Çocuk Yarışmaları

Monami’den çocuklara ödüllü resim yarışması

Monami, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla onlara harika bir sürpriz yapıyor. 19-28 Nisan 2010 tarihleri arasında Beylikdüzü Migros AVM’de çocukların bayram mutluluğuna ortak olmak üzere gerçekleştirilen “Resim Yarışması”na, yaptığı resim ile katılan tüm çocuklar ödül kazanıyor.

Monami’nin ana sponsorluğunda ve Beyfen Koleji iş birliği çerçevesinde düzenlenen resim yarışmasının konusu ise “İstanbul 2010 Kültür Başkenti”… Ancak bu yarışmanın birincisi, ikincisi ya da üçüncüsü yok. “İstanbul 2010 Kültür Başkenti” konulu resmini yaparak Beylikdüzü Migros AVM’ye getiren tüm çocuklara Monami’den pastel boya, sulu boya ve oyun hamuru gibi ödüller var. Dileyen çocukların resimlerini organizasyon alanında da yapabilecekleri resim yarışması, tüm anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine açık. Organizasyon kapsamında gerçekleştirilecek “Görsel Sanatlar Sergisi”ne katılacak anaokulu öğrencilerine ise keyifli ve birbirinden şirin şekillerle yüz boyaması yapılacak. Miniklere ayrıca resim boyama çalışması da yaptırılacak.

İstanbul’un, kültürel ve doğal güzellikleri ile tarihi ve çağdaş eserlerine dikkati çekerek, tüm zenginliklerini resim yolu ile tanıtmayı, bunun yanı sıra öğrencilerin girişimcilik ve sanatsal yeteneklerinin gelişmesine olanak yaratmayı da amaçlayan organizasyona katılacak anaokulu öğrencilerinin, resimlerini kuru boya ya da pastel boya, ilköğretim öğrencilerinin ise pastel boya ile yapmaları gerekiyor. Ayrıca resim için kullanılan yüzeyin 25×35 cm’den ufak, 35×50 cm’den büyük olmaması da kurallan arasında.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.