Çocuklar için Eğlence

“Minik ustaların gözünden hayat”

Aksigorta’nın ilköğretim öğrencilere yönelik sosyal sorumluluk projesi; ‘Yangın, Deprem ve Sigorta’ konulu resim yarışması, bu yıl Şişli’de gerçekleşecek. 15 yıldır düzenlenen ve geleneksel hale gelen yarışma ile genç yetenekleri sanata teşvik etmenin yanı sıra yangın ve deprem ve sigorta konusunda bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

Aksigorta’nın ‘Geleceğe Yatırım Projesi’ kapsamında her yıl farklı bir ildeki ilköğretim öğrencileri arasında düzenlenen ‘Yangın, Deprem ve Sigorta’ konulu resim yarışması, bu yıl İstanbul’da düzenlenecek. Şişli İlçesi ilköğretim okulları arasında düzenlenecek yarışma için son başvuru tarihi 03 Nisan 2009.

Sigorta sektörünün öncüsü Aksigorta, bu sene 15’incisini düzenleyeceği geleneksel resim yarışması ile günümüzde modern yaşamın gereği olan sigorta bilincini artırmayı, ilköğretim öğrencilerini ve ailelerini deprem, yangın ve sigorta konusunda bilgilendirerek yetenekli çocukları ödüllendirmeyi hedefliyor.

Aksigorta’nın ‘Yangın, Deprem ve Sigorta’ konulu resim yarışmasında bu sene birinciyi 1.000 TL, ikinciyi 750 TL, üçüncüyü ise 500 TL değerinde para ödülü bekliyor. Birinci olan öğrencinin okuluna 4.500 TL, 20 öğrenciye “Başarı Belgesi” ve 50 öğrenciye “Sergilenmeye Değer Resim” ödülü verilecek. Ayrıca dereceye giren öğrencileri, yarışmanın destek sponsorlarından sürpriz hediyeler bekliyor.

Aksigorta’nın eğitim amaçlı düzenlediği yarışma, T.C. İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce de destekleniyor. Başarılı olan öğrencilere ödüller, 25 Nisan 2009 tarihinde Sabancı Center Hacı Ömer Konferans Salonu’nda törenle verilecek.

Şişli ilçesinde yer alan 46 ilköğretimi okulunun katılımıyla gerçekleşecek resim yarışmasına katılmak isteyen öğrencilerin, 30cmx40cm ebatlarındaki resim kağıdına hazırlayacakları resimlerini; 03 Nisan 2009 tarihine kadar arkasına adını, soyadını, telefon numarasını ve okulunu yazarak Aksigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü, Kurumsal İletişim Departmanı, Meclis-i Mebusan Cad. No:67 (34427) Fındıklı/İstanbul adresine göndermeleri gerekiyor.

Yarışmaya katılan resimler, ressam, yazar ve uzman pedagoglardan oluşan bir seçici kurul tarafından değerlendirmeye alınacak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir