Tokyo, Manchester, Berlin, Atlanta, Dallas gibi şehirlerde bulunan Legoland Discovery Centre İstanbul Mağazası’nı 2015 yılında açtı. İstanbul Forum AVM içerisinde açılan Türkiye’nin ilk Legoland Discovery Centre’da dünyadaki diğer merkezlerde bulunan oyun alanları, mağazalar ve eğlence bölümleri yer alıyor. Workshop ve etkinliklerin de düzenlendiği İstanbul Legoland Discovery Centre her yaştan ziyaretçiye hizmet veriyor.

Lego FabrikasıLego Fabrikası

Legoland Discovery Centre İstanbul’da tur rehberi Profesör Brick-a-Brack ile ‘Fabrika Turu’ yapılıyor. Ziyaretçiler ham plastiklerin taşınıp, birleştirilmiş hale gelişini izleyebildikleri gibi, Profesör’e yardımcı da oluyor. Düğmelere basmak, çarkları döndürmek ya da tezahürat yapmak Fabrika Turu boyunca serbest.


Legoland 4D SinemaLegoland 4D Sinema

Ziyaretçiler, Legoland 3D ekranında; yağmur, şimşek ve kar efektleri ile dördüncü boyuta ulaşılarak, Lego karakterleri ile birlikte gökyüzünde dolaşıp, yıldızlara dokunabiliyor.


Krallık Macerası Lazer Oyunukrallik macerasi lazer oyunu

Krallık Macerası Lazer Oyunu ile ziyaretçiler prensesi kurtarmaya çalışıyor. At arabaları ile oynanan oyunda, amaç kötü iskelet ve dev trolleri lazer silahları ile yok ederek puan kazanmak. En yüksek puana ulaşan ziyaretçi, prensesi kurtarma şansını yakalıyor.


Minilandlegoland miniland

İstanbul Legoland’da, tarihi ve mimari açıdan öneme sahip olan yapıların minyatürleri ziyaret edilebiliyor. Aya Sofya, Sultanahmet Camii, Galata Kulesi, Boğaz Köprüsü ve İstanbul’un önemli simgelerinin lego parçaları kullanılarak yapılmış olan minyatürleri Miniland’de sergileniyor.


Lego Yarışçıları: İnşa Et ve Test EtLegoland İnşa et ve Test et

İstanbul Legoland’da ziyaretçilerin kendi eserlerini yapmalarına olanak sağlayan Lego Yarışçıları alanında, binlerce farklı parça yer alıyor. Ziyaretçiler istedikleri parçaları kullanarak, kendi eserlerini inşa edip, test edebiliyor.


 

Merlin’in ÇırağıLegoland Merlin'in Çırağı

Merlin’in Çırağı ile Legoland Discovery Centre’da ziyaretçiler eğlence merkezine yukarıdan bakabiliyor. Pedaş çevirerek yukarıya doğru ulaşan ziyaretçiler, Merlin’in en büyülü çırağı olmayı hedefliyor.


Lego Yangın AkademisiLegoland Yangın Akademisi

Ziyaretçiler, yangınla mücadele etmek ve yangının içinde kalan mağdurları kurtarabilmek için Lego Yangın Akademisi’nde yarışıyor. Boyu 1.40 metre ve daha küçük olan çocuklar için uygun olan Yangın Akademisi’nde oynarken çorapları çıkarmak ve cesur olmak gerekiyor.


Lego İnşaat SahasıLEgoland İnşaat Sahası

Legoland İstanbul’da, yumuşak inşaat tuğlalarının bulunduğu ve vinç kabininin yer aldığı alanda, çocuklar inşaatçı olma deneyimi yaşıyor. 90 cm’den daha kısa boylu çocukların katılabildiği Lego İnşaat Sahası’nda çocuklar hem kontrol becerilerini hem de yaratıcılıklarını geliştirebiliyor.


Master Model BuilderLegoland Master Model Builder

Legoland’da, ziyaretçiler Master Model Builder ile birlikte, güçlü kahramanları ya da ilginç hayvanları nasıl oluşturabileceğini öğreniyor.

Lego Master Model Builder Workshop ile uygulamalı dersler alınabildiği gibi, ziyaretçiler hayallerindeki yapıları nasıl oluşturabileceğini de öğreniyor.


Lego MağazasıLego Mağazası

Türkiye’nin ilk Lego mağazasının yer aldığı İstanbul Legoland’da 900’den fazla Lego seti ve ürünü bulunuyor. Ziyaretçiler her ay favori Lego ürünlerinde indirimli fiyatlardan yararlanabildiği gibi, Legoland Discovery Centre Yıllık Üyelik Kartı bulunan ziyaretçiler, mağazadan %10 indirimli alışveriş yapabiliyor.


Duplo Kasabasıduplo Kasabası

Legoland İstanbul içerisinde yer alan Duplo Kasabası’nda, çocuklar büyük ve yumuşak tuğlalar ile kendi yapılarını oluşturabiliyor. Lego parçalarının iki katı büyüklüğünde olan Duplolar, 3 yaşından küçük çocuklar için de uygun.


Lego Arkadaşları Olivia’nın EviLego Arkadaşları

Lego arkadaşlarının evlerinin de yer aldığı Legoland Discovery Centre’da çocukların sosyalleşebileceği ve oyun oynayabileceği alanlar da bulunuyor.

Legoland Discovery Centre’da doğum günleri için özel partiler de yapılabildiği gibi, yorulan ziyaretçilerin dinlenebileceği bir kafe de bulunuyor.

Legoland Discovery Centre İstanbul Bilet Fiyatları

0-3 yaş çocuklar: Ücretsiz

3-14 yaş çocuklar: 30 TL (Yıllık üyelik 80 TL)

14 yaşından büyük ziyaretçiler: 37,50 TL (Yıllık üyelik 95 TL)

Ziyaret Saatleri

Her gün: 10.00-20.00

Legoland Discovery Centre İstanbul, 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 15.00’da ziyarete açılacak.

Adres
Sualtı Dünyası Turizm Tic. A.Ş. Forum İstanbul, No:3 Kocatepe Mah. Paşa Cad.34045, Bayrampaşa, İstanbul