/

Çalışma Saatleri
Hafta içi 08:00-18:30, hafta sonu 10:00-18:00 saatleri arasında açık. Yoğun çalışma temposunda olan veliler için: 08:00-18:30 saatleri arasında açık. Yarım gün: 08:00-13:00 saatleri arasında açık.