Çocuk Gelişimi

Memorial Hastanesi’nden Anne Adayları için Doğuma Hazırlık Kursu

Anne ve baba adayları için hamilelik ve doğum süreci her zaman heyecanlı, bir o kadar da stresli geçtiği düşüncesinden yola çıkan Memorial Hastanesi, bu telaşlı günlerin stresini azaltmak için ücretsiz bir kurs düzenliyor.

Hamilelik sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması ve bebeğin bakımına dair pek çok sorunun yanıtını arayan anne adayları için düzenlenen “Memorial Doğuma Hazırlık Kursları” 2 Mayıs Perşembe günü başlıyor.

40 hafta süren hamilelik yolculuğunda, anne adaylarının bilinçli ve mutlu bir hamilelik dönemi geçirmeleri için düzenlenen Memorial Doğuma Hazırlık Kursları herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Bebek sahibi olacak çiftler uzman doktorlardan öğrenecekleri bilgiler ışığında bilinçli bir hamilelik süreci yaşayarak, yaşamsal önem taşıyan bazı sorunların da önüne geçebiliyorlar.

Memorial Doğuma Hazırlık Kursları; Memorial Şişli ve Ataşehir Hastaneleri’nde 2 Mayıs Perşembe günü başlıyor.

Kurs Programı:

1. Hafta

Kursun birinci haftasında gebelik oluşumu, gebelik süresince anne adaylarında meydana gelen fizyolojik değişiklikler, gebelik süresince risk oluşturabilecek durumlar ele alınıyor. Ayrıca, anne adayı gebelik süresince dengeli ve yeterli beslenme hakkında beslenme ve diyet uzmanları tarafından bilgilendiriliyor.

2. Hafta

Gebelik süresince ortaya çıkabilecek duruş ve yürüyüş bozukluklarını önlemek ve rahat bir doğum süreci geçirmek amacıyla uygulamalı gebelik egzersizleri anlatılıyor. Egzersizlerin yanı sıra; anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi ve gebelik süresince yapılması gereken testler de kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından anne ve baba adaylarına aktarılıyor.

3. Hafta

Kursun üçüncü haftasında, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından katılımcılar doğum hakkında bilgilendiriliyor. Anestezi doktoru da doğum ağrısını azaltıcı yöntemleri katılımcılarla paylaşıyor. Gebelik süresince oluşabilecek cilt sorunları ve tedavi yöntemleri de bu eğitimlerde anlatılan konular arasında yer alıyor.

4. ve 5. Hafta

Eğitimin son haftalarında erken doğum durumunda alınabilecek tedbirler, gebelik sürecinin ardından bebek doğduktan sonraki süreçle ilgili bebeğin beslenmesi, anne sütü ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları ile bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler anlatılıyor. Bebeğin banyosu, göbek bakımı ve masajının yanı sıra; ilk zamanlar bebekle ebeveynler arasında doğru iletişim kurma yöntemleri de çocuk ve ergen psikolojisi uzmanları ve pedagoglar tarafından ebeveynler ile paylaşılıyor.

Doğuma Hazırlık Kursu Programları

Memorial Şişli Hastanesi

2 Mayıs – 30 Mayıs 2013
Her Perşembe / 18.00 – 20.00 (5 hafta boyunca)
Memorial Şişli Hastanesi Konferans Salonu

Memorial Ataşehir Hastanesi

2 Mayıs – 30 Mayıs 2013
Her Perşembe / 18.00 – 20.00 (5 hafta boyunca)
Memorial Ataşehir Hastanesi Konferans Salonu

Bilgi ve kayıt için 444 7 888 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı