Le Petit 100, 2018 yılı Mayıs ayında kapılarını İstanbul Arnavutköy’de açtı. Le Petit 100 tam anlamıyla bir ‘Kids Concept’ store. İçerisinde kıyafetler, oyuncaklar, dekoratif aksesuarlar, çocuklar ve bebekler ile ilgili ihtiyaçlarınızı bulacağınız bir mağaza, çocuklar için atölye ve etkinlikler düzenlenen bir oyun alanı ve misafirlerimizin huzurlu ve keyifli vakit geçireceğini umduğumuz bağımsız bir kafemiz ve kocaman bir bahçemiz var.

Projenin tamamı Stüdyo AB Aslı Baysan Birgen’in elinden çıktı. Genellikle bize özel çözümler ve tasarımlar ile ilerledi. Malzeme olarak terazzo, ham ahşap, dupont gibi malzemeler seçerken, renk paletinde oldukça soft renkler kullandı. Ve bir çok detayda geometriden yararlandı.

Le Petit 100’ün mağaza kısmında şu an Türkiye’ye ilk kez Le Petit 100 aracılığıyla ülkemize ulaşmış ve bir çok anne tarafından çok tercih edilen çocuk moda markaları bulunuyor. Tiny Cottons, Bobo Chooses, Konges Sloejd, Little Creative Factory, Meduse, Play Up ve Oeuf NYC gibi. Bunun dışında, tamamen yumuşak renklerde, sadece keten ve pamuk kumaşlar kullanarak oluşturduğumuz bir LE PETIT 100 kapsül koleksiyonumuz var.

Mağazamızda aynı zamanda pek çok dekorasyon ürününü, oyuncak ve kitap çeşidini de birarada bulabilirsiniz.

Cafe kısmına gelince, uzun kahvaltılardan, keyifli öğle yemeklerine ya da çocukları oyun katımızda oynarken hepsini kendi mutfağımızda hazırladığımız sağlıklı tatlılarımız eşliğinde kahve keyfi yapmak isteyen anne babaları ağırlıyoruz.

Atölye alanımız ve bahçemizde bir çok farklı atölye programı gerçekleşmektedir. Bir anaokul öğretmeni, bir klinik psikolog, bir okul öncesi eğitmeni ve bir pedagog eşliğinde gerçekleşen ve farklı yaş gruplarını hedefleyen atölyeler düzenleniyor. Duyusal gelişim atölyeleri, keşif atölyeleri, jimnastik, mutfak atölyeleri, sanat atölyeri bunlardan sadece bazıları…

Bahçemiz ise binamızın tam karşısında yer alan bir dönümlük bir arazide konumlanıyor. İçinde çocuklar için ekim biçim alanları, bahçe atölye alanları, yetişkinler için ise keyif alanları var. Minik tavşanlarımız ve  kümes hayvanlarımızı da unutmamak lazım…

Le Petit 100 Bodrum şubesi ise Temmuz 2019 da Nef Reserve Yalıkavak şubesinde kapılarını açtı. Sadece sezonluk olarak hizmet vererek devam edecek.

Adres
Arnavutköy Mah. Beyazgül Sok. No 100

Telefon
0554 183 00 92

Web Sitesi