Çocuk Haberleri

Mustafa Sandal, “Uçaklar” İçin Stüdyoya Girdi

23 Ağustos’ta vizyona girecek olan Disney’in ‘Uçaklar’ filminde ünlü sanatçı Mustafa Sandal, gözü yükseklerde olan Dusty isimli uçağa sesiyle hayat veriyor.

Ünlü sanatçı Mustafa Sandal, Disney’in 23 Ağustos‘ta vizyona girecek olan animasyon harikası “Uçaklar” (Planes) filminin seslendirmesi için stüdyoya girdi. Sandal, filmde şampiyon olma hayali kuran ama yükseklik korkusuna sahip Dusty isimli uçağı seslendiriyor.

Mustafa Sandal seslendirme deneyimi ile ilgili “Bir animasyon filminde seslendirme yapmak yıllardır hayalini kurduğum bir şeydi. Benim gibi macera peşinde koşmayı seven Dusty’i seslendirmek çok eğlenceli bir süreç oldu. İlk deneyimimde Disney gibi sektörün öncüsü bir şirketle çalıştığım için de ayrıca çok mutluyum. Filmin vizyon tarihini dört gözle bekliyorum.” dedi.

The Walt Disney Company Türkiye Ülke Müdürü Sinan Ceylan ise konuyla ilgili “Gişe rekorları kıran Arabalar filmlerimizin ardından Uçaklar’ın rengarenk dünyasını çok yakında sinemaseverlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyoruz. Filmin ana karakteri Dusty’nin seslendirmesinde Mustafa Sandal gibi yetenekli bir sanatçıyla çalışmış olmaktan da büyük memnuniyet duyuyor, bu işbirliğinin filmimizin başarısına önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

Uçaklar, 23 Ağustos’ta 3 boyutlu olarak sinemalarda!

Arabalar dünyasının üstünden uçarak gelen, Disney’in aksiyon dolu 3D animasyon komedi macera filmi “Uçaklar”, hava yarışçısı olarak mücadele etme hayalleri kuran kasaba uçağı Dusty’nin hikâyesini konu alıyor. Tam olarak yarışmak için tasarlanmış bir uçak olmayan Dusty aynı zamanda yüksekten de korkmaktadır. Bu yüzden donanma pilotu Skipper’a başvurur. Skipper, Dusty’nin son şampiyon Ripslinger’la boy ölçüşecek seviyeye gelmesine yardım eder. Dusty’nin cesareti, hayal bile edemediği yüksekliklere ulaşmayı amaçlarken büyük bir sınavdan geçer ve bu durum kendisini hayranlıkla izleyenlere uçmak için ilham verir.

Uçaklar” 23 Ağustos 2013’te sinemalarda ve Disney Digital 3D™ olarak seçkin sinemalarda olacak.

Mustaf Sandal’ın Seslendirdiği Dusty Karakteri Hakkında

Dusty, gerçek anlamda gözü yükseklerde olan bir uçak. Çekirdekten yetişme bir tarım uçağı olan bu tek pervaneli uçak kendini uluslararası bir yarışta yüksekten uçan kahramanların yanında süzüldüğünü hayal ediyor. Rekabet dolu yarışlar için tasarlanmamış olması, onu hayalinin peşinden gitmekten alıkoymasa da yükseklik korkusu alıkoyabilir. Arkadaşlarının yardımıyla – ve İkinci Dünya Savaşı emektarının verdiği akılla – Dusty hayatının macerasına atılır ve daha önce ulaşabileceğini hayal bile edemediği yüksekliklere uçarak şampiyonlarla kıyasıya bir rekabete girer.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.