Çocuklar için Eğlence

Mücadele resme yansıyacak

Bayer AG ve UNEP işbirliğiyle 18. Uluslararası Çocuk Resim Yarışması düzenleniyor. Yarışmada çocuklar, iklim değişikliğiyle ilgili mücadele yollarını kâğıda dökecek. Son başvuru 15 Ocak 2009!

Birleşmiş Milletler Çevre Programı’nın (UNEP), Bayer AG ile birlikte düzenlediği 18. Uluslararası Çocuk Resim Yarışması’nın bu yılki teması “İklim değişikliği: Önümüzdeki Zorluk”.

UNEP ve Bayer AG işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmaya, dünyanın dört bir yanındaki çocuklar, iklim değişikliğiyle mücadele yolları hakkında görüşlerini kâğıda dökmeye davetliler!

18. Uluslararası Çocuk Resim Yarışması, 5 Haziran 2009 tarihi (Dünya Çevre Günü) itibariyle 6 ile 14 yaşları arasındaki tüm çocukların katılımına açık. Resim yarışması için son başvuru tarihi 15 Ocak 2009.

Global yarışmanın birincisi, seçilecek iki ikinci ve dünyanın çeşitli bölgelerinden kazananlar, 2009 yılında çocuklar arasında düzenlenecek uluslararası çevre etkinliğine katılmaya davet edilecekler, Bayer ve UNEP’ in düzenleyeceği bir törenle ödüllerini alacaklar. Katılımcılar çok cazip para ödülleri ve diğer çeşitli ödüller de kazanma şansına sahipler. UNEP, resimleri New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde ve farklı yerlerde sergileyecek.

1991 yılından beri, 100’den fazla ülkeden 190.000 erkek ve kız çocuğunun, dünyanın durumu hakkındaki korkularını ve umutlarını ifade ettikleri bu resim yarışması, Bayer ile UNEP arasında 2004 yılından beri sürdürülen ortaklığın tamamlayıcı bir parçası ve devamı. Her yıl, bu iki ortak, hem bu yarışmayı, hem de farklı bir düzine çevre projesini dünya çapındaki çocuklar ve gençler için birlikte hayata geçirmeye devam ediyor.

Yarışma için en önemli katılım şartları şunlar: Resimler, A4 veya A3 formatında hazırlacak ve katılımcıların adı, soyadı, yaşı, adresi, telefon numarası ve varsa e-posta adresi, resmin arkasına yazacak. Katılımcılar, boya malzemelerini seçmekte serbestler. Resimlerin daha önce başka herhangi bir resim yarışmasına katılmamış olması  gerekiyor.

Resimler, Avrupa UNEP Bölge Ofisi’nin adresine postayla gönderilebiliyor.
Detaylı bilgi için: www.unep.bayer.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.