Çocuk Kulübü

My Little Pony Karakterleri

My Little Pony karakterleri ile tanıştınız mı? Tek boynuzlu at Twilight Sparkle ve arkadaşlarının maceralar yaşayıp arkadaşlığın önemini öğrendikleri sihirli Equestria diyarına yolculuk yapmaya ne dersiniz?

My Little Pony: Arkadaşlık Sihirlidir Çocuklara yönelik Amerikan yapımı bir çizgi dizidir. Lauren Faust tarafından geliştirilmiş, Jayson Thiessen, James Wootton ve Jim Miller tarafından yönetilmiştir. Her bir bölümü 22 dakikadır. Bu dizi Hasbro’nun My Little Pony oyuncakları ile başlamıştır. Serininilk gösterimi Türkiye’de 19 Eylül 2016 tarihinde Disney Channel’de yayınlanmaya başlamıştır.

Bu çizgi dizi Unicorn olan Twilight Sparkle adında bir pony’nin rehberi olan Prenses Celestia, Ponyville’de arkadaşlık hakkında onu eğitecek ve onun rehberi olacaktır. Twilight, diğer 5 pony’le yakın arkadaş olacaktır: Applejack, Rarity, Fluttershy, Rainbow Dash ve Pinkie Pie. Beraber arkadaşlığın değişik yüzlerini tanıyacak ve anlatacaklardır; Twilight kendisinde olan büyülü güçleri keşfeder ve büyülü eserlerin bir parçası olur, ayrıca büyülü eserler “Uyum Elementleri” olarak bilinmekterdir.

My Little Pony Karakterleri

Twilight Sparkle

Twilight Sparkle, My Little Pony Dostluğunun merkezi ana karakteridir. Bir Alicorn’a dönüşen ve Magical Mystery Cure’da prenses haline gelen bir dişi tek boynuzlu at midillidir. Ayrıca Twilight Velvet ve Night Light’ın kızı, Shining Armor’un küçük kız kardeşidir.

Serinin başında, o ve en iyi arkadaşı ve asistanı Spike, arkadaşlığın büyüsünü incelemek için Canterlot’tan Ponyville’deki Altın Meşe Kütüphanesine taşındı ve Alacakaranlık Krallığı “Arkadaşlık Prensesi” unvanını kazanır. Alacakaranlık Işıltı sihir unsurunu temsil eder.

Bir prenses olmadan önce düzenli olarak Prenses Celestia’ya arkadaşlık raporları gönderir. Alacakaranlık Kuyusu’nda Owlowiscious adlı bir evcil hayvan baykuşunu besler. Son Sorun itibariyle, Equestria’nın yöneticisidir.

Pinkie Pie

Pinkie Pie, tam adıyla Pinkamena Diane Pie, bir dişi midilli ve My Little Pony Dostluğunun ana karakterlerinden biridir. Dişsiz evcil hayvan timsahı Gummy ile ikinci katta yaşadığı Sugarcube Corner’da enerjik ve sosyal biridir ve kahkaha unsurunu temsil eder. Pinkie birçok şarkı yazar ve icra eder ve şovun komik unsurlarının çoğunun kaynağıdır. Bazıları ona Ponka Po der.

Fluttershy

Fluttershy bir dişi Pegasus midillidir ve My Little Pony Dostluğunun ana karakterlerinden biridir. Everfree Ormanı yakınlarındaki küçük bir kulübede yaşıyor ve hayvanlarla ilgileniyor. Nezaket unsurunu temsil eder.

Prenses Celestia

Prenses Celestia, bir Alicorn midilli, küçük kız kardeşi Prenses Luna ile birlikte Equestria’nın eski yardımcısı ve Prenses Cadance’in yeğenidir. Güneşi yükseltme sorumluluğunun yanı sıra, farklı zamanlarda Twilight Sparkle ve Sunset Shimmer’ın da öğretmeni oldu ve Twilight’a ona rehberlik ederken sık sık “sadık öğrencim” olarak hitap etti. Philomena adında bir evcil hayvan anka kuşu var.

Diğer Karakterler

My Little Pony karakterleri bu kadar değil. Diğerleri kim?

 • Princess Luna
 • Princess Cadance
 • Spike the Dragon
 • Sunset Shimmer
 • Flash Sentry
 • Photo Finish
 • Cutie Mark Crusaders
 • Discord
 • Spitfire & Soarine
 • Big McIntosh
 • Granny Smith
 • Cherilee
 • Sapphire Shores
 • Tirek
 • Songbird Serenade
 • Tempest Shadow
 • Grubber
 • Storm King
 • Capper Dapperpaws
 • Captain Calaeno
 • Princess Sky Star
 • Queen Novo

My Little Pony Karakterleri Kimler Seslendiriyor?

 • Tara Strong: Twilight Sparkle
 • Ashleigh Ball: Applejack, Rainbow Dash, diğerleri
 • Andrea Libman: Pinkie Pie, Fluttershy, diğerleri
 • Tabitha St. Germain: Rarity, Princess Luna, Granny Smith, diğerleri
 • Cathy Weseluck: Spike, Mayor Mare, diğerleri
 • Nicole Oliver: Princess Celestia, Cheerilee, diğerleri
 • Michelle Creber: Apple Bloom, Sweetie Belle
 • Madeleine Peters: Scootaloo
 • Claire Corlett: Sweetie Belle

My Little Pony Serisi

My Little Pony: Arkadaşlık Sihirlidir

Ana dizi, gösterinin ikinci sezonundan sonra belirlenen orijinal hikayeler ve hikaye yaylarından oluşur. İlk hikaye yayı, Kraliçe Chrysalis’in Dönüşü, A Canterlot Düğün – Bölüm 2 olaylarını takiben yele altı intikamını alan isimsiz kötü adamın geri dönüşünü içeriyor.

My Little Pony Mikro Serisi

Mikro seriler, her biri tek bir karaktere odaklanan tek sayı hikayelerinden oluşur. İlk altı sayı ana altı karaktere odaklanırken, sonraki sorunlar diğer karakterlere odaklanır. Sayı # 10, son sayı olarak yayınlandı.

My Little Pony: Sonsuza Kadar Arkadaş

Friends Forever, çalıştıktan sonra Micro Serisinin yerini alan bir seridir. Ocak 2014’te başladı ve her biri iki karaktere odaklanan (ilki Applejack ve Pinkie Pie’a odaklanan) tek sayı hikayelerinden oluşuyor. 38 numaralı sayı son sayı olarak yayınlandı.

My Little Pony: Dostluk Sihirlidir

FIENDship is Magic, Nisan 2015 boyunca yayınlanan sınırlı sayıda bir çizgi roman serisidir. Her sayı, Kral Sombra’dan başlayarak serinin ana antagonistlerinden birinin “gizli kökeni”ne odaklanmaktadır. Tüm seri koleksiyonu 30 Haziran 2015’te ticaret formatında yayınlandı.

My Little Pony: Sihir Efsaneleri

Legends of Magic, Run’ı bitirdikten sonra Friends Forever’ın yerini alan sınırlı seri bir seridir. Nisan 2017’de başladı ve her hikaye “Equestria’nın gizli tarihini” keşfetmeye odaklanıyor. Efsaneler Sihir Yıllık 2018, son sayı olarak yayınlandı.

My Little Pony: Ponyville Gizemleri

Ponyville Mysteries, koşusunu bitirdikten sonra Legends of Magic’in yerini alan sınırlı seri bir seri. Little, Brown & Company’nin Ponyville Mysteries bölüm kitaplarına eşlik eden bir dizi, her sayı Ponyville’de bir gizemi çözen Cutie Mark Haçlılara odaklanıyor. Tüm seri koleksiyonu 8 Ocak 2019’da ticaret formatında yayınlandı.

My Little Pony: Kabus Şövalyeleri

Nightmare Knights, çalışmasını tamamladıktan sonra Ponyville Mysteries’in yerini alan sınırlı seri bir seridir. Equestria için yeni bir tehditle karşı karşıya kaldıklarında Prenses Luna ve eski kötü adamlardan oluşan bir gruba odaklanan kapsamlı bir hikaye. Tüm seri koleksiyonu 28 Mayıs 2019’da ticaret formatında yayınlandı.

