Kültür Sanat

Netflix Türkiye’de Yayına Başladı

İnternet üzerinden film ve dizi izleme hizmeti sunan Netflix, Türkiye’de yayına başladı. ABD’nin en popüler internet hizmetlerinden biri olan Netflix, Türkiye’nin de dahil olduğu 130 ülkede daha hizmet verecek.

Abonelik sistemiyle çalışan Netflix, farklı üyelik tipleri sunuyor. Aylık aboneliklerde, SD, HD ve Ultra HD izleme seçenekleri sunan Netflix’in abonelik fiyatları da buna göre değişiyor.Netflix

Netflix Üyelik Tipleri

Basic üyelikte, SD kalite izleme ve tek ekran seçeneğinin aylık ücreti 26.99 TL. Standart üyelikte HD kalite izleme ve çift ekran seçeneğinin aylık ücreti 33.99 TL. Premium üyeliklerde ise Ultra HD izleme ve dört ekran seçeneğinin fiyatı 40.99 TL. Neflix, üyelik tipleri arasında değişiklik yapmaya izin veriyor. İlk ay, Basic üyelik kullandıysanız, ikinci ay Standart üyeliğe geçiş yapabiliyorsunuz.

Netflix 190 Ülkeye Ulaşıyor

2015 yılından itibaren 70 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Netflix, 2016 yılının sonunda bu sayıyı ciddi oranda artırmayı hedefliyor. 2015 yılında 60 ülkeye hizmet veren Netflix, 130 ülkede hizmet vermeye başlamasıyla, ülke sayısını 190’a çıkardı.

Türkçe Alt Yazı ve Dublaj Seçeneği Eklenecek

Netflix, Türkiye’den üyelik almaya başladığı gibi, dizi ve filmlerde, alt yazı ve dublajların henüz tamamlanmadığını açıkladı. Alt yazı ve dublaj, önümüzdeki haftalarda tamamlanmış olacak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir