Çocuk Kulübü

Nasıl Futbolcu Olunur?

Futbolcu olmak için, diğer spor branşlarında ya da sanatın birçok alanında olduğu gibi, herhangi bir okul ya da akademiden mezun olmak yeterli değildir. Peki nasıl futbolcu olunur? Profesyonel futbolcu olmak için; erken yaştan itibaren futbolla ilgilenmek, uzun süre idman yapmak ve buna gerçekten inanmak gerekir.

Futbolcu olmanın açık ve net bir yolu yok. Ancak profesyonel futbolcuların, nasıl futbolcu olduğuna baktığınızda, birbirine benzer aşamalardan geçtiğini görebilirsin. Eğer gerçekten futbolcu olmak ve profesyonel olarak futbolculuk yapmak istiyorsanız, bazı temel aşamalar size yol gösterebilir.

 1. Kendine İnan

  Görsel: wikihow

  Görsel: wikihow

Her işte olduğu gibi, futbolda başarılı olmanın yolu da kendine inanmaktır. Eğer kendine inanmazsan, çok basit işlerde bile hata yaparsın. Ayrıca kendine inanmak; motive olmanı, daha iyi plan yapmanı ve kendini daha güçlü hissetmeni sağlar. Bu nedenle, başkalarının sana ne söylediğini, nasıl göründüğünü ya da fiziğinin yeterli olup olmadığını düşünmeden, kendine inan. Sadece kendine.


 1. Kendini Adanasil-futbolcu-olunur-6

Eğer gerçekten başarılı bir futbolcu olmak istiyorsan, kendini adaman gerektiğini bilmelisin. Kendini adamak demek, her anında futbol oynamak değildir. Futbolcu olmaya karar verdiysen, kendini buna hazırlamalısın. Derslerini çalışmaya, arkadaşlarınla görüşmeye ve ailenle vakit geçirmeye devam etmelisin. Sevdiğin diğer şeyleri yapmaya da. Ancak bir futbolcu gibi düşünmeye kendini alıştırmalısın. Örneğin; düzenli beslenmeli, vücudunu güçlendirmeye çalışmalı, uyku saatlerine dikkat etmeli ve nasıl futbol oynadığını sık sık değerlendirmelisin.


 1. Kendini Güçlendirnasil-futbolcu-olunur-4Görsel: wikihow

İyi bir sporcu olmak için, güçlü bir bedene sahip olmak şarttır. Nasıl futbolcu olunur, diye düşünmen ve kendini buna hazırlaman kadar bedenini güçlendirmen de önemli. Hızlı koşmalı, reflekslerini güçlendirmeli ve hızlı düşünmelisin. Aynı zamanda, psikolojik anlamda da güçlenmen önemli. Moralin bozulduğunda da oyuna devam etmelisin. Oyun taktiklerini öğrenmeli ve kendini geliştirmeye sürekli devam etmelisin.


 1. Tek Başına İdman YapNasıl Futbolcu Olunur

Kendini geliştirmek için tek başına çalışman önemlidir. Zayıf olduğun konularda, kendini geliştirmek için mutlaka tek başına çalışmaya zaman ayır. Örneğin; yeterince hızlı olmadığını düşünüyorsan, tek başına çalışırken, kendini hızlandırmaya önem ver. Bir çalım hareketini yeterince iyi yapamıyorsan, tek başınayken bunun üzerine çalış. Eğer seni çalıştıran bir antrenör varsa, sana bu konuda yardımcı olacaktır. Ancak tek başına çalışıyorsan, eksiklerini kendin görmeli ve kendin gidermelisin.


 1. Sık Sık Maçlara Katıl

  Görsel: wikihow

  Görsel: wikihow

Kendini geliştirmek, neler yapabildiğini görmek ve kondisyonunu artırmak için sık sık maçlara katıl. Eğer futbol maçı yapabileceğin bir arkadaş grubun yoksa çevrendeki futbola ilgi duyanlarla arkadaşlık kur. Eğer sık sık maç yaparsan, kondisyonunu güçlendirebilir, takım oyununu öğrenebilir ve eksiklerini görebilirsin.


 1. Kendini Geliştirmeye Zaman AyırNasıl Futbolcu Olunur

Futbol oynamak için kendine yeteri kadar vakit ayırabiliyor olman çok önemlidir. Eğer sorumlulukların nedeniyle futbola yeterince vakit ayıramıyorsan, alternatif bulmaya çalış. Ancak bunun sorumluluklarını ihmal edecek seviyeye yükselmesine izin vermemelisin. Çünkü hem başarılı bir futbolcu hem de başarılı bir öğrenci olabilirsin. Futbol her ne kadar bedensel bir spor olarak görünse de, teknik boyutu da oldukça önemlidir. Tekniğe hakim olabilmek için ise, okuldaki derslerine devam etmenin sana katkısı olur. Sana anlamsız gibi görünüyor olabilir ancak iyi bir futbolcu olabilmek için matematik bilmek de gereklidir. Yeteneklerini geliştirmek için kendine zaman ayırman, daha başarılı bir futbolcu olmana büyük katkı sağlar.


 1. Kendini Geliştirmek İçin Destek Al

  Görsel: wikihow

  Görsel: wikihow

Daha iyi futbol oynayabilmek için, bu konuda uzman olan kişilerden destek al. Örneğin; yaz döneminde, futbol kurslarına gidebilirsin. Ücretli ya da ücretsiz yaz okulları içerisinde futbol kursu veren birçok kurum bulabilirsin. Ders alman, eksiklerini daha kolay gidermeni ve kendini daha iyi geliştirmeni sağlar.


 1. Kendini Hazır Hissettiğinde, Kulüplere BaşvurNasıl Futbolcu Olunur

Eğer yeterince çalıştıysan ve artık kendini hazır hissediyorsan, kulüplere başvurmaya başla. Yaşadığın bölgedeki belediyeye, futbol kulüplerine ya da spor kulüplerine başvuruda bulunarak, seçmelere katıl. Seçmelerde başarılı olursan, harika! Artık ne yapman gerektiğiyle ilgili, sana antrenörün bilgi verecek. Ancak başvurduğun takıma seçilemezsen, sakın vazgeçme! Diğer kulüplere başvurmaya devam et. Bu süreçte daha fazla çalış. Kendine olan inancını ve güvenini asla kaybetme. Diğer kulüplerden de cevap alamazsan daha sıkı çalış ve bir sonraki sene yeniden kulüplere başvur.

Nasıl futbolcu olunur, diye düşünürken, bunu nasıl yapacağının hayalini de kur. Futbol oynarken ya da futbolcu olmak için gerekli olduğunu düşündüğün süreçleri gerçekleştirirken; beslenmene dikkat et. Sevdiğin şeyleri yapmaktan, sevdiklerine zaman ayırmaktan ve derslerinle ilgilenmekten ise asla vazgeçme!

(Biz sana güveniyoruz. Eğer gerçekten inanırsan, iyi bir futbolcu olacağını biliyoruz.)

247 Yorum

247 Yorum

 1. Gizli şahıs

  31 Mayıs 2020 at 16:50

  Selam yaş 17 kilo 75 boy 1.80 vücud kas yapım var kondisyon yerinde ve ayriyeten stoper sağ bek oynuyorum daha önce alt yapı seçmelerine oynadım ve ufak bi okul sıkıntısından dolayı hocam bıraktırdı ama fırsat bulmadım bizlere yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

  • Bebek Editor

   8 Haziran 2020 at 15:29

   Merhaba,

   Biz yalnızca bilgilendirme yapabiliriz. Bulunduğunuz yerdeki spor kulüplerini araştırıp altyapı alımı yapıp yapmadıklarına bakmanız gerekir. Tek tek gidip sormakta fayda var. Başarılar diliyoruz.

 2. Sessiz

  14 Mayıs 2020 at 05:52

  15 yaşımdayım boyum 1.72,kilom 58,ankarada oturuyorum.Kulüplere zamanında gırmıstım ama şehir dışı yaptıkları için ailem izin vermemişti. Sınıfta en iyi top oynayan benim. Şu karantına biterse inşallah başvurcam gerekli yerlere. Biri bana detaylıca ne yapmam gerektiğini söylerse çok daha iyi olur.

 3. Mithat

  8 Mayıs 2020 at 21:35

  Ben 16 yaşındayım yasak kalkarsa adana demir spor kulübüne başvuracagım boyum 1.77 kilo 69

 4. Elif Nur

  8 Mayıs 2020 at 09:49

  Ben 14 yaşındayım kızım ve hem atletizm hem de futbol da lisansım var ama önemli olan iyi bir antrenör ve klub

 5. Raman

  7 Mayıs 2020 at 04:47

  Abi 15 yaşındayım boyum 1,65 kilom 52 futbolcu olmayı çok ama çok istiyorum ama Batman’da oturuyorum bana burda futbolcu olamazsın diyorlar doğuya gitmen gerekiyor diyorlar lisansımda var ama profesyonel futbolcu olmak istiyorum napmalıyım?

 6. Şaban

  29 Nisan 2020 at 09:01

  Ben 15 yasindayim iyi futbol oynuyorum ve kendimi hazır hissediyorum. İnşallah yasak kalktıktan sonra bı kulübe başvuruda bulunacagim.

 7. Emir

  23 Nisan 2020 at 19:50

  Ben 15 yaşındayım bursada oturuyorum cok iyi futbol oynuyorum her yerde mesela parkta sokakta halısaha da
  Oynuyorum inancım her zaman kendime güvenmekteyim
  Nolur biri yardım etsin

 8. Emir

  23 Nisan 2020 at 19:49

  Ben 15 yaşındayım bursada oturuyorum cok iyi futbol oynuyorum her yerde mesela parkta sokakta halısaha da
  Oynuyorum inancım her zaman kendime güvenmekteyim
  Nolur biri yardım etsin tek hayalim futbolcu olmak nolur bana yardım edin

 9. gizlikişi

  22 Nisan 2020 at 18:01

  Geçen gün bi maç yaptık 70 metre koştum çocuk yetişemedi yarı yolda bıraktı çokda süratliyim lütfen cevap verin hayallerim var ve bu hayallerim yıkılmasın istiyorum 🙁

 10. gizlikişi

  22 Nisan 2020 at 17:34

  merhaba 12 yaşındayım bi dahaki sene 8.sınıf başlayacağım sizce futsala gitsem yararı olurmu yani beni seçerler mi ? sınıftanda arkadaşlarım gelicek bana onlarla oynarkern falcao gibi iyi kafa topların var diyorlar sizce napabilirim futsalda seçerlermi ? acil yanıt

 11. Atamert Satılmış

  20 Nisan 2020 at 00:43

  Boy 160 yaş 13 kilo 77 hızlıyim sağ ayaģım iyi sol orta serbest vuruş iyi kafa topu iyi defansım uyumluyum bu aslında okul futbol takımına gidecektim ama imkanım olmadığı ıcin gidemedim Galatasaray lıyım Ama her takımda oynarım Destek istiyorum

 12. recep

  19 Nisan 2020 at 19:41

  beyler 18 yaşındayım 169 boyum var 62 kiloyum erzurumda yaşıyorum futbolcu olmak istiyorum hayalinide çok kuruyorum destek olabilecek varmı ne yapmam konusunda

 13. recep

  19 Nisan 2020 at 19:39

  olum ben 18 yaşındayım 1.69 boyum var yavaş atın

 14. Burak Kotoman

  18 Nisan 2020 at 17:31

  Abi bunların hepsi yalan söylüyor 13 yaşında 170 boy nedir hepsi yalan

 15. Hilal

  17 Nisan 2020 at 15:35

  Ben hilâl 18 yaşındayım çok başarılı olacağımdan eminim cevremedeki herkes de böyle söylüyor yaşım sıkıntı olur mu ve seçmeler nasıl oluyor

 16. Yasin

  16 Nisan 2020 at 01:05

  Merhaba ben YASİN; 15 yaşındayım,boyum 1.80 ve 75 kiloyum futbola ilgim normalden de fazla ve kendime İNANCIM da var. ●●((Futsal turnuvalarında altyapı hocalarının izlediği zaman da beni davet ettiler takıma lâkin o zaman gitmek için fırsatım yoktu))●● şimdi OKUL ile beraber FUTBOL ALTYAPI okuluna gitmek istiyorum. Lütfen bana bu konuda yardımcı olurmusunuz . 🙏🙏🙏

 17. Akif

  28 Mart 2020 at 03:44

  Merhaba yaşım 13 boyum 1.70 e yakın boyum var ve en büyük hayalim futbolcu olmak.fakat ailem bu duruma karşı çıkıyor.ve yaşadığım şehirde altyapı yok diye biliyorum.bu şartlarda nasıl futbolcu olabilirim lütfen yardımcı olabilirmisiniz

 18. Ercan

  18 Mart 2020 at 00:28

  15 yaşındayım 1.76cm boyindayim hakkari ligin turbolu sevmenin sebebi herşeyimi ona adadım küçüklükten beri futbol oynuyorum mahallerde sokakta okulda her ye de ma basari mi nasıl ortaya cikaricagimi bilmiyorum eğer oynayacağım bir yer olsa sadece bir mac bile olsa ben kendimi gösteririm ama gösterdiğinde dünyanın en iyisi de olabilirim kendime güven cim tam futbol aşki

  • Bebek Editor

   25 Mart 2020 at 18:29

   Merhaba Ercan,

   En yakın ilçe kulübüne başvurabilirsin. Hemen her ilçede bir kulüp oluyor. Senin de etrafında muhakkak vardır. Kolaylıklar dileriz. 🙂

 19. BERKAY YURT

  12 Mart 2020 at 18:05

  Merhabalar adım Berkay soyadim Yurt 15 yaşındayım 172 boy ve 54 kiloyum futbolcu olmak için çok mu geç kaldım küçüklükten beri top oynarım idman yaparım Aileme kaç kere söyledim ama küçüklükten altyapıya gitmedin olamazsın diyorlar kendimi geliştirecem diyorum ama ne yapmalıyım nolur cevap verin

 20. Burak efe

  7 Mart 2020 at 20:24

  MERHABA BEN BURAK KÜLÜBE YENİ YAZILACAĞIM AMA YA OLMASSA DİYORUM
  SONRA RAHATLIYORUM BİRAZ OLSUN KENDİME MOTİVE VEREREK AMA SONRA TEKRAR BU KORKU BAŞLIYOR KURTULAMIYORUM

  • Bebek Editor

   25 Mart 2020 at 18:26

   Merhaba Burak,

   Başvurmadan bilemezsin. Kesinikle şansını denemelisin. 🙂

 21. Eren

  25 Şubat 2020 at 17:49

  Merhaba 14 yaşındayım köyde hergün futbol oynuyoruz kuzenlerim bana iyi oynadığımı söylüyor daha önce klüp te de oynamadım mevkim kanatlar ama ofansif orta sahada oynuyorum forvette oynuyorum(en iyi oynadığım mevki sol açık) ama klüpte oynamaya çekiniyorum klişe cevap vermezseniz çok sevinirim. #herşeyfutboliçin

  • Bebek Editor

   3 Mart 2020 at 17:52

   Merhaba Eren,

   Neden çekiniyorsun? Futbola yeni başlayan herkes senin gibi, kimseden çekinmen gerekmez. Bu konuda sana en doğru bilgiyi verecek kişi kulüp hocalarıdır. Bizce hemen şansını denemelisin.

 22. Engin okçu

  2 Şubat 2020 at 00:52

  Ben 2002 doğumluyum gerçekten futbolu çok seviyorum futbolcu olmayı çok seviyorum bir kulüpte oynayan arkadaşlar falan varsa bana yardım etsin erzurumluyum lütfen bi takıma girmem için yardim edin lütfen spor bilimleri fakültesi öğrencisiyim aynı zamanda

 23. Serhat

  29 Ocak 2020 at 21:42

  Futbolcu olmayı çok istiyorum 7 yıldır bu anı bekliyorum lütfen bana yardım edin yaşadığım yer köyde okul okuyorum nasıl gitmeliyim ücretsiz mi yoksa ücretilimi ne yapayım.

 24. Abdullah

  29 Ocak 2020 at 21:42

  17 yaşındayım daha önceden kulübe gidiyordum ve lisansım vardı daha sonra liseye geçcem diye klubü bıraktım şimdi futbolcu olmak istiyorum ne yapmam lazım lisansım var bu arada aynı klube tekrar mı gitmem lazım

 25. Abdullah

  29 Ocak 2020 at 21:38

  yaşar dostum aynı senin durumundayım eğer istanbulda yaşıyorsan tanışabilliriz beraber kulübe gideriz

  • Hüseyin Y

   29 Ocak 2020 at 23:46

   Sagolasin Abdullah . Ben Kütahya’da yaşıyorum. İstanbul a da gelebilirim. 🙂

   • Abdullah

    30 Ocak 2020 at 12:40

    istanbula nasıl gelcen knk eğer gelirsen gidebiliriz senle hüseyin

 26. diyar demir

  25 Ocak 2020 at 02:01

  Fotbola herşeyimi adadığımı artık öyle bir hal aldıkî yoldaki taşa bile vurmadan geçemiyorum şu ana kadar tek orjinal haylim bu 16 yaşıma daha 4 ay var hem fb nin eski oyuncusu fernandao 24 yaşında fotbola başlamış bunun gibi bir Çokörnek var sonuçta. Klişe bir yanıt vermezaeniz sevinirim sizden iyi oluml. be yardım edici bir cevap bekliyorum #futboltekhayalim#

  • Bebek Editor

   29 Ocak 2020 at 13:48

   Merhaba Diyar,

   Senin için en önemli başlangıç noktası öncelikle kendinsin. Yaşının geçtiği düşünme. İstemeken vazgeçme. Ama bunun için çabalamayı da ihmal etme. Bulunduğu yerdeki kulüplere git ve nasıl oralarda oynayabileceğine dair bilgi al. Bir yerden başla ve ilerle. Başarılı olmanı diliyoruz. 🙂

  • Rıdvan

   29 Ocak 2020 at 20:40

   Merhabalar ben 28 yasındayım daha önce 2007.2008 sezonunda harmantepe spor kulübünde oynadım suanda lisansim filiz lisansi olarak gozukuyor oynama sansım varmi halen

 27. Yaşar

  22 Ocak 2020 at 12:38

  Futbola 12 , 13 yaşlarımda başladım. Fakat hemen sonra ailem izin vermediği için o yaşta bırakmıştim. ( Kulüp olarak ) sokakta her zaman oynadık , hâlâ daha oynuyoruz ( halı
  sahada vs.. hocam. Şimdi 17 yaşıma geldim. Çevremdekiler iyi oynuyorsun fakat çok geç kaldın diyorlar. Yani 17 yaşında futbola bir kulüpte başlamak çok mu geç? LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN CEVAPLAR MISINIZ ?

  • Bebek Editor

   23 Ocak 2020 at 18:46

   Merhaba Yaşar,

   Hiçbir şey için geç değildir. Fakat bunun için profesyonel birinden görüş almalısın. Bulunduğun ilde bir kulübe git ve altyapıya futbolcu arayıp aramadıklarını sor. Beklemei hareket geç. Kolay gelsin. 🙂

   • H.Yaşar

    28 Ocak 2020 at 19:06

    Hocam 1,2 haftadir futbol antrenmanlarımı yapıyorum. 1.gün 2 saat , 2.gün 4 saat… Her gün böyle yapıyorum. Hiçbir şey için geç değildir dediğinizden beri daha sıkı çalışıyorum. Bu yaşta (17) beni kulübe alırlar mı acaba?

   • Bebek Editor

    29 Ocak 2020 at 13:50

    Merhaba,

    Gerçekten istediğini göstermelisin onlara. Bulunduğun şehirdeki kulüplere git ve oralarda nasıl oynayabileceğini öğren. Eğer okuyorsan, okulundaki beden eğitimi öğretmenlerine ya da rehber öğretmenlerine danış. Seni yönlendirebileceğini düşündüğün güvenilir kişilerden yardım al. Bu konuda ailenle konuş, onların da desteği önemli. Vazgeçme, çabala. Başarmanı umuyoruz. 🙂

   • H.Yaşar

    28 Ocak 2020 at 19:11

    Hocam 1,2 haftadir futbol antrenmanlarımı yapıyorum. Hiçbir şey için geç değildir dediğiniz den beri daha sıkı çalışıyorum. .Beni bu yaşta (17) kulübe kabul ederler mi ? Bu yaşta lisans çıkartılir mi ? İçimde birazcık geç kalmış hissi beni kaygilandiriyor .

 28. Anonim

  20 Ocak 2020 at 19:52

  18 yaşındayım önceden birkaç antrenmana çıktım fakat devam edemedim şu an futbolcu olmak istiyorum kendime de güvenim tam ama çevremdekiler geçti artık senden diyorlar ne yapacağımı şaşırdım

  • Bebek Editor

   23 Ocak 2020 at 18:44

   Merhaba,

   Bunun için profesyonel birinden görüş almalısın. Bir spor kulübüne git ve futbol oynamak istediğini söyle. Altyapıya kabul edilirsen yolun açık. 🙂

   • Anonim

    29 Ocak 2020 at 18:55

    18 yasinda alt yapıya alırlar mı?

 29. Fatih

  16 Ocak 2020 at 00:27

  Ben bjk da alt yapıdayım suan yedeklerde oynuyom ama ileride iyi bir futbolcu olacagimi dusunuyom

  • Onur

   16 Ocak 2020 at 17:11

   17 yaşına daha yeni girdim ama bi kulüpte oynamıyorum kulüplere nasıl kayıt yapabilirim ama turnuvalarda deneyimim var lise çapında bir çok turnuvaya katıldım

   • Bebek Editor

    23 Ocak 2020 at 18:43

    Merhaba Onur,

    Numaralarını öğrenip onları arayarak bilgi alabilirsin. Bunun için internette arama yaparak numaralara ulaşabilirsin. Kolay gelsin. 🙂

 30. Ben Serhat

  12 Ocak 2020 at 12:31

  Futbolcu olmayı çok istiyorum ailem istemiyor 7 yıldır hayal ediyorum nasıl gidebilirim ne yapmam gerekiyor ucretlimi ücretsiz mi 15 yaşımdayım.

  • Bebek Editor

   14 Ocak 2020 at 15:42

   Merhaba Serhat,

   Yaşadığın yerdeki belediyenin altyapı takımına başvurabilirsin. Seçmelere girerek ilerleyebilirsin. Fakat okulunu asla ihmal etmemelisin. Başarılar diliyoruz.

   • Serhat

    29 Ocak 2020 at 21:47

    Futbolcu olmayı çok istiyorum 7 yıldır bu anı bekliyorum lütfen bana yardım edin yaşadığım yer köyde okul okuyorum nasıl gitmeliyim ücretsiz mi yoksa ücretilimi ne yapayım.size çok teşekkür ederim ailem istemiyor olamasin diyor bende diyorum bi götürün yeter ailem diyor oku bende diyorum okumayı sevmiyorum istemediği biz mesleği yapabilirsiniz

 31. YİGİT DOGAN

  24 Aralık 2019 at 18:28

  Merhabalar
  Ben Daha Önce Hiçbir Takımda Oynamadım Ama Kendimi Geliştirecegim Ve 2 3 Ay Sonra Bir Takımın Alt Yapısına Gitmeyi Düşünüyorum Sizce Olurmu Çalımlarım Çokniyi

 32. Hakan öğmem

  19 Aralık 2019 at 23:14

  Abi bana neymar Jr diyorlar nerdeyse tüm çalimları yapıyorum sence bu faydalimi ve 12 yaşındayım

 33. AsumaN

  30 Kasım 2019 at 14:00

  Mrb ben Kırıkkale den kızım sporcu branş ı Atletizm 4 kez derece yaptı Kırıkkale 1.si ben onun futbol,da oynamasını tawsiye ediyorum ama nasıl futbol,a geçiş sağlarız bilemiyorum..😔

  • Bebek Editor

   3 Aralık 2019 at 18:17

   Merhaba,

   Kızınızı istediği alana yönelme konusunda özgür bırakmalısınız. Futbola ilgisi olursa ona yönelecektir. Başarılar diliyoruz.

 34. Burak

  27 Kasım 2019 at 20:40

  14 yaşındayım daha önce klube gitmedim ama maçlara çok katıldım bir kulübe gitsem alırlarmı

 35. Emrullah

  21 Kasım 2019 at 10:18

  17 yaşındayım daha önce hiçbir külüp te oynamadım şimdi başvursam alınma şansım varmıdır bir bilginiz varmı?

 36. Ahmet Arin Yegen

  10 Kasım 2019 at 23:59

  Ankarada yaşıyorum 15 yaşındayım bu sene geldim ankaraya ağrıdan
  Ve futbol kulüplerinin seçmeleri yakın zamanda yok ne yapmam lazım gençlik spora başvurmalımıyım

  • Bebek Editor

   12 Kasım 2019 at 13:08

   Merhaba Ahmet Arin,

   Öncelikle bulunduğun yerdeki tüm kulüpleri araştır. Ara dönemde alımlar olabilir. Gençlik Spor’a da başvurabilirsin. Okulundaki Beden Eğitimi öğretmeninden de yardım alabilirsin. Başarılar 🙂

 37. furkan albayrak

  5 Kasım 2019 at 14:48

  VE KOCAELİ ARSLANBEY SPOR KULUBÜNÜN İDMANLARINA ÇIKTIM O SADECE

 38. furkan albayrak

  5 Kasım 2019 at 14:46

  SADECE GÖLCÜK GENÇLERBİRLİĞİ DOSTLUK MAÇINDA OYNADIM 9 NUMARA VERDİLER SAĞ KANAT O YANİ GÖLCCÜKSPORDA BAŞARIRMIYIM

 39. furkan albayrak

  5 Kasım 2019 at 14:45

  DAHA ÖNCE HİÇ BİR KULUPTE OYNAMADIM AMA BENİ ALIRLARMI GÖLCÜKSPOR A?

 40. furkan albayrak

  5 Kasım 2019 at 14:40

  GÖLCÜK STADININ AŞAGISINDA OTURMAKTAYIM VE GÖLCÜKSPOR DA OYNAMAK İSTİYORUM U 19 GERÇEKTEN YAPABİLİCEĞİME İNANIYORUM VE OLABİLİRMİYİM

  • Bebek Editor

   5 Kasım 2019 at 18:51

   Merhaba,

   Hiç düşünme, hemen gidip başvur. Başarabilirsiniz.

 41. Emre

  25 Ekim 2019 at 16:17

  17 yaşındayım futbolcu olmak istiyorum k.maraş ta yaşıyorum bu yaştan sonra olma şansım varmı ??

 42. İsmail Faruk

  20 Ekim 2019 at 19:01

  Merhaba yaşım 12 Futbolcu olmak istiyorum bir takımım da var ama ailem okuyup başka bir meslek olmamı istiyor.Ne yapmam gerekiyor?

 43. ahmette

  20 Eylül 2019 at 23:08

  17 yaşıma giricem altyapım var herkes çok iyi oynuyor diyor çevrem çok geçin amcam trabzonspor üyesi ve seni takıma aldırırım diyor ama geç hissediyorum ailem okumamı istiyor ama benim istedeğim tek şey futbol ordunun ünye semtinde yaşıyorum 9 yaşımdan beri külüplerde oynuyorum son 2 yıldır okul yüzünden oynamayadım ve kilo aldım 83 kiloyum 175 im hala şansım varmı sizce

  • ahmette

   20 Eylül 2019 at 23:09

   ve aşırı teknik olduğmu düşünüyorum koşmasam bile takımımı zafere taşıyorum

 44. KoriXSheytaN

  17 Eylül 2019 at 00:40

  Ben 18 yasindayim ve futbola aram az biraz var hızım da var ve bzim burdaki bi klube basvuracam sizce beni alirlamrmi ?

  • Tsubasa Ozora

   5 Ekim 2019 at 10:15

   Istanbul pendik fenerbahce altınordu basaksehir spor gibi yerlere gidebilirsin

 45. Mustafa

  8 Eylül 2019 at 11:26

  Ben 15 yasindayim futbolu cok seviyorum ama bana cevremden sen futbolcu olma diyorlar.Benim annem babam yok büyükannemgilde koyde kalıyorum artık antrenman yapmaya başladım.Benim bir inancım var ve bu inançtan beni kimsenin döndürebileceğini sanmıyorum.Ve ben şuna inanıyorum ileride büyük futbolcu olacak biri varsa o da ben olacağım.😑😑😑😑

  • Bebek Editor

   10 Eylül 2019 at 17:09

   Merhaba,

   Biz de senin başarılı olacağına eminiz. 🙂

 46. İpek

  8 Eylül 2019 at 08:19

  Ben okuyamadım maddi sıkıntılar yüzünden ve küçük yaştan beri futbul oynuyorum ve çokta merakım var ilerde fotbulcu olmak hayalim

  • Bebek Editor

   10 Eylül 2019 at 17:09

   Merhaba İpek,

   Çok çalış, başarılı olacağına eminiz. 🙂

 47. Şamil akkoyun

  7 Eylül 2019 at 14:20

  15 yaşındayım futbolu çok seviyorum Hatay Dörtyol da oturuyorum ama henüz herhangi bir kulüp bulamadım

  • Bebek Editor

   10 Eylül 2019 at 17:08

   Merhaba Şamil,

   Umarız bir kulüp bulursun.

 48. Ali çınar

  7 Eylül 2019 at 11:03

  Selamun aleyküm arkadaslar yasim 26.futbol hastasıyım çok hizliyimdir iyi de oynarım yasim gec ama yinede futbolcu olabilirmiyim cevabınizi bekliyorum

  • Bebek Editor

   10 Eylül 2019 at 17:08

   Merhaba Ali,

   Neden olmasın? Yaşadığın yerdeki kulüplerde şansını deneyebilirsin.

 49. Ali Duranal

  5 Eylül 2019 at 00:34

  Yaşım 19 , Mersin Mutluyum , liseyi Konya’da okudum ve bir yıl.mezun la birlikte ,5 yıl Konya’da kaldım ama yurtta kalmam.vb nedenlerden dolayı kulübe gidemedim , bu sene işte Selçuk üniversitesi hemşirelik bölümünü kazandım ama benim hayalim hep futbolcu olmaktı ve hala çok istiyorum aynı anda futbol oynamak antrenman yapmak maç yapmakta istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim yaşım geç filan değil bence çok örnek var geç basliyan hani birde 0 dan başlamiyorum çok halı saha maçım vb var sol kanat oynuyorum genelde baya hilziyim , yardimci olcak birisi var mı ?

  • Bebek Editor

   10 Eylül 2019 at 17:07

   Merhaba Ali,

   Umarız çok başarılı olursun.

 50. Kuzey Cagan

  4 Eylül 2019 at 03:54

  merhaba 13 yasindayim 1 yil onceye kadar aktif futbol oynuyordum sonra hastaligim yuzumden biraktim simdi tekrar baslamak istiyorum Sehir:Izmir

  • Bebek Editor

   4 Eylül 2019 at 16:57

   Merhaba Kuzey,

   İzmir’deki kulüplerin altyapılarında şansını denemelisin. Çok geçmiş olsun. Bir an önce hayallerine kavuşmanı diliyoruz. 🙂

 51. Mustafa Turan

  1 Eylül 2019 at 01:40

  Yaşım 15 futbolcu olmak istiyorum ama geçenlerde bir takımın idmanına çıktım seçilemedim o biraz moralimi bozdu kalıbım var ama kendime güvenim kalmadı
  İstanbul-eyüp

  • Bebek Editor

   4 Eylül 2019 at 16:56

   Merhaba Mustafa,

   Motivasyonunu kaybetme. Çalışmaya devam.

 52. baris eruyanmaz

  31 Ağustos 2019 at 20:53

  yasim 19 futbolcu olmak benjm en buyuk hayalim lutfen biri bi el uzatsin benim yeteneklerimi gormezden gelmeyin cok rica ediyom biri cikip beni arasin

 53. kevser_hancelik@hotmail.com

  26 Ağustos 2019 at 23:46

  Ben askerim oğlum 19 yaşında bilekleri hareketleri hızı top zekası çok çok iyi ,futbolcularla maç yapıyor antrenör ve hocalar bunu çok beğeniyor Mesut Özil diyorlar ama gel gelelim bu çocuğu denemek için kaç yere başvurduk hiç çağırmadilar tesadüf bir antranor gördü tranzona bildirmiş gelip bakacaklar dedi benim tayin Şırnak’ga çıktı şimdi 19 yaşında Çanakkale de üniversite okuyacak dedim ordski okul takımına gir turnuvalara katil dedim ve diyorlarki bu çocuk yurt dışında olsaydı şuan topcuydu diyorlar gerçekten Türkiye deki çoğu topcuya taş çıkartır bu çocukları kazandırmak gerek ama maalesef her yerde torpil döndüğü için şans verilmiyor

 54. Haşem

  26 Ağustos 2019 at 13:30

  Bende futbolcu olmak istiyorum sol kanat oyuncusuyum gercekten cok iyiyim rica etsem yardim edebilirisiniz

  • Bebek Editor

   26 Ağustos 2019 at 13:44

   Merhaba Haşem,

   Hangi şehirdesin?

 55. Muttalip yaldır

  23 Ağustos 2019 at 13:18

  Futbolu seviyorum oynayacak antrenman yapacak alanımız çok fazla yok geniş değil lütfen bir yere yönlendirin beni yaşım 13

  • Bebek Editor

   26 Ağustos 2019 at 13:44

   Merhaba Muttalip,

   Hangi şehirdesin? Şehrindeki futbol takımlarının altyapılarına başvurabilirsin.

 56. Gürkan Şensoy

  21 Ağustos 2019 at 21:44

  18 yaşındayım yetenekliyim iyi oynuyorum mevkim orta saha lütfen kulüp bulmama yardımcı olun futbolcu olmak istiyorum çok istiyorum

  • Bebek Editor

   26 Ağustos 2019 at 13:43

   Merhaba Gürkan,

   Hangi şehirdesin?

 57. Gökhan

  20 Ağustos 2019 at 13:26

  Ben gökhan 18 yaşındayım stoper mevkisi oynuyorum mahalle maçlarında hızım stoper olmama rağmen gayet hızlı sivas merkezde yaşıyorum herhangi bir kulübe yazılmadım bana yardımcı olurmusunuz

  • Bebek Editor

   26 Ağustos 2019 at 13:43

   Merhaba,

   Sivasspor geçen yıllarda spor okulu açıyordu. Belki onlara danışabilirsin.

 58. İhsan

  17 Ağustos 2019 at 16:05

  Ben ihsan nazillde oturuyorum nazillibld.sporda oynuyorum stoperim ben kendimden büyük grupta oynuyorum yaşıma göre uzunum ama onlar kadar çevik değilim daha güçlü daha daha çevik olmam için ne yiyip ne içmeliyim ne idmanlar yapmalıyım bana lütfen yardımcı olur musunuz

 59. Hamza koç

  14 Ağustos 2019 at 23:36

  Beim bir tppum bile yok 13 yaşındayım
  Param olmadığından bir topum yok ama
  Çok egzersiz yapıyorum benim sadece eksiğim
  Bir TOP

  • Bebek Editor

   18 Ağustos 2019 at 00:23

   Merhaba Hamza,

   Hangi şehirdesin? Belki seni bir yere yönlendirebiliriz.

 60. arif samet argun

  30 Temmuz 2019 at 12:48

  merhaba ben sag kanat ve forvet mevkilerinde oynadım calım ve hızım superdır bana yardımcı olurmusunuz 4 sene fıtbol takında oynadım ü

  • Bebek Editor

   5 Ağustos 2019 at 18:17

   Merhaba Arif Samet,

   Bulunduğu yer neresi? O çevredeki belediyelerin altyapılarına başvurabilirsin.

 61. Hasan Tekin

  17 Temmuz 2019 at 02:17

  Merhaba arkadaşlar, asla pes etmeyin, futbolcu olmak güzel bir şey ama derslerinizi de ihmal etmeyin.

 62. Muhammed Muaz Oruç

  16 Temmuz 2019 at 16:16

  Ben Muhammed Muaz Oruç 2004 doğumluyum futbolcu olmak istiyorum sağ açık forvet mevkilerinde çok iyim çalım top sürme vb gibi herşeye sahibim bana yardımcı olun lütfen

  • Bebek Editor

   23 Temmuz 2019 at 12:59

   Merhaba Muhammed Muaz,

   Belediyelerin altyapı spor kulüpleri var, sana en yakın olanına başvurmanı öneririz. Başarılar 🙂

 63. Davut ozkan

  4 Temmuz 2019 at 00:10

  Bnw davut ozkan futbolcu olmak isiyorum enez siporda oynadim kendime guveniyorum izli kosuyorum calimda iyim sag bekte oynarim beni araniza alirmisiniz ben fenerbahçeliyim yas 14

  • Elyar

   20 Temmuz 2019 at 13:47

   Arkadaşlar inani kendinze asla vazgeçmeyim asla

 64. yusuf islam

  28 Haziran 2019 at 20:58

  ben futbolu çok seviyorum ve çok biliyorum beni aranıza alırsanız çok sevinirim

 65. Ksjdjdkd

  26 Haziran 2019 at 00:21

  Naaaabiyon beyaaaaaaaa oo yeeeaah

 66. Bekir Can Asnuk

  20 Haziran 2019 at 00:53

  Ben Adıyaman Aydınspor oynuyordum sonra kendimi artık iyi bir profesyonel futbolcu olarak hiisedip profesyonel takımlara gittim önce kendi memleketimden teklif aldım asıl hedefim dışarıda oynamak çok şükür rabbim emeğimin karşılığını verdi yeni Malatya da oynadım şimdi Fatih Karagümrük takımından teklif aldım 1 hafta sonra İstanbul a gidicem rabbim herkesin gönlüne versin

  • Bebek Editor

   22 Haziran 2019 at 17:32

   Merhaba Bekir Can, umarız çok başarılı olursun 🙂

 67. Hasan Recep Muhammed

  18 Haziran 2019 at 02:06

  Ben Hasan mahmuş.16. Yaşındayım memleket futbolcu çok severim çocuktan beri. Türkiye’de hep oynamak isterdim tarlada oynuyorum büyük Fener de oynamak isterim şeyleri de falan hemen bu Benim yani demek istediğim şey bu futbolcu olmak

 68. Yasin

  9 Haziran 2019 at 00:40

  İlk olarak merhaba, ben futbolcu olmak istiyorum kendime güveniyorum her zaman yapabileceğimden daha fazlasını yapıp kendime inandım. Stoper konumunda oynuyorum fakat kendimi Defansif Orta saha olarak’ta geliştiriyorum. Nasıl başvuracağımı nereye gideceğim hakkı da tek bir fikrim bile yok. Iğdır Merkez’de yaşıyorum bana lütfen yardımcı olun ki en büyük hayalimi gerçekleştireyim…

 69. isa

  31 Mayıs 2019 at 22:38

  *Abi 12 yaşındaydım okulda futbol kursuna gittim orda kaleciye gol atmak için arkamı döndüm şut çektim kaleci geldi ayağıma vurdu ve ayağım kırıldı ama hala devam ediyorum kolumda kırılsa futbolu bırakmıyacağım*

 70. M.emin

  22 Mayıs 2019 at 13:55

  Ben futbolu çok seviyorum Beşiktaşlıyım çok iyi oynuyorum futbolu

 71. Hanife

  19 Mayıs 2019 at 17:01

  Ben futbol oynamayi cok seviyorum ve orta okulda futsal takimindaydim fovettim kaptandim ve hocalarim surekli klube git dediler ama ben kendime guvenemedim ordakiler benden daha iyidir diye ve gitmedim hala gitme sansim var ve 2 yerden teklif aldim gitmedim kasiniyorum galiba .d ama bir gun gitmek istiyorum ve her gun kendimi gelistirmeye calisiyorum burdan soyluyorum hadi benim gibi dusunenler yazin futbol klubune gitsin cunku kimse kimseden ustun degildir😉💪👊

 72. serhat

  16 Mayıs 2019 at 19:22

  ben havran edremit te oturuyorum 15 yaşındayım altyapıda oynadım hiç yedek kalmadım ve ozaman ben güzel oynuyorum dedim hayalim futbol ve vazgeçmiycem olursam sadece futbolcu olmak için değil dünyanın en iyisi olucam ben türk futbolcuları gibi, olmuycam onlar futbolcu oldu tm deyip yan yatıyorlar ama ben dünyanın en iyiy si olmaya bakıcam ve olursam ne mutlu bana

 73. Fatih sancar

  16 Mayıs 2019 at 10:02

  Ben fatih sancar şanlıurfa da oturuyorum ve çocuk luktan ber
  Fıtbolcu olma hayalini kuruyordum ve bu gün bu hayalimi gerçekleştirmek istiyorum

 74. ÜNAL

  29 Nisan 2019 at 14:12

  Bende Sinopun Durağan İlçseinden Ünal Yıldırım Futbolu Çok Seviyorum Ama Burda Kulüp YOK

 75. Baran

  28 Nisan 2019 at 15:32

  Ben Samsun Altınordu altyapısında oyunayan bir forvet oyunucusuydum.
  Kulüplere gitmeden önce yaşınız 10-12 arasında iseniz şuan kendinizi her gün dışarda geliştirmeye çalışın ve yaşınız 14 olduğu zaman yaşadığınız şehirdeki bütün kulüplerin numarasını bulma imkanınız varsa ya siz ya da velinize aratın ve her kulübü aradıktan sonra kağıda yazın en uygun olanına gidin ve orda yapabildiğinizden daha fazlasını yapmaya çalışın.
  Unutma! İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu…

 76. Eren

  21 Nisan 2019 at 17:18

  Aydında oynuyorum zaten futbolcuyum ama takımımda mutsuzum 16 yaşındayım u19 da oynuyorum ama bu yıl battım alkol sigara kullanıyorum daha doğrusu kullanıyordum bazen bırakasım var futbolu ama hayalimden vazgeçmekde olmaz daha çok çalışıp kendime gelmek istiyorum mental açıdan da düştüm artık yükselişe geçmek istiyorum bilinçli biri cevap verirse sevinirim

 77. BERAT

  19 Nisan 2019 at 19:51

  MERHABA

  BEN BERAT NASIL FUTBOLCU OLABİLİRİM LÜTFEN YARDIM EDİN ZİZİ ÇOKSEVİYORUM

 78. Yiğit

  18 Nisan 2019 at 21:27

  Yigit ben 11yaşındayım kurslara gitim

  • BERAT

   19 Nisan 2019 at 19:54

   SEN KALECİMİSİ. OYUN CUMUSUN

 79. Hasan Hüseyin

  12 Nisan 2019 at 10:42

  Bende şuan Kütahya da oynuyorum ne yapmam gerekir yaş 13

 80. Muhammed Emin

  10 Nisan 2019 at 23:01

  mükemmel futboll oynarım 12yaşındayım liselilere çalım atıyom 😀

 81. Eyyüp

  27 Mart 2019 at 19:45

  150 kişikik bi okulda herkeseten güzel oynuyorum okulun en güzel oycusu benim yaş 16 ve viranşehirspordayım .

 82. özgür

  24 Mart 2019 at 21:00

  ben şuanda 13 yaşındayım Türk Hava Yolları Spor Kulübünde oynuyorum ve futbolcu olmayı istiyorum 🙂 😉

 83. Mehmet firathan

  5 Mart 2019 at 22:27

  Gaziantrp thom futbol kursuna gidiyom eğtim muazam olmSad pes etmiyom

 84. samet yücel

  1 Mart 2019 at 21:47

  ve en büyük hayalim juventusta oynamak

 85. samet yücel

  1 Mart 2019 at 21:46

  hayalerinnizden vaz geçmeyin bence 1. 2. 3. 4. sınıfta hep dışlandım sen yapamazsın dediler ben hergün çalışıyom 5. sınıftan beri beden dersinde futbool oynuyom

  • Salih

   3 Mart 2019 at 22:32

   Yermez Kulübe Katıl Antrenman lardan Başka çık Dışarı tak Kulaklıgını koş koşa bildigin Kadar Futbolda Hız En Önemli Rol Oynar ben öyle Yapıyorum Geleceğimi Görüyorum Ve Ünlü Profosyonel futbolcu olacağıma İnanıyorum. ve Yapacagım vazgeçmemek Ve İnanmak Çok Önemli Ve Sen De Yapabilirsin Kardeşim..!❤️⚽️

 86. samet yücel

  1 Mart 2019 at 21:42

  11 yaşındayım her gün dışarıda çıkıp futbol hayalim cr7 gibi hergün daha çok çalışıyom

 87. Caner T.

  27 Şubat 2019 at 20:19

  Kapı gibi stoperim
  K. Fen lisesinde 9. sınıf olmama rağmen futbol turnuvasını 12. sınıfları yenip şampiyon olduk. Daha şimdiden yanımdaki arkadaşım ve bana okulun en iyi defans hattı diye bakılıyor. Hırslı ve hızlıyım maç içinde canımı dişime takarak oynarım. Türkiye’de artık ofansif oyuncular çok fazla olduğu için mevkisinde iyi olan bir stoper olarak şansımın yüksek olduğunu düşünüyorum ama 15 yaşındayım artık yaşım geçtiği için biyerlere başvurmaya utanıyorum. İçimde bir futbolcu olma hayali var. 15 yaşında olmam çok mu geç?

 88. furkan taş

  27 Şubat 2019 at 13:27

  ya sadece zaman ve fiziğini geliştir birazda kurnaz ol tamadır

 89. Eren Akdeniz

  24 Şubat 2019 at 23:24

  Merhaba ben Eren Akdeniz 19 yaşındayım içimde acayip bir futbol tutkusu var artı yeteneğiminde iyi olduğunu düşünüyorum ama çevremdeki insanlar bu yaştan sonra olmaz diyolar sizce??

 90. Nursena Battal

  17 Şubat 2019 at 20:59

  MERHABA BEN BİR KIZIM İZMİR DE OTURUYORUM ÇOK İYİ FUTBOL OYNADIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM TEK BEN DEĞİL OYNADIĞIMI GÖREN HERKES DÜŞÜNÜYOR KEŞKE BİRİ BENİ KEŞFETSE AMA NERRRDE(YAŞ 12)

 91. Halil İbo

  12 Şubat 2019 at 18:52

  16 yaşındaym sizce yaşım geçmişmidir. Ama kendime inanıyorum iyi futbol oynadığımı düşünüyorum.

 92. Muhammed kaan aydın

  10 Şubat 2019 at 21:53

  Merhaba abi ben 13 yaşındayım kulübü ssk altyapı benim mevkii forvet santrfor ne yapmalıyım

  • Halil

   16 Şubat 2019 at 18:22

   ben herkesten çok istiyorum ama bana yardımcı oldu ak kimse yok

 93. Muğdat çelik

  29 Ocak 2019 at 20:51

  Zaten bir futbolcuyum galatasarayda..

  • Editor

   2 Şubat 2019 at 13:01

   İşte bu harika! @MuğdatÇelik

 94. BARAN YAHYA EKER

  26 Ocak 2019 at 18:51

  MERHABA BEN HAKKARİ YÜKSEKOVALIYIM İMKANIM YOK AMA 10 NUMARAYIM ORTA SAHA HÜCÜM 12 YAŞINDAYIM

  • Editor

   28 Ocak 2019 at 18:32

   Merhaba Baran, imkanlarının kısıtlı olmasını anlıyoruz. Çok haklısın. Ama sen yine de her an karşına çok önemli bir fırsat çıkabileceğini düşünerek yaşamalı ve tüm imkanlara hazırlıklı olmalısın. Bu yüzden sıkı çalışmayı ve hayallerinin peşinden koşmayı her zaman önemsemelisin 🙂 Kalbimiz seninle <3 @BaranYahyaEker

 95. DİDAR

  14 Ocak 2019 at 18:44

  Futbolcu olmak icin okul dersleri şartmy Englizce ve matematik haric hangileri şarttyr şartsa

 96. Furkan

  13 Ocak 2019 at 22:51

  Meraba…inanılmaz derece de çok iyi top sürerim top kontrolüm harikadır ve aralara inanılmaz nokta pası atarım ve bir anda şut atarım atarım kimsenin neklemediği anda ve attığım şutların hepsi falsoludur.hızlı top sürerim sizce futbolcu olabilirmiyim

  • Ffgaming

   7 Nisan 2019 at 15:55

   Olamazsin

 97. Muhammed

  6 Ocak 2019 at 12:44

  çok sağol

 98. Nasuh

  5 Ocak 2019 at 22:38

  Ben Nasuh futbolcu olmak istiyorum bana yardimci olun

 99. Mehmet akbas

  4 Ocak 2019 at 21:27

  Ben cok iyi futbol oynuyom okul arkadaslarom h2r zaman takir ediyorlar. Arkadaslarım bana (senin futbolcu olan gerekir ) önün için kendimi nasıl futbola aranabilirim ?

 100. Kartal

  2 Ocak 2019 at 14:39

  Meraba 19 yaşindayim yaşimin geçtiğini düşünüyorum sizce nasıl başlayabilirmiyim ne yapmaliýim

  • hasan

   9 Ocak 2019 at 21:56

   secmelere katilman gerekir

 101. sadık

  25 Aralık 2018 at 19:55

  abi ben karşıyaka alt yapıda oynuyom bize orta saha lazım kim gelir

  • kartal

   28 Aralık 2018 at 22:50

   mehmet kerim

  • erhan

   28 Şubat 2019 at 19:02

   ben gelirim ama babam gönderirse

 102. harun

  23 Aralık 2018 at 11:55

  ben kucukluyumden beri futbolcu olmak istiyordum ve ben bu isteyimi gerceklemek icin sizlere baş vurdum benim teklifimi kabul edeseniz cok mutlu olurum

  • Halil İbo

   12 Şubat 2019 at 18:53

   Nasıl baş vuru yapıyor sun kardşm. Yadımcı olurasan..

 103. harun

  23 Aralık 2018 at 11:52

  ben futbolcu olmak cok istıyorum

 104. Tuncer çetinkaya

  15 Aralık 2018 at 15:26

  Ben çok iyi futbol oynayabiliyorum benim okula gitmemein amacı da o okulumuzun yanında saha var maç yapıyorum şunların sert her iki ayakla vururum ama nasıl futbolcu ölümü bilmiyom bana yardımcı olun😦😦😦

 105. REZAN

  6 Kasım 2018 at 13:41

  BANA FUTBOLUN TEMELİNİ ANLATABİLİMİSİN A. DAN Z. YE KADAR FUTBOLU OKADAR SEVİYORUM Kİ AŞIRI AŞIRI

 106. Samet

  4 Kasım 2018 at 17:18

  Abim 12 yasindayim cok iyi futbol oynuyorum surekli frikik cekmeyi ve paslasmayi seviyorum iyi de kaleciyim abi cok kararsizim 10 numara miyim kaleci miyim lutfen yardimci olurmusunuz nereye basvurmam gerek cevaplarsaniz sevinirim….

  • berkay

   28 Kasım 2018 at 15:25

   kardeşim kaleciliğin önü daha açık boyun da uzunsa kaleci ol derim

  • Samet

   27 Aralık 2018 at 12:51

   Sa 19 yasindayim cok iyi kaleciydim hentbol kaleciligi filan yaptim 3 seneden fazla ama ailem karsi cikti simdi futbolda kaleciye yönelmek istiyorum cokmu gec kaldim yoksa hayla sansim varmi ?

   • hasan

    9 Ocak 2019 at 21:59

    20 22 yasinda futbolcu olan var bak internette ben 21 yanindayim bende olmak istiyom

 107. Ozan

  22 Ekim 2018 at 23:01

  Futbolcu olmak istiyotum

  • Efe

   12 Kasım 2018 at 14:34

   BOŞ ZAMANLARINDA SAĞ SOL AYAKLA TOP SEKTIR TOPA AYAK ICI VUR ŞURTLARINI GELISTIR

 108. futbol

  3 Ekim 2018 at 20:51

  kardeşim bende olmak istiyorum ama çok inanmak gerekir aile yapının uygun olması lazım çok idman yapman lazım bak mesela ronlado lise okumadı sadece antreman yaptı o hep inandı futbolcu olacağına SADECE BAZILARIMIZ BAZILARIMIZDAN FAZLA EMEK SARFEDİYOR bunu bil hiçbirşey immkansız değil

 109. ahmet can özmen

  24 Eylül 2018 at 20:58

  merhaba ben ahmet can özmen mardinliyim benim hedefim okumak değildir on planında futbolculuk var ve ben kendime güveniyorum sağlam bir futbolcu olacağına inanıyorum ama benim bilgilenmem gerekiyo bana yardımcı olursanız çok sevinirim eğer bana yardim eden olursa allah ondan razı olsun allah önün gönlüne göre versin inşallah

 110. nureddin durmuş

  13 Eylül 2018 at 21:39

  merhaba ben nurettin 13 yaşındayım ve futbolu kendimden bile daha cok seviyorum ve butun gunumu futbola harcıyorum ve artık sokaklarda oynamak yerine daha buyuk sahalarda maçlara çıkmak istiyorum ve ilk adımı atmam gerekiyor ne yapömam lazım ilk nereye baş vurmam gerek bana yardımcı olabılırmısınız

 111. Cihan baran

  11 Eylül 2018 at 11:27

  Merhaba benim ismim cihan baran. 16 yaşındayım Diyarbakırliyim çok ama çok futbolcu olmak istiyorum ve babam bırak miyor diyor boştur ve bende çok hevesliyim futbola benim tek hayalim futbolcu olmak hani olmuyoruz hep zenginler torpilli kişiler oluyor bizim bu Diyarbakır’da futbolcu olmuyoruz bana yardımcı ola bilirmisiniz abiler🙏
  Eyer yardımcı olursanız munetar kalırım size abim.

  • Futbol

   30 Kasım 2018 at 19:44

   Babanın yanında ne kadar tekniğini olduğunu göster Umarım ki baban seni bir kulübe yazdiracaktir

  • Futbol

   17 Ocak 2019 at 21:09

   Kardesim diyarbakırda kulüp yok bizim burdada yok ama kendini orda grlistirip geceni gunduzune katip 1.lig 2.lig küluplerin seçmelerine git bende 16 yaşındayım bu sene kendimi gelistirip sivassporun seçmesine giricem

 112. Ömer

  11 Eylül 2018 at 00:10

  İzmir de futbol seçmelerinden nasıl haberdar olabilirim 14 yaşındayım

 113. Berat Çelik

  5 Eylül 2018 at 20:42

  Merhaba ben futbolcu olmayı çok istiyorum ama babam futbolu hiç sevmiyor annem spor tesisinde çalışıyor ara sıra annemin çalıştığı yerde kulübe gidiyorum 11 yaşındayım boş zamanımda en az 1saat futbol oynuyorum seçmelere gitmeme izin vermiyolar tekniğim ve şutum çok iyi ama bir tek babam ve annem sorunu var onları nasıl ikna edebilirim

 114. Berat Çelik

  5 Eylül 2018 at 20:41

  Merhaba ben futbolcu olmayı çok istiyorum ama babam futbolu hiç sevmiyor annem spor tesisinde çalışıyor ara sıra annemin çalıştığı yerde kulübe gidiyorum 11 yaşındayım boş zamanımda en az 1saat futbol oynuyorum seçmelere gitmeme izin vermiyolar tekniğim ve şutum çok iyi ama bir tek babam ve annem sorunu var onları nasıl ikna edebilirim

 115. Yusuf Türkoğlu

  28 Ağustos 2018 at 14:30

  İyi günler ben 15 yaşındayım hep futbolcu olmak istiyorum hocalarım hep gözler iyi futbolcu olursun diye Her gün yeni çalımlar keşfediyorum bakarak öğrenerek Futbol Bilgisi olan lütfen yardımcı olmalarını istiyorum.
  -Futbolda çok şükür bütün istediklerimi başardım tek hayalim büyük bir futbolcu olmak
  🚫 Bunun için yardım eder misiniz Lütfenn🙏🙏

  • Hayat=Futbol

   29 Ağustos 2018 at 23:19

   Aynı yaştayız Chelsea de u16da forma giyiyorum eğer gerçekten yeteneğinin olduğunu düşünüyorsan yabancı kulüplere yönelmelisin.Çünkü maalesef ülkemizdeki menajerlerın seçeceği oyuncular belli futbol bilmese bile gidip onu seçecek çünkü bir menfaati çıkarı var ailesinden.Eğer ben yurtdışında gidemem yapamam diyorsan AltınOrdu var seni en iyi şekilde yönlendirmeye çalışırlar

  • hasan

   9 Ocak 2019 at 22:03

   secmelere katilman lazim istanbulda antalyada yapilir sehrindeki secmelere varsa Katil iyiysen alirlar

 116. SERDAR

  23 Ağustos 2018 at 07:19

  Hocan ben 15 yaşındayım tam 8 yıldır futbol oynuyorum.Her gün aktaramam yapıyorum maçlara gidiyorum. Ben futbolcu olmak istiyorum size nasıl ulaşabilirim.

  • Berkant

   26 Ağustos 2018 at 15:36

   Hocam ben 15 yaşındayım 8-9 senedir futbolla ilgileniyorum ben futbolcu olmak istiyorum bana yardım ederseniz çok mutlu olurum ve size nasıl ulaşa bilirim.

 117. Ramazan

  10 Ağustos 2018 at 16:55

  Hocam 5 senedir aktif futbol oynuyorum kendimi kanıtlamak istiyorum. Size nasıl ulaşabilirim numara sosyal medya hesabı veya bu benim numaram ulasabılir misiniz ? ********* Ramazan

  • Editor

   12 Ağustos 2018 at 16:13

   Ramazan merhaba, hangi şehirde yaşıyorsun? Yaşadığın şehirdeki seçmelere katılarak ilk adımını atabilirsin. @Ramazan

 118. mustafa

  9 Ağustos 2018 at 12:04

  bende bir amatör takımda oynuyorum yenibosnaspor diye bir takım suan u15 idmanlarına başladık mevki olarak stoper oynuyorum yardım ederseniz sevinirim .

  • Editor

   12 Ağustos 2018 at 16:14

   Merhaba Mustafa 🙂 Amatör takımlar, futbolcu olmak için atılan ilk adımdır. Seçmelere katılarak sen de kendi yeteneklerini bu alandaki profesyonellere gösterme şansı yakalayabilirsin 🙂 @Mustafa

   • 12 yaş

    3 Ocak 2019 at 19:15

    @Editör Abi ben istanbuldayım Seçmelere katılmak nasıl oluyor bahsedermisin 😭

  • SÜLEYMAN

   4 Aralık 2018 at 13:50

   KARDEŞİM BENDE STOPERİM ORHANGAZİ SÖLÖZSPOR A TAKIMINDA OYNUYORUMM İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR .KENDİNE SAĞLAM BAK SAHADA SAĞLAM BAS YERE GELENİ İNDİR ÇEVRE KONTROLÜ İYİ YAP ,KISA PAS UZUN PAS YETENEĞİNİ GELİŞTİR UZUN TOPLARDA TAKIMINI KONTRAYA BAĞLAYACAK OYUNCULARDAN BİRİSİDE STOPER DİR.

 119. Polat

  8 Ağustos 2018 at 01:46

  Ben doğuda olduğum için imkanım yok ama kendimi övmüyorum çok hızlı ve teknik birisiyim her hareketi istediğim zaman yapıyorum sizden isteğim şu varsa imkanı olan allah rızası için yardım ettsin bana lütfen 😞😔

  • Editor

   12 Ağustos 2018 at 16:18

   Polat merhaba 🙂 Bu özelliklere sahip olman, tabii ki kendini övdüğün anlamına gelmez. Doğu’da hangi şehirde yaşıyorsun? Birçok kentte seçmeler yapılıyor. Bize hangi şehirde yaşadığını söylersen senin için uygun olabilecek seçmelerin listesini ve tarihlerini gönderebiliriz. Bir de, kaç yaşında olduğunu yazar mısın? 🙂 @Polat

 120. ASLAN

  5 Ağustos 2018 at 23:13

  seneye hollandadan turkıyeye gelıyorum.hollanda 2.lıgde bır takımda scoutum.ankaraya gelebılecek olanlar yanıtlasın.begendıgımı goturebılırım.kendınızı ıyı hazırlayın.

  • mehmet

   6 Ağustos 2018 at 22:50

   seneye ankaraya gelebilirim

 121. Celi

  26 Temmuz 2018 at 01:00

  Bana yardımcı olurmusunuz kendşme çok güveniyorum ama kulüp bulamıyorum güvenimi boşa çıkarmıyavağıma Emin’im lütfen

  • Yunus

   29 Temmuz 2018 at 01:57

   Bende öyleyim celi

  • ASLAN

   5 Ağustos 2018 at 23:12

   kardesim seneye hollandadan turkiyeye gelıyorum tatıle burda 2.lıg de bi takımda scout um.ankaraya gelebilecekler yanıtlasın begendıgımı goturebılırım.

  • Editor

   12 Ağustos 2018 at 16:19

   Celi, yaşadığın şehir ve senin yaşını kapsayan seçmelere katılabilirsin. Her yıl birçok futbol kulübü farklı şehirlerde seçmeler yapıyor. Bunları takip edebilirsin. Yolun açık olsun <3 @Celi

 122. Yunus

  14 Temmuz 2018 at 11:26

  Cvp yokmu

 123. Yunus

  11 Temmuz 2018 at 13:08

  Hocam beni izleme şansınız olabilirmi her zaman çalışıyorum secilecegimde eminim sadece olamama sebebim kulüp olmaması teşekürler

  • Editor

   12 Ağustos 2018 at 16:28

   Merhaba Yunus, öncelikle biz hoca değiliz. Yazıda, nasıl futbolcu olunacağı, hakkında bilgi verdik. Seçmelere katılmak istiyorsan, yaşadığın şehirde senin yaşını kapsayan seçme programlarını takip etmelisin. Sana güveniyoruz <3 @Yunus

 124. Halef Hüseyin

  5 Temmuz 2018 at 17:17

  emre facebook da bir sürü benim adımda şahız var instagram olmaz mı?

 125. Emre

  4 Temmuz 2018 at 18:08

  Huseyin hocam var ama siz faceden isminizi söyleyin biz orda konuşalim

 126. Halef Hüseyin

  4 Temmuz 2018 at 16:20

  Editor acaba seninle bi konuşma imkanımız varmı intanet üzerinden çünkü baya sorum olucaktı sana eğer olursa Instagram yada Facebook gibi her hangi bir yerden mesaj atabilirseniz çok mutlu olurum

  • Emre

   4 Temmuz 2018 at 17:55

   Evet facebokum var faceden adinizi söyermisiniz orda konuşalim

  • Emre

   4 Temmuz 2018 at 17:57

   Huseyin hocam var ama siz faceden isminizi söyleyin biz orda konuşalim

  • Editor

   12 Ağustos 2018 at 16:29

   Merhaba Halef Hüseyin, sormak istediklerini doğrudan yorumla yazabilir ya da editor@cicicee.com adresine mail atabilirsin 🙂 Merakla bekliyoruz 🙂 @HalefHüseyin

   • Yusuf Türkoğlu

    28 Ağustos 2018 at 14:34

    Yusuf Türkoğlu 28 Ağustos 2018 at 14:30
    İyi günler ben 15 yaşındayım hep futbolcu olmak istiyorum hocalarım hep gözler iyi futbolcu olursun diye Her gün yeni çalımlar keşfediyorum bakarak öğrenerek Futbol Bilgisi olan lütfen yardımcı olmalarını istiyorum.
    -Futbolda çok şükür bütün istediklerimi başardım tek hayalim büyük bir futbolcu olmak
    🚫 Bunun için yardım eder misiniz Lütfenn

 127. Emre

  4 Temmuz 2018 at 14:52

  Ben futblcu olmak istiyorum ama imkanlar el verişli degil lütfen bana yardim ede bilirmisiniz

 128. Emre

  4 Temmuz 2018 at 14:19

  Bende katilmak istiyorum da kulüp yok beni izlersiniz % 92 seçilecek dusunuyorum bna yardım yardımın futbolcu olmak istiyorum ve cok güzel oynuyorum her sene okul takımlarında katılıyorum her gün futbolda oynuyoruz ama imkan yok

 129. Emre

  4 Temmuz 2018 at 14:15

  Bende katilmak istiyorum da kulüp yok beni izlersiniz % 92 seçilecek dusunuyorum

 130. Yusuf

  2 Temmuz 2018 at 11:48

  Teşekkürler gerçekten dediklerini yaptım ve şu anda beşiktaşın alt yapısındayım bütün dediklerini her gün yaptım
  Çok işe yrıyor

 131. YİĞİT

  28 Haziran 2018 at 13:18

  MERHABA
  oĞLUM 9 YAŞINDA- 1 YILDIR HAFTASONLARI FUTBOL OKULUNA DEVAM EDİYOR. ORTA SAHA DA OYNUYOR. VE HOCASI İYİ OYNADIĞINI SÖYLÜYOR. KENDİSİ DE ÇOK İSTEKLİ . O KADAR İSTEKLİ Kİ BİLDİĞİNİZ TÜM YERLİ YABANCI DÜNYACA ÜNLÜ FUTBOLCULARIN HAYAT HİKAYELERİNİ ANLATAN KİTAPLARI ALIP OKUYOR. İYİ BİR FUTBOLCU OLMAK İÇİN TEKNİĞİNİ GELİŞTİRMESİ GEREKLİ OLDUĞUNU BİLİYORUM FAKAT BUNUN İÇİN İYİ BİR KİŞİSEL ANTRÖNÖR ARIYORUM VEYA BAŞKA TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ BİR YÖNTEM VAR MI. HER GEÇEN ZAMANIN BİR KAYIP OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMDEN ZAMAN DA KAYBETMEK İSTEMİYORUM.
  İSTANBUL KADIKÖY YAKASINDA OTURUYORUZ.
  ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

 132. Harun

  27 Haziran 2018 at 10:01

  Ben futbolcu olmak istiyorum fakat ilce de oturuyorum.

  Nasıl ilce takımınamı gidiyim

 133. Abdullah

  21 Haziran 2018 at 18:31

  BEN FOTBOLCU OLMAK İSTİYORUM VE HER GÜN KENDİMİ GELİŞTİRİYORUM AMA MADDİ DURUMUMUZ OLMADI ĞI İÇİN KÜLÜP LERE KATILAMIYORUM

  • Editor

   12 Ağustos 2018 at 16:35

   Merhaba Abdullah, futbol takımı seçmelerine katılman için maddi imkanların olması gerekmiyor aslında. Birçok seçme ücretsiz yapılıyor. Sen de kendi yaşadığın kentte ya da yaşadığın kente yakın olan bölgelerde yapılan seçmelere katılabilirsin. @Abdullah

 134. öykü

  15 Haziran 2018 at 00:12

  bn futbolcu olmak için adımlarım var %50tamam ve bn bir kızım kursuna gidiyorum

  • Editor

   12 Ağustos 2018 at 16:33

   Harikasın Öykü 🙂 Dünyada kadın futbolu çok daha yaygın. Birçok kadın futbol kulübü var. Türkiye’de de son zamanlarda kadın futbol kulüplere kurulmaya başlandı. Çünkü futbol tüm spor ve sanat dalları gibi evrenseldir, erkeklere özgü değildir. Sana başarılar diliyoruz, kalbimiz seninle <3 @Öykü

 135. Ozan

  11 Haziran 2018 at 22:08

  Abi ben futbolcu olmak istiyorum ama yaşadığımız yerde kulup yok bana yardm edenilirmisiniz

  • Editor

   2 Haziran 2018 at 11:18

   Abi kim? 🙂 Nerede yaşıyorsun Ozan? @Ozan

 136. akif

  25 Mayıs 2018 at 14:38

  Abi seçmelere nasıl katılır

  • Editor

   2 Haziran 2018 at 11:23

   Hangi şehirde yaşıyorsun Akif? Birçok şehirde seçme yapılıyor @Akif

 137. kayacan

  6 Mayıs 2018 at 19:17

  abi ben futbolu çok seviyorum 1 madalyam var ilçede 3 üncü oldum abi futbolcu olmak nerdeyse her gece dua ediyorum abi ama babam bana 2.3 ay süre verdi abi eğer seçilemssem okuldan alıp işe koycak abi seçilmek için ne yapanilirm

  • furkan

   25 Mayıs 2018 at 22:32

   dostum basit oyna tek top oyna mevkine sahip çık mevkinin görevlerine iyi çalış duvarla paslaş bu arada mevkin ne?

 138. YUSUF

  25 Nisan 2018 at 21:15

  iyi bir oyuncuyum lakin nasıl çalışıp seçmelere gireceğimi bilmiyorum bilgi verirmisiniz

  • Editor

   6 Mayıs 2018 at 14:14

   Yusuf, hangi şehirde yaşadığın ve kaç yaşında olduğun önemli. Farklı şehirlerde birçok futbol takımı var ve belirli aralıklarla seçmeler yapılıyor. Yaşadığın şehre ve yaşına göre bunları takip edebilirsin. Örneğin BJK için altyapı seçmeleri hakkında şuradan bilgi edinebilirsin: https://www.geleceginkarakartali.com/merak-edilenler @Yusuf

 139. Emre

  11 Nisan 2018 at 19:58

  Ben iyi oynuyorum ama klube gitmiyorum.

  • YUSUF

   25 Nisan 2018 at 21:16

   eğer gerçekten iyi bir oyuncu olduğuna inanıyorsan bir yerde başlamalısın

   • Editor

    6 Mayıs 2018 at 14:11

    Çok haklısın Yusuf. İnanmak ve kararlı olmak çok önemli 🙂 @Yusuf

 140. NAZLI KARİP

  6 Nisan 2018 at 22:06

  ben 14 yaşındayım tek hayalim var fitbolcu olmak ama ne aylem ne arkadaşlarim kimse beni destelemiyor tekstilde çalışıyorum okula göndermotorlar

 141. Kerem Gökçek

  16 Mart 2018 at 14:20

  Çoook iyi oynuyorum ama hiç kimse fark etmiyoooooooooooo

 142. Enes

  9 Mart 2018 at 10:00

  Ben çok iyi oynadığım için beni futbol kulübüne aldılar

 143. Mikail Kömür

  28 Şubat 2018 at 12:51

  Ben Alt Yapiya Nasil Kayit Olcam

 144. fatih

  27 Şubat 2018 at 14:07

  çok ıyı oynuyorum ama kımse bızı ızlemıyor gıttıgım kulüp iyi ama secmelere falan nasıl katılabılırım ne yapmam lazım

  • arif

   8 Mart 2018 at 19:54

   geleceğin kartalları .coma gir ve bjk altyapısında oyna

 145. Yusuf

  25 Şubat 2018 at 22:52

  Futbolcu okumak için 2018 yılına girdik Allah’ın izniyle 2018 de futbolcu olmak için lise ye kadar okumak gerekirmi veya ben ortaokulda bırakıp futbola hayatımı adayacağım öyle olurmu.

  • Editor

   26 Şubat 2018 at 04:05

   Okumak tabii ki çok önemli Yusuf. Okuluna her durumda devam etmelisin. Futbol oynamak ya da futbolcu olmak için okulu bırakman gerekmez. Hatta eğitimine devam etmen, seni farklı yönlerden geliştireceği için, daha iyi bir futbolcu olmana yardımcı olur. @Yusuf

 146. Yusuf

  16 Şubat 2018 at 20:31

  Futbolcu olmak istiyorum yardım edebilirmisiniz

  • Taha

   24 Şubat 2018 at 19:49

   vazgecme asla yusuf 🙂

 147. Mehmet

  15 Şubat 2018 at 20:37

  Bir sorun mu var

  • Editor

   21 Şubat 2018 at 07:50

   Nasıl bir sorun? @Mehmet

 148. Mehmet

  15 Şubat 2018 at 20:37

  Ben çocukluktan beri fotbulcu olmak istiyorum bana lütfen yardım edin

 149. serhat

  9 Ocak 2018 at 13:12

  bende futbolcuyum bende kendime inanarak yaptım şimdi de barcelona da oynuyorum

  • Muhamet emin

   17 Ocak 2018 at 21:01

   bende futbolcu olmak istiyorum ama nasil olucam bilmiyorum yardimci olursaniz cok sevinirim

 150. serhat

  9 Ocak 2018 at 13:09

  bende futbolcuyum bende kendie inarak yaptım

 151. hakan tıngır

  20 Kasım 2017 at 14:04

  ben denizlide yaşıyorum. şuan denizli sporun u19 ve u21 kategorisinde ciddi şekilde sol bek sıkıntısı çekiliyor. direk denizlispor olmasada biryerden başlayıp yükselmek istiyorum artık.Lütfen bana tavsiye vererek yardımcı olurmusunuz?

 152. Kerem

  13 Kasım 2017 at 19:20

  Ben 4 Aydır
  Bayrampaşaspor Futbol Okulundayım
  Ama Hocalarımız Değiştiği için çoğu başka illere gittiler
  Bana Kulüp Bulmamda Yardımcı Olabilirmisiniz

 153. Cumali bahce

  5 Kasım 2017 at 09:46

  Cvp bekelrizi

  • Editor

   5 Kasım 2017 at 18:19

   Cevabı verdik bile 🙂 @Cumalibahce

 154. Ibrahim oztas

  4 Kasım 2017 at 11:41

  Admin ilk olarak yazın için çok tesekkurler benim sorum cok hizliyim ancak tekniğim az bunu nasıl geliştirebilirim

  • Editor

   5 Kasım 2017 at 18:23

   İbrahim 🙂 Herhangi bir sporda tekniği geliştirmek için genellikle sadece idman yapmak yeterli olmaz. Hangi alanda oynadığını bilmiyoruz ama örneğin orta sahada oynuyorsan tekniğini buna göre geliştirmelisin. Mesela pasların daha iyi olmalı, çok iyi orta açabilmelisin, hızlı olduğun için zaten hem savunmaya hem de hücuma kolayca yardımcı olabilirsin. İnternetteki güvenilir futbol tekniği videolarını izleyerek belki daha çok fikir sahibi olabilirsin. Kendini geliştirmek için bazı hareketlere günlerce hatta aylarca çalışman gerekebilir. Umarız bu bilgiler sana yardımcı olur. (Biz sana güveniyoruz ❤) @İbrahimÖztas

 155. Cumali bahce

  4 Kasım 2017 at 09:42

  Bn okul biraktim futbolla devam etsem olurmu 13 yaş dayim

  • Editor

   5 Kasım 2017 at 18:26

   Okulu bırakmana çok üzüldük. Hangi mesleği yaparsan yap, iyi bir eğitim alman kendi gelişimin ve işini daha iyi yapman için önemli. Umarız okula geri dönebilirsin Cumali. Futbola gelince, Türkiye’de genellikle spor dallarında eğitim yetenek kadar önemsenmez. Ancak iyi bir eğitim alman sana istediğin sporu daha iyi yapman için de birçok fırsat sunar. Örneğin burslu olarak çeşitli okullarda okuyarak, spor imkanlarından faydalanabilirsin.
   Futbola elbette devam etmelisin. Ancak bizce, okula dönmen senin hayallerine ulaşmanı kolaylaştırır. @CumaliBahce

 156. Anıl Çağlar Baltacı

  30 Ekim 2017 at 17:41

  Oncelikle merhaba ben Anıl Çağlar Baltacı yaşım 15 olduğum sehirde iyi takımlar oldugunu dusunmuyorum ve kendimi gelistiremeyecegimi dusunuyorum neler yapmaliyim futbolcu olmak istiyorum yardimci olursaniz cok sevinirim yaşadığım şehir Ardahan lütfen yardımcı olun

  • Editor

   31 Ekim 2017 at 21:17

   Anıl Çağlar merhaba (Hangi ismini daha fazla kullandığını tahmin edemedik 🙁 ). Kendini geliştirmen için iyi bir takımın olması önemli ama şart değil. Birçok ünlü futbolcu, çok küçük şehirlerde, köylerde kendini yetiştirdi. Bir antrenörünün olması senin zayıf yönlerini fark etmende fayda sağlar. Ama kendi kendinin antrenörü de olabilirsin elbette. Bizce, güçlü ve sağlıklı bir vücuda sahip olman önemli. Bunun için iyi beslen ve düzenli olarak egzersiz yap, bir de iyi uyu. İkincisi ise sürekli antrenman yapman. Tek başına olsan bile. Bir futbol topu ve işe yarar bir ayakkabı bulman bizce yeterli olur. 🏃🏼‍♀️ Unutma, bir işi mükemmel şekilde yapman için bol tekrar gerekir. Eğer Ardahan’da çok iyi olmasa bile birkaç futbol takımı varsa bunlarla iletişim halinde ol. O takımlar seni geliştiremeyecek olsa bile, senin kendini geliştirmene yardımcı olabilirler. Ayrıca daha iyi takımlar bulman için de bir fırsat olabilir. ⚽️ Unutma, profesyonel bir sporcu olmak için çok inatçı olmak gerekebilir 🙂 Bize yine yazmayı unutma. Sana inanıyoruz ve seni seviyoruz ❤️ ❤️ @AnılÇağlarBaltacı

   • Anıl Çağlar Baltacı

    1 Kasım 2017 at 17:13

    Teşekkür ederim düşünceniz icin uygulayacagim hepsini ama ardahanda ne kadar gelişebilirim bilmiyorum baska yerlerden takımlar bulmaya çalışıyorum yakım şehirlerden ama bulamıyorum

   • Editor

    5 Kasım 2017 at 18:31

    Anıl Çağlar, Ardahan’da bir amatör futbol ligi varmış. Belki oraya katılabilir ya da oradaki oyuncularla konuşarak ne yapman gerektiği hakkında onlardan fikir alabilirsin. Linki şurada: http://www.amatorfutbol.org/askf/ardahan/1-amator/puandurumu-2349.html
    Takım bulamazsan da, asla umudunu kaybetme ve futbol oynamayı bırakma. Evren mutlaka karşına iyi fırsatlar çıkaracaktır. Eğer bir gelişme olursa bize de haber ver lütfen 🙂 @AnılÇağlarBaltacı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı