Sahan Ataşehir Şubesi 2003 yılından bu yana hizmet veriyor. Menüsünde; et yemekleri, sebze yemekleri, pideler, yöresel yemekler ve çocuklar için özel hazırlanan yemeklerin yer aldığı Sahan Restoran, Anadolu yakasındaki en büyük restoran olma özelliğini taşıyor.

Sahan Ataşehir’de yer alan Vega Restoran’ın içinde yer alan çocuk odası tamamen çocuklar için dizayn edilmiş bir yapıya sahip. Çocukların boyuna göre ayarlanmış mutfak aletleri ile sebze-meyve yıkama, hamur yoğurma gibi işlemlerin tümü için kolaylık sağlanıyor.

Çocuklar şefler eşliğinde; sebze ve meyve yıkama ile ayıklama işlemlerini yapıyor, yapacakları yemek, tatlı ya da salatada kullanacakları malzemeleri yine şefler gözetiminde düzenliyor. Pişirme aşaması ise şefler tarafından gerçekleşiyor.

İstanbul’daki en büyük çocuk dostu restoranları arasında yer alan Ataşehir Sahan Çocuk Mutfağı bölümünde, kesici ya da yanıcı alet ve üniteler yer almıyor. Çocuk Mutfağı ile çocuklara kendi hazırladıkları yiyecekleri tüketme imkanı verildiği gibi, Türk Mutfağı yemeklerini öğrenmeleri de sağlanıyor.

Sahan Ataşehir Çocuk Dostu Restoran Özellikleri

Mama Sandalyesi: Var
Bebek Bakım Odası: Var
Oyun Parkı: Var
Açık Hava: Yok
Oyun Ablası/Abisi: Var
Çocuk Mutfağı: Var

Adres
Barbaros mah. Halk cad No:12 Ataşehir/İstanbul

Telefon
0 (216) 315 36 36

Web Sitesi