My Little Pony: Ormanın Ruhu

Spirit of the Forest, koşusunu tamamladıktan sonra Nightmare Knights’ın yerini alan sınırlı seri bir seridir. Ponyville Gizemleri’ne benzer şekilde, Cutie Mark Haçlılar’ın da bir gizemi çözmesi üzerine yoğunlaşan kapsamlı bir hikaye. Tüm seri koleksiyonu 5 Kasım 2019’da ticaret formatında yayınlandı.

My Little Pony: Arkadaşlığın Özellikleri

Feats of Friendship, koşusunu tamamladıktan sonra Spirit of the Forest’ın yerini alan sınırlı süreli bir dizidir. Genç Altı’nın Dostluk Okulu’nun ilk spor etkinliğine girmesini takip eden kapsamlı bir hikaye.

Benim Küçük Midilli / Transformers

My Little Pony / Transformers, 2020 yılında piyasaya sürülecek sınırlı sayıda bir seri. My Little Pony ile Autobotların ve Decepticon’ların yanlışlıkla Equestria’ya getirildiği Transformers arasında bir geçiş.

My Little Pony: Film Öncesi

My Little Pony: Film Prequel dört sayıdan oluşan bir mini dizidir ve her sayı yeni My Little Pony The Movie’de tanıtılacak yeni karakterler için başlangıç ​​hikayeleri olarak hizmet vermektedir. İlk sayı 28 Haziran 2017’de yayınlandı. Mini dizilerin tamamı 29 Ağustos 2017’de ticaret formatında yayınlandı.

My Little Pony Filmleri

My Little Pony: Arkadaşlık Oyunları

Geleneksel “Arkadaşlık Oyunları” dört yılda bir düzenlenen ve içerisinde tüm okulların birbirleriyle yarıştığı bir organizasyondur. Canterlot Lisesi’nin de katıldığı bu heyecan dolu oyunların galibi her seferinde Crystal Prep Akademi olur. Canterlot Lisesi’nde öğrenim gören kahramanlarımız Fluttershy, Pinkie Pie, Rainbow Dash, Rarity, Applejack ve Sunset Shimmer kupayı bu kez kendi okullarına kazandırma konusunda oldukça isteklidir ve bu amaçla güçlerini birleştirir. Ancak arkadaşları Twilight Sparkle’ın en büyük rakipleri Crystal Prep Akademi’nin yanında yer aldığını fark etmeleriyle büyük bir şaşkınlık yaşayacaklardır.

Televizyon serisi olarak başlayıp filme dönüştürülen “pony”lerin maceraları My Little Pony: Equestria Girls serisinin üçüncü halkası olan bu yeni filmle birlikte devam ediyor.

My Little Pony

Karanlık bir güç Ponyville’i tehdit eder. Bu tehdit karşısında Ponyville ve arkadaşları Twilight Sparkle, Applejack, Rainbow Dash, Pinkie Pie, Fluttershy ve Rarity; Equestria’nın ötesinde unutulmaz bir yolculuğa çıkarlar. Yeni arkadaşlar edinmelerini sağlayan bu yolculuk onları yeni zorluklarla karşılaşacakları, arkadaşlığın sihirini kullanarak evlerini kurtarmaya çalışacakları bir maceraya sürükler.

“My Little Pony” 2020’de Yepyeni Bir Görünümle TV’ye Dönüyor

Uzun süredir devam eden My Little Pony: Dostluk Magic televizyon şovunun bu yıl dokuzuncu sezonuyla sona erdiğine dair haberler yayıldığında, her midilli bir gözyaşı döktü. Neyse ki hayranlar için Hasbro, Mane 6’nın ekrana geri döneceğini açıkladı.

Sevilen karakterleri seslendiren tüm aktörler, tanıdık bir yer etrafında toplanacak olan yeni şov için geri dönecekler. Mane 6, “evden uzakta ev” olarak hizmet verecek olan Sugarcube Corner’a ilerliyor, bol miktarda cupcakes ve Pinke Pie’nin tezgahın arkasına saklanma eğiliminde olduğu gizemli bir iksir koleksiyonu içeriyor.

Tüm bu haberler yeterince heyecan verici değilmiş gibi, Hasbro yepyeni bir My Little Pony filminin 24 Eylül 2021’de sinemalarda olacağını duyurdu! Tam uzunlukta özellik için neredeyse iki yıllık bir bekleme olsa da buna değer.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